Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

malgorzata_s 20:47, 23 lut 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
szemusia napisał(a)

Wróciłam do tej Twojej ściany...
A nie chcesz zrobic tak, jak Ci podpowiedziała Danusia? Myslę, że ten pomysł jest super. Wcale nie musisz dosadzać jałowców, by zasłonić ścianę. Zresztą takich dużych nigdzie nie dostaniesz, więc ciągle będziesz miala nierówno. A im większe będziesz kupować, tym większe prawdopodovieństwo, że się nie przyjmą. Te zaproponowane roślinki na tle białej ściany będą naprawdę dobrze wyglądały...
Tak myślę


Popieram zdanie koleżanki
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
ren133 21:17, 23 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
malgorzata_s napisał(a)


Popieram zdanie koleżanki


To gdzie ja zrobię wrzosowisko?:
No dobrze, pomyślmy... Hortensje będą trochę dalej. To jest pewne. a może tą białą plamę wypełnić jakimś iglakiem szt 2 (zrobi się puszyściej) nie będzie tak monotonnie... no i będzie łatwiejsze w zakupie Potem można stworzyć piętro z jakichś traw, niżej ze 3 kosodrzewiny i ... może pasowałyby wtedy wrzosy? czy nie? A może tak?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
tusiawka 22:32, 23 lut 2015


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Witaj przychodzę z rewizytą.
Pisałaś, że u mnie ci się podobało, a ja poza niską obwódką nie mam wcale bukszpanów.
Przemyśl sobie wszystko jeszcze raz ale patrz na ogród jako całość i do niego dobieraj rośliny. Nie wszystko co nam się podoba możemy upchać akurat u nas. Ja też jestem za tym aby Danusi pomysł zrealizować, stworzysz sobie szkielet, a później możesz smaczki dodawać.
A jeśli marzysz o wrzosowisku zobacz sobie moje. Nie ma obok niego iglaków wcale.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
ren133 22:38, 23 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
tusiawka napisał(a)
Witaj przychodzę z rewizytą.
Pisałaś, że u mnie ci się podobało, a ja poza niską obwódką nie mam wcale bukszpanów.
Przemyśl sobie wszystko jeszcze raz ale patrz na ogród jako całość i do niego dobieraj rośliny. Nie wszystko co nam się podoba możemy upchać akurat u nas. Ja też jestem za tym aby Danusi pomysł zrealizować, stworzysz sobie szkielet, a później możesz smaczki dodawać.
A jeśli marzysz o wrzosowisku zobacz sobie moje. Nie ma obok niego iglaków wcale.


Dziękuję, że starasz mi się pomóc. A czym proponowałabyś mi zapełnić tę rabatę z jałowcami"żandarmami"?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Agania 11:32, 24 lut 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ta białą plamę możesz urozmaicić nie iglakami, bo już masz ich dość dużo, po ścianie mogłabyś puścić bluszcza lub kokornaka, a najbardziej pasowałaby mi róża pnąca

Wrzosy to już najniższe piętro, a co pomiędzy jakieś krzewy, np. tawuły, derenie białe, hibiskusy, karaganę syberyjską, może pęcherznicę, kalinę, lilaki np. Krasawicę Moskwy lub np. Palibin jest fioletowy, ligustra żółtego na pniu, o berberysach już pisałyście i na bukszpany w kompozycji znalazłoby się miejsce.

Klon brilantisinium jest piękny wiosną, latem zielony, będzie się zlewał z thujami, dla koloru, biorąc pod uwagę nasadzenia w szpalerze, pasowałyby Ci klony po jego obu stronach np Priceton Gold.

Na trawniku brakuje mi Magnolii?

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Karol99 11:41, 24 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
A ja z kolei polecam do twojego ogrodu tawuły japońskie, świetnie sprawdzą się na obwódki i pięknie rozjaśnią ogród.

Tutaj są opisane i pokazane w różnych zestawieniach:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1032-tawula-japonska-spirea-japonica
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
MirellaB 11:46, 24 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
A widzisz od początku Ci pisałam trzymaj się pomysłu Danusi
Jeżeli pnącze to wygogluj sobie aktinidię pstrolistną. Mi bardzo się podobają te trójkolorowe przebarwiające się listki.
W tym roku sądzę u siebie
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Agania 12:17, 24 lut 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Z pięknie wyglądających i kolorystycznych akcentów w ogrodzie polecam ci kaliny:
Kalina Sargenta Onondaga
https://www.google.pl/search?q=KALINA+SARGENTA+ONONDAGA&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=xVzsVPuuMIz2PKmDgfgL&ved=0CCEQsAQ&biw=1888&bih=904
Kalina aureovariegata
https://www.google.pl/search?q=kalina+aureovariegata&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=9lzsVOPnNoXROvrqgcAL&ved=0CCQQsAQ&biw=1888&bih=904

Masz krzew nie tylko ozdobny z liści, ale i z kwiatów, oprócz tego, owoce kalin uwielbiają ptaki, a zimą będziesz miała ptasich gości
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
ren133 13:29, 24 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Agania napisał(a)
Ta białą plamę możesz urozmaicić nie iglakami, bo już masz ich dość dużo, po ścianie mogłabyś puścić bluszcza lub kokornaka, a najbardziej pasowałaby mi róża pnąca

Wrzosy to już najniższe piętro, a co pomiędzy jakieś krzewy, np. tawuły, derenie białe, hibiskusy, karaganę syberyjską, może pęcherznicę, kalinę, lilaki np. Krasawicę Moskwy lub np. Palibin jest fioletowy, ligustra żółtego na pniu, o berberysach już pisałyście i na bukszpany w kompozycji znalazłoby się miejsce.

Klon brilantisinium jest piękny wiosną, latem zielony, będzie się zlewał z thujami, dla koloru, biorąc pod uwagę nasadzenia w szpalerze, pasowałyby Ci klony po jego obu stronach np Priceton Gold.

Na trawniku brakuje mi Magnolii?



Dziękuję Ci Agatko za tyle cennych informacji. Wiele z tych nazw muszę sobie wygooglować na spokojnie po pracy. Wiem, że brakuje u mnie koloru Jakoś tą plamę muszę zasłonić. Chciałabym żeby zimą też jej nie było widać - bluszcz byłby fajny tylko, że tam przy ścianie jest przejście z kostki do drzwi w garażu... nie wiem jakby to rozwiązać.
Pomiędzy tym najniższym piętrem myślałam o wyższych i trochę niższych trawach i niskiej kosodrzewinie, może też berberysie. A czy pomiędzy te trawy można dać werbenę a na wiosnę krokusy i tulipany? I bardziej po prawo wrzosy i wrzośce ? Ożywiłabym zieleń kolorem fioletowym, bordowym i żółtym.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 13:31, 24 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Karol99 napisał(a)
A ja z kolei polecam do twojego ogrodu tawuły japońskie, świetnie sprawdzą się na obwódki i pięknie rozjaśnią ogród.

Tutaj są opisane i pokazane w różnych zestawieniach:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1032-tawula-japonska-spirea-japonica


Dziękuję Karolu,
Też mi się podobają. Na pewno gdzieś je u siebie posadzę.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies