Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

MirellaB 22:32, 26 maj 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Janka czas róż to dla mnie najpiękniejszy okres w Twoim ogrodzie. Nie mogę się napatrzeć na te piękne róże
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Zagajanka 23:20, 26 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
anbu napisał(a)
Kurcze nie wiem na której oko zawiesić, wszystkie piękne


MirellaB napisał(a)
Janka czas róż to dla mnie najpiękniejszy okres w Twoim ogrodzie. Nie mogę się napatrzeć na te piękne róże


Żeby było jeszcze trudniej wybrać tę jedyną :

Salma Es-Said



Generous Gardener



Gentle Hermione



Bouquet Parfait

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:30, 26 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Wendy79 napisał(a)
Janeczko odpisałam u siebie o odmianie truskawek i wracam zapytać, jak nazywa się odmiana szałwii, którą od Ciebie mamy? Urosła przepięknie w tym roku, ma już chyba z metr

To se zanotuję tę Honeoye

Co do szałwii - to są głównie siewki jednej z moich pierwszych zakupionych - Deep Blue, ale jak piszesz, ze osiaga metr, to raczej nie powtarza jej cech, tylko wyszła zupełnie nowa odmiana
Mam siewki Caradonny i też są wszystkie różne - niektóre z ciemnymi pędami osiagają też metr, chociaż roslina macierzysta jest o wiele niższa. Niektóre mają jasne pędy. Tylko kilka sztuk wyglądają na podobne do oryginału.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Pszczelarnia 16:37, 28 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Janka, zobacz na lilie, teraz powinny być takie kuleczki jakby błoto na spodniej (najczęściej stronie liści) - w środku już jest nowe pokolenie poskrzypki, które zejdzie do ziemi - trzeba to ściągnąć/ubić.

U mnie nimułka sobie za wiele pozwala. Nie rozgryzłam jej jeszcze (liście róż zwinięte w rulonik).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
adkawi 17:14, 28 maj 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Janko moje roze dla Ciebie graham thomas,mariatheresia ,abraham darby i nn te 3 byly pod tymi nazwami, ale do konca nie jestem pewna czy to one poniewaz kupywalam z allegro.Niby sprzedawca byl ok.To moje pierwsze roze posadzone w ogrodzie,ktore sa u mnie drugi rok i dopiero w tym roku tak pieknie zakwitly.Ostatnia dostalam w prezencie w doniczce miala w tamtym roku kolor pudrowy roz ,a teraz jest herbaciana



____________________
Adrianna
_Martini_ 17:27, 28 maj 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Salma - jakie cudo! <3
Mdleje mi Olivia w te upały. Czy ona jest wrażliwa czy po prostu dlatego, że młoda? Jak ją cieniuję to jest ok, ale inaczej spuszcza kwiaty i patrzy w dół.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Zagajanka 22:05, 28 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Pszczelarnia napisał(a)
Janka, zobacz na lilie, teraz powinny być takie kuleczki jakby błoto na spodniej (najczęściej stronie liści) - w środku już jest nowe pokolenie poskrzypki, które zejdzie do ziemi - trzeba to ściągnąć/ubić.

U mnie nimułka sobie za wiele pozwala. Nie rozgryzłam jej jeszcze (liście róż zwinięte w rulonik).

Nimułkę i ja miałam na kilku różach tylko, na szczęscie - oberwałam te zwinięte liście, nic innego z nimi nie robię.

Te larwy poskrzypki w błocie na liliach też już znalazłam - postąpiłam z nimi jak radzisz
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:29, 28 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
adkawi napisał(a)
Janko moje roze dla Ciebie graham thomas,mariatheresia ,abraham darby i nn te 3 byly pod tymi nazwami, ale do konca nie jestem pewna czy to one poniewaz kupywalam z allegro.Niby sprzedawca byl ok.To moje pierwsze roze posadzone w ogrodzie,ktore sa u mnie drugi rok i dopiero w tym roku tak pieknie zakwitly.Ostatnia dostalam w prezencie w doniczce miala w tamtym roku kolor pudrowy roz ,a teraz jest herbaciana

Dzięki, Ado, za rózyczki. Te pierwsze trzy wyglądają mi na te co piszesz - Graham Thomas, Mariatheresia, Adraham D, tak że sprzedawca raczej Cię nie okłamał
Róże zmieniają kolor w zależności od temperatury otoczenia i wilgotnosci, wiec moze być tak, że akurat w tym roku jest w innym odcieniu

Moja Tereska dla Ciebie:

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:39, 28 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
_Martini_ napisał(a)
Salma - jakie cudo! <3
Mdleje mi Olivia w te upały. Czy ona jest wrażliwa czy po prostu dlatego, że młoda? Jak ją cieniuję to jest ok, ale inaczej spuszcza kwiaty i patrzy w dół.

Jak młoda, to może zwieszać główki kwiatków - nawet niezależnie od upału. Musi trochę "zmężnieć" wtedy bedzie bardziej sztywna (hehe, bez aluzji)

Jeszcze Salma (chyba najbardziej jaskrawy kwiat w moim ogrodzie):



____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:53, 28 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Polałam parę dni temu schorowane różyczki Falconem, zobaczymy jak zadziała.

Upały straszliwe! Róże otwierają się błyskawicznie. I tak samo błyskawicznie wiele z nich przekwita...
Dobrze, że zainwestowaliśmy w zeszłym roku w podlewanie kropelkowe. Pamiętam jak przed tym kilkakrotnie musiałam spędzić z pięć godzin, by jako tako podlać całość.

Wife of Bath jest obsypana kwieciem w tym roku



Chyba udało mi się złapać kolor ulubieńca - Falstaffa



Generous Gardener w tym roku ma więcej kwiatów, ale jak na razie nie są one bardziej trwałe



Old Port czaruje

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies