Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 21:27, 29 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)
Salma mnie urzekła!! Może ona by obok Cinderelli zamiast proponowanego Williama Shakespeara mogła zaistnieć i zachodzić sobie na płot w obie strony.. do przemyślenia

Później wstawię fotkę Clair rennaissance - mam prośbę, czy moglabyś zerknąć, czy ona tak się otwiera? Myslałam, że pełna jest.. Dam znać jak wstawię

Kasiu, Salma to jest typowa róża pnąca. Ma śliczne pachnące jaskrawe kwiaty w kolorze powiedzmy cyklamenu czy fuksji. Widać ją z daleka - żarówa jak nic. Jest trochę łysawa od dołu, nie buduje zbyt gęstego krzaczka. Gałęzie ma dosyć wiotkie - potrzebują wsparcia czy upięcia na podporze/płotku.
Zawsze mozesz wypróbować coś nowego (zamiast tego Williama, do którego widzę że nie jesteś w 100% przekonana )



Co do Clair R. - nie mam tej róży, ale patrząc na zdjęcia z neta ,wydaje się że ona moze tak mieć, że ma niezbyt pełny kwiat i pokazuje czasem środeczek. Tym bardziej w pierwszym roku kwitnienia. W kolejnym może się zagęścić, ale cudu nie oczekujmy.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:33, 29 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
Jestem ciekawa czy u ciebie Young Lycidas przetrwa. To piękna w kolorze i zapachu róża. Jedna z moich pierwszych Austinek i ulubionych. Będę u ciebie podziwiać bo moja zmarzła. Jak przetrwa może raz jeszcze zaryzykuję.

Iwonko, ja sadziłam swoją YL wiosną 2017 (sadzonka z gołym korzeniem z RP). W zeszłym roku zakwitła chyba dwoma kwiatami i tyle. Przezimowała dobrze - nic nie obcinałam na wiosnę. Urosłą może do 50 cm, kwitnie teraz, ale pędy są wiotkie i ciężkie główki kwiatów zwiesza w dół. Ciężko zrobić zdjęcie więc mam na razie tylko jedno, co wcześniej pokazałam.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
UlaB 21:38, 29 maj 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Zagajanka napisał(a)

Zgadłaś - to jest kocimiętka. Niska odmiana Purple Haze, doskonała na obwódki. Osiaga u mnie może z 25-30 cm, pięknie i długo kwitnie, trzyma liscie nawet do znaczących mrozów.

Tu ją bardziej widać:



świetnie wygląda, rozejrze sie za nia u siebie
a te mięsiste kwiatostany - super!
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Zagajanka 21:53, 29 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
UlaB napisał(a)


świetnie wygląda, rozejrze sie za nia u siebie
a te mięsiste kwiatostany - super!

No dokładnie - kwiatostany są tak gęste, że aż listków nie widać
Ja swoje kupowałam przez internet w zeszłym roku - przyszły dosyć ładne sadzonki i już w tym roku kwitną obficie.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
inka74 22:01, 29 maj 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
U mnie YL 2 sezony był. Druga zima go załatwiła
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Zagajanka 22:02, 29 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kolejne różane pięknotki spieszą się do pokazania

Aphrodite chyba nie trzeba już nikomu przedstawiać. Tu w najlepszej fazie kwitnienia (potem się zrobi wypłowiała i pomponiasta)



Chandos Beauty - nie znam bardziej pachnącej róży w moim ogrodzie. Historyczne się umywają. Zapach jest tak mocny (pachnie starymi różanymi perfumami), że w bukiecie w wazoniku pachnie na pół salonu i doprowadza do bólu głowy.




Obok rośnie odratowana Alnwick - ja u swojej pomarańczu w środku nie widzę, jest to róż z odcieniem raz lila, raz łososia Listki ma bardzo jasne, u was też tak jest, czy to oznaka niedoboru czegos tam?



Ciut dalej jest Parky i późno startująca Pomponella. Niestety obie sa tego roku w rdzy i nic to że jedna z nich to róża ADRowa

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:04, 29 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
U mnie YL 2 sezony był. Druga zima go załatwiła

Zobaczymy jak u mnie się rozwinie w tym sezonie. Kolor jest ładny, przyciąga wzrok. No ale jeżeli kwiatki ma cały czas do dołu, to ciężko to zobaczyć. Chyba że się wzmocni i się zesztywnieje, jak to u angielek bywa
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
inka74 22:11, 29 maj 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Trzymam za nią kciuki. Mi ona ciągle chodzi po głowie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Zagajanka 22:14, 29 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kwitnie też Sharifa Asma



Zaczęła Granny



Tradescant - to mocna plama na tle żółtych tawuł japońskich



I za chwilkę bardziej się rozwinie Mme Francois Graindorge



Ciut w oddali rośnie Scepter'd Isle (niestety też podłapała już rdzę i została opryskana mocną chemią). Brakuje jej do kontrastu Ascota, który coś ociąga się z kwitnieniem

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
paulina_ns 22:21, 29 maj 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Piękna kolekcja róż, ale ta kocimietka faktycznie jest cudowna
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies