Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Karabela 09:04, 17 wrz 2016


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Jane czka a Ty nie masz Ascot? Bo piękna ona... u mnie w pierwszej 3 razem z Queen of Sweden. I testuję Soul posadzona w lipcu. Ma piękny kwiat i ładny krzaczek. Buzki
____________________
Eksperymentarium
Kasia_CS 09:31, 17 wrz 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Janko a masz może Williama Shakespeara? Tak spodobal mi się na zdjęciach jego wieeelki kwiat i go rozwazam.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
jolanka 16:04, 17 wrz 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
MW u mnie tak nie chorował Bardziej Louis Odier. Teraz Minerwa zaczęła.

Ale i tak je lubię Aphrodite ma kolejne kwiaty i jak na razie zdrowa
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Madzenka 16:36, 17 wrz 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kasia ja mam Wiliiama , cudowny jest,w Igełkowego purpurowe kwiaty. Choruje w tym roku jednka jak inne Asutinki
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Zagajanka 17:30, 17 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Madzenka napisał(a)
Moja MW też łysa..... W tym sezonie do przodu listy przesuwają się baldawce, ale podsumowanie u mnie za 1 miesiac

Bladawce są po prostu najpiękniejsze i już nic sobie nie robią z upału, suszy czy deszczu.
Natomiast purpura czy jaskrawy róż zmienia swoj odcien lub nasycienie wraz z okolicznościami przyrody... A tym roku te "okoliczności" były wyjątkowo nieprzychylne rózom...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 17:30, 17 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Anda napisał(a)


Dam znać jak je wstawię

Oki, to czekam z niecierpliwością
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 17:32, 17 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
tulucy napisał(a)
Moja MW też łysa stoi, ale że słabiutka jest może po wiosennym sadzeniu, to jej daruję.
Lepiej mi rosną zdecydowanie sadzone z doniczek niż te z gołym korzeniem. Z wyjątkiem Alnwick rose. Ta ciągle w miejscu... Za to plamistości nie złapała.

Moja Alnwick też słabiutka, najsłabiej urosła ze wszystkich róż w tym roku, co prawda sadzona z gołym korzeniem, ale i tak ma z 30 cm ... Chyba będę zmieniać jej miejscówkę...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 17:34, 17 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
anulajda napisał(a)


Dużo tego u mnie będzie w tym roku bo do moich ulubionych tulipanów dokupiłam jeszcze pełne i lodowe
Z cebulkami najgorzej jest zacząć a potem już jakoś idzie sadzenie ale bardziej boję się o miejsca do sadzenia bo dużo róż mi doszło w tym roku....

Trochę z tą ilościa róż rzeczywiście poszalałaś w tym roku
Ja tej jesieni skromniutko - tylko 6 nowych zamówionych, no i 6 poszukuję...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 17:39, 17 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
Dziewczyny wy mnie tą setką to nie straszcie ) mąż mnie z torbami wyrzuci. Już i tak gdzie nie spojrzysz to gdzieś na rabatce róże. Prawda taka, że jak raz podłapiesz bakcyla szczególnie jak efekty widać, to trudno się go pozbyć.

Oj z tymi buksami to zgadzam się w 100%. Cięcie 3 weekendy mi zajęło kilku kulek. W sumie samo cięcie ok ale sprzątanie... nawet jak podkład rozłożę i tak w kamykach coś się znajdzie i trzeba wybierać lub odkurzacz włączyć. W następnym roku lawenda mi do cięcia dojdzie bo 30 sadzonek doszło na wiosnę i już liliputy się ładnie zagęściły. Podziwiam Danusię, Marzenkę jak one dają radę przy ich ilościach.
I jeszcze otrzepywania i cięcia tujek niecierpię. Róże luz. Raz na tydzień usunięcie śmieci i tam gdzie trzeba przycięcie ale to akurat lubię, chodzę, oglądam, rozmawiam czasami psioczę że kłuje, wącham i tak ładuje bateryjki

U mnie MW trochę od dołu liście straciła - plamistość, ale do pierwszej 10 się łapie. Pilgrim za to cały został obcięty i wyłysiały. Kupiłam go przenawożonego, takie mam wrażenie. Strasznie wiotkie pędy i pokładające się. Summer Song też plamistość dostała ale ładnie odbija. Najśmieszniejsze jest to, że u kogo nie byłam narzekał że róże w lato mu chorowały a u mnie teraz dopiero we wrześniu coś się dzieje. Taki mamy klimat

A ja cięcie swoich kulek ciągle przekłądam w czasie... dzisiaj pada, więc wolałam w deszczu zająć się różami (chyba nic dziwnego? ) Trochę wstyd się przyznać, ja do swoich też gadam czasem no i dla mnie też najlepszy odpoczynek to praca z różami w ogrodzie...
Ty się ciesz, ze Twoje róze nie chorują i że taki masz klimat A mys obie pozazdrościmy, ale tak tylko ciut-ciut, po dobremu
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 17:42, 17 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Karabela napisał(a)
Jane czka a Ty nie masz Ascot? Bo piękna ona... u mnie w pierwszej 3 razem z Queen of Sweden. I testuję Soul posadzona w lipcu. Ma piękny kwiat i ładny krzaczek. Buzki

Kasia_CS napisał(a)
Janko a masz może Williama Shakespeara? Tak spodobal mi się na zdjęciach jego wieeelki kwiat i go rozwazam.

Dziewczynki, mam zarówno Ascot, jak i Williama. Ale w TOP-11 znalazły się te róże, które mam od kilku sezonów (i nadal je lubię ), a te dwie purpury to świeżynki z zeszłej jesieni. Co prawda, obiecujące, ale jeszcze nie do końća mnie do siebie przekonały.
Ja mam sporo róż, które "Kocham, ale mniej niż TOP-11", ale ta lista jest bardziej rotująca, więc nie będę jej na razie odświeżać.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies