Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

ryska 23:50, 18 cze 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11695
Zagajanka napisał(a)

Renato, dzięki.
Zasadniczo to angielki ćwiczą naszą cierpliwość. Niemki czy Francuski potrafią dosyć szybko się ogarnąć i zaszaleć zarówno z kształtem, jak i kwieciem Tak że jak ktoś nie chce czekać, to polecam się rozejrzeć za jś odmianą Tantau, Kordesa czy Delbarda.

Też to zauważyłam. Rose de Rescht, Jacqueline du Pré, Chandos Beauty i Diamond Eyes radzą sobie całkiem całkiem, mimo, że to takie same świeżaki jak angielki.
Dobrze, że mam pokłady cierpliwości
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
tulucy 01:01, 19 cze 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
Janko... A co ja bym z moimi różyczkami zrobiła? Mus szukać zrozumienia bliżej, za płotem tuż

Przeraziły mnie rozmiary Geoffa Hamiltona...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
kasja83 07:45, 19 cze 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Zagajanka napisał(a)

Nooo, to poka poka parę fotek

Bhahahaha....poka poka-bardzo na czasie
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
lindsay80 11:32, 19 cze 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
wszystkie róże masz cudne, no nie sposób wybrać która jest naj!

A ta pashmina to jedna tam jest, taka wielka? Śliczna.

Czy giardina u Ciebie nie brzydnie od deszczu? W jaki sposób ją mocujesz do tych szczebelków, czym?

____________________
Tu ma być ogród :)
Zagajanka 21:47, 20 cze 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
ryska napisał(a)

Też to zauważyłam. Rose de Rescht, Jacqueline du Pré, Chandos Beauty i Diamond Eyes radzą sobie całkiem całkiem, mimo, że to takie same świeżaki jak angielki.
Dobrze, że mam pokłady cierpliwości

tak to już z nami ogrodniczkami jest trzeba być cierpliwym...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:49, 20 cze 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
tulucy napisał(a)
Janko... A co ja bym z moimi różyczkami zrobiła? Mus szukać zrozumienia bliżej, za płotem tuż

Przeraziły mnie rozmiary Geoffa Hamiltona...

Hehehe
W jś programie Montiego oglądałam, że jedna pani się przeprowadzała i zabrała swoje 30 krzaczków róż ze sobą. Wiem, ze masz sporo więcej, no ale widocznie nie ma rzeczy zupełnie niemożliwych

Geoff jest zakulkowany lekko - przygięłam wiosną 4 czy 5 pędów na boki, dlatego jest taki wielki. Ale na wysokosć też już ma ze 130 cm, jak nie więcej
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Margarete 22:00, 20 cze 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Kurczę u was wszystko szybciej. Moja Pashmina jeszcze w pąkach a Pastella i Chippendales mają po 1 rozwiniętym kwiatku, reszta w pąkach.

Cudne te twoje róże, rzeczywiście nie można wybrać tej jednej jedynej - z resztą ja u siebie też nie potrafię wybrać jednej ulubionej a mam tylko 15 sztuk.
U ciebie raj różany....

Mój MW ma wiotkie gałązki i "patrzy" kwiatem w dół a do tego ma wyjątkowo jasne liście i pozbawione blasku w porównaniu do innych moich róż. Czy u ciebie też to zauważasz Janeczko ?
A może ja coś nie tak robię...
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Zagajanka 22:01, 20 cze 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
kasja83 napisał(a)

Bhahahaha....poka poka-bardzo na czasie

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:06, 20 cze 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
lindsay80 napisał(a)
wszystkie róże masz cudne, no nie sposób wybrać która jest naj!

A ta pashmina to jedna tam jest, taka wielka? Śliczna.

Czy giardina u Ciebie nie brzydnie od deszczu? W jaki sposób ją mocujesz do tych szczebelków, czym?


Pashmina to jeden krzaczek sadzony jesienią 2014, czyli ma prawie trzy latka u mnie.
Ja generalnie nie sadzę róż tej samej odmiany obok siebie, wszystkie przedstawiane tu krzaczki są pojedyncze.

Giardina brzydnie zarówno w deszczu, jak i na ostrym słońcu oraz generalnie jak przekwita jest podobna do szarawej szmatki. Robi wrazenie obfitościa kwitnienia, ale u mnie tak się dzieje dopiero w tym roku, czyli 3 lata po posadzeniu
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:15, 20 cze 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Margarete napisał(a)
Kurczę u was wszystko szybciej. Moja Pashmina jeszcze w pąkach a Pastella i Chippendales mają po 1 rozwiniętym kwiatku, reszta w pąkach.

Cudne te twoje róże, rzeczywiście nie można wybrać tej jednej jedynej - z resztą ja u siebie też nie potrafię wybrać jednej ulubionej a mam tylko 15 sztuk.
U ciebie raj różany....

Mój MW ma wiotkie gałązki i "patrzy" kwiatem w dół a do tego ma wyjątkowo jasne liście i pozbawione blasku w porównaniu do innych moich róż. Czy u ciebie też to zauważasz Janeczko ?
A może ja coś nie tak robię...

Gosiu, no u nas jest ewidentnie cieplej. Czasem to dobrze, ale czasem tak sobie - nie wiem jak u was, ale we Wrocku dzisiaj było +36C... Róże mdleją i szybciej przekwitają...

MW moze jest młody jeszcze? Dlatego w dół patrzy?
Mój listki też ma matowe i niezbyt ciemne, więc ten typ tak może mieć.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies