Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

ren133 19:17, 23 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
szemusia napisał(a)
Bo oni jeszcze chyba nie zaczęli sezonu...
Otwarte mają cały rok, ale z roslinkami to jeszcze chwilę. Koło marca zajrzę do Bialej, bo tam mam bliżej, to dam Ci znać co jest. A czego potrzebujesz?
Klony kupawałam w zeszłym roku, jesienią mieli takie ładne, szczepione


Ja też chcę klony szczepione. A jakie masz?
Myślałam też o dereniu białym, żurawkach, berberysie, trzmielinie i rododendronach. W sumie i tak na raz tego wszystkiego nie kupię. No i muszę jeszcze dokupić 4szt jałowca.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
FrancoPolo 20:08, 23 lut 2015


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Pytałaś o klona Brilliantissimum latem.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
szemusia 20:11, 23 lut 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Kupiłam u nich szczepionego klona crimson centry. Na razie nie ma co pokazywać, bo to kilka łysych gałązek chwilowo... Parę osób na forum ma tego klona i sobie chwalą.
W szkólce mają duży wybór. Na pewno wszystkie rośliny, o których piszesz u nich zakupisz. Tylko teraz jeszcze za wcześnie. Mnie, jak już pisałam, brakuje u nich nowości. Ale to też zależy co się chce, bo hortensje to mieli piękne
A ten jałowiec to po to, żeby uzupelnić tło na tej ścianie? Na tej, co Danusia projekcik zrobiła?
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
ren133 20:35, 23 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
szemusia napisał(a)
Kupiłam u nich szczepionego klona crimson centry. Na razie nie ma co pokazywać, bo to kilka łysych gałązek chwilowo... Parę osób na forum ma tego klona i sobie chwalą.
W szkólce mają duży wybór. Na pewno wszystkie rośliny, o których piszesz u nich zakupisz. Tylko teraz jeszcze za wcześnie. Mnie, jak już pisałam, brakuje u nich nowości. Ale to też zależy co się chce, bo hortensje to mieli piękne
A ten jałowiec to po to, żeby uzupelnić tło na tej ścianie? Na tej, co Danusia projekcik zrobiła?


Tak, jałowca muszę kupić żeby stworzyć pełny ekran, zasłonić białą ścianę.
A przed nimi chcę właśnie zrobić wrzosowisko (bo to jest bardzo słoneczne miejsce i leciutko wzniesione). Oczywiście muszę dosadzić coś nieco wyższego (coś do 1m wysokości)tuż przy jałowcach.
Muszę wygooglować sobie tego Twojego klona, chociaż ten Brillantissimum coraz bardziej mi się podoba.
Do Blabusia na pewno pojadę. Ale powiedz mi, mają tam też donice i jakieś gadżety ogrodowe (kule i takie tam)?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
szemusia 20:39, 23 lut 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Donice mają, gadżety też, ale jakiś fajowych, to raczej nigdy nie widziałam. Kul też nie widziałam Ale wiosna, nowy sezon, więc pewnie coś dowiozą. Rozumiem, że byłaś tylko w Bialej? To w centrum mają kilka(naście?) razy więcej...
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
ren133 20:42, 23 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Beatko,
Sprawdziłam sobie... klonik ładny. Też chcę kupić jedno drzewko w takim kolorze - chciałabym posadzić go przy hortensjach i dosadzić kilka bordowych żurawek (zaplanowałam sobie taką rabatę z tyłu przy tarasie).

Boszsze, kiedy ja to wszystko zrobię
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 20:44, 23 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
szemusia napisał(a)
Donice mają, gadżety też, ale jakiś fajowych, to raczej nigdy nie widziałam. Kul też nie widziałam Ale wiosna, nowy sezon, więc pewnie coś dowiozą. Rozumiem, że byłaś tylko w Bialej? To w centrum mają kilka(naście?) razy więcej...


W centrum tzn w Wieluniu? Byłam raz Ale to było dawno.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
szemusia 20:45, 23 lut 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Gardenarium napisał(a)


Na lewo pod płotem cd, rabaty i pas hortensji. Tutaj trzeba nadać wysokości, dodać koloru a nie niskie bukszpany.




Wróciłam do tej Twojej ściany...
A nie chcesz zrobic tak, jak Ci podpowiedziała Danusia? Myslę, że ten pomysł jest super. Wcale nie musisz dosadzać jałowców, by zasłonić ścianę. Zresztą takich dużych nigdzie nie dostaniesz, więc ciągle będziesz miala nierówno. A im większe będziesz kupować, tym większe prawdopodovieństwo, że się nie przyjmą. Te zaproponowane roślinki na tle białej ściany będą naprawdę dobrze wyglądały...
Tak myślę
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
szemusia 20:46, 23 lut 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Tak, w Wieluniu
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
ren133 20:47, 23 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
FrancoPolo napisał(a)
Pytałaś o klona Brilliantissimum latem.


Noo, ładny, naprawdę mi się podoba ... Żeby jeszcze tylko udało mi się go gdzieś upolować Dziękuję
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies