Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

SlonecznyOgrod 21:35, 11 lut 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Witaj

Fajnie, że jesteś

Powiedz mi, bo ja już zgłupiałam...
W grudniu natrafiłam na Twój nowy opis róż, wydawało mi się że był jeszcze jeden top różany, możliwe to??
Masz gdzieś jeszcze jeden wątek różany?

Różami się zachwycam, bo mnie wzięło na róże
Bardzo przydatne Twoje opisy, na pewno dużo ogrodników skorzysta




____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Zagajanka 21:39, 11 lut 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Sylvatika napisał(a)
Janeczko
Jak miło, że jesteś z powrotem
Twój ogród jest dla mnie źródłem nieustających inspiracji ogrodowych. Kiedy ubiegłej wiosny zaczęłam planować zmiany w moim niewielkim ogródeczku - natrafiłam na Twój wątek - przepadłam. Jest tu na forum wiele pięknych ogrodów, wiele odwiedzam i podziwiam ale do Twojego mam szczególny sentyment, bo podoba mi się w nim WSZYSTKO. Jesteś największym moim "różanym ekspertem".
Masz świetny gust i pięknie komponujesz rabaty - mogłabyś to robić zawodowo. Ja muszę bardzo starannie dobierać odmiany pod wieloma kątami, ale szczególnie pod kątem wielkości - Twoje zdjęcia, gdzie pokazujesz kwiat ale także pokrój rośliny - są bezcenne. Zatem - trudny 2020rok za nami - życzę zdrówka i dobrych fotek z sezonu 2021
pozdrawiam
Edyta

Boszzzz, jak miło to się czyta, Edyto. Czerwienie się i dziękuję za te wspaniałe słowa

Jak będę miała siły i wenę, to będę kontynuować Portrety różane czy TOPowe róże, by dostarczać wam coraz więcej rózanych inspiracji

Oby dla nas wszystkich nowy 2021 rok był o wiele lepszy niż poprzedni. Samych sukcesów ogrodniczych życzę!
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:48, 11 lut 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Pszczelarnia napisał(a)
A ta róża to?

Pięknie dziękuję za te widoki. Sezon nie był dobry na róże a i tak czarowały. Bardzo podoba mi się ta żółta rabata pod budynkiem bocznym.

A to, Pszczółko, Purple Lodge Orarda, kupowana na jesieni 2016 w Rosaplant.
Doskonale komponuje się z bordowymi liśćmi buka i żółcia hakone.

Miałam też wersję białą (Winter Lodge), ale nie miała w sobie ani uroku, ani kształtu, i powędrowała dalej.

Róże kwitły w tym sezonie aż do pierwszego śniegu w grudniu, czarowały długo, miejmy nadzieje, ze te przedłużające się mrozy im nie zaszkodzą, bo tylko parę sztuk obsypałam tym razem kompostem i donice z Diamond Eyes schowałam do garażu, wiec muszą jakoś dać radę!
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:49, 11 lut 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Rench napisał(a)
Dzięki właśnie tak wymyśliłam, że na południowej, jak wyeksmituję Gracka, to może Bouquet da radę na tej patelni

Będzie dla niej tam idealnie
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:55, 11 lut 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Pszczelarnia napisał(a)
W zeszłym sezonie kupiłam 7 róż w donicach, późno, bo w lipcu i niestety ogarnęła mnie niechęć i róże eM. jesienią zadołował. Tak więc wiosnę rozpoczynam od sadzenia róż. Kanadyjka i angielki.

A co z angielek tym razem kupiłaś?

Kanadyjkę mam tylko jedną - Morden Blush, miła niska rabatowka, ale nie powiem że jakaś szczególnie zdrowa, bo plamki jednak łapie.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:27, 11 lut 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
SlonecznyOgrod napisał(a)
Witaj

Fajnie, że jesteś

Powiedz mi, bo ja już zgłupiałam...
W grudniu natrafiłam na Twój nowy opis róż, wydawało mi się że był jeszcze jeden top różany, możliwe to??
Masz gdzieś jeszcze jeden wątek różany?

Różami się zachwycam, bo mnie wzięło na róże
Bardzo przydatne Twoje opisy, na pewno dużo ogrodników skorzysta

Witaj, Darciu,
Nie robiłam na O. nowego opisu róż TOPowych dla 2020, trochę korygowałam wizytówkę, czyli Portrety różane. Z TOPów są więc 2019, 2017 oraz 2016

Mogłaś natomiast widzieć mój ogród na FB - albo "Z ogrodem na ty" czasem wrzuca zdjecia z wizytu u mnie w 2019 roku, albo jeszcze udzielam się w Grupie Róże w Ogrodzie bez Chemii - tam coś wrzucałam o ogrodzie i różach, ale w sierpniu. Jestem też na IG
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Agatorek 20:31, 12 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13218
Janko, a mogłabyś polecić jakąś odmianę pnącą dla amatora?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
SlonecznyOgrod 21:53, 12 lut 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Zagajanka napisał(a)

Witaj, Darciu,
Nie robiłam na O. nowego opisu róż TOPowych dla 2020, trochę korygowałam wizytówkę, czyli Portrety różane. Z TOPów są więc 2019, 2017 oraz 2016

Mogłaś natomiast widzieć mój ogród na FB - albo "Z ogrodem na ty" czasem wrzuca zdjecia z wizytu u mnie w 2019 roku, albo jeszcze udzielam się w Grupie Róże w Ogrodzie bez Chemii - tam coś wrzucałam o ogrodzie i różach, ale w sierpniu. Jestem też na IG

Ano właśnie te TOPy poprzednie gdzieś się pochowały

Na fb stronę Tomka obserwuje od początku kilka lat wstecz jak jeszcze nie jeździł po ogrodach
Chętnie bym Twój ogród obejrzała jeszcze w programie tv
Pomyśl o tym
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 21:59, 12 lut 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Janko a jeszcze podpowiedz mi jak mam sadzić róże, miejsce szczepienia poniżej poziomu gruntu?
Czy odległości miedzy różami muszą byc , czy mogę posadzić jedną obok drugiej? Dwie różne odmiany w jakiej odległości sadzić?

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Zagajanka 23:37, 12 lut 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Agatorek napisał(a)
Janko, a mogłabyś polecić jakąś odmianę pnącą dla amatora?

Nie mam za wiele pnących i moje doświadczenie jest w tym temacie średnie. Dobrze mi rosną Generous Gardener i Pilgrim. U sąsiadki dobrze rośnie Eden Rose. Ale wszystkie te róze potrzebują słonecznego stanowiska, odpowiedniego kształtowania (przyginania czy mocowania do podpory) i odpowiedniego przycinania na wiosnę. Dobrze by było je też nawozić dla ładnego kwitnienia. Pnące jednak wymagają trochę więcej uwagi niz takie floribundy.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies