Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Rench 19:34, 11 lut 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Zagajanka napisał(a)
Rabata pod wykuszem czarowała białą fontanną kwiatów Bouquet Parfait



Tuż obok przy tarasie Niso Fumagalli fajnie się zgrywał z fioletem szałwii i żółcią hakonechloe macra Aureola



Uczta dla oczu , jak zawsze Warzywnika tego pięknego to Ci zazdroszczę, bardzo

Niesamowita ta Bouquet, na pierwszy rzut oka, myślałam to Artemis.
Na jakiej wystawie ona rośnie ?
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Agatorek 19:47, 11 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Zagajanka napisał(a)

Coś 2-2,2 m.
Myślę, że mógłby być i 2,5 metry wysoki, bo ma dosyć długie te pędy i one co co sezon potrzebują przycięcia w lecie, bo inaczej leżą na rabacie ;D


To będę szukać wysokiego .
Ten Twój jest piękny.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
inka74 20:08, 11 lut 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Zagajanka napisał(a)

Heidi rośnie u mojej sąsiadki i daje radę od kilku lat. U niej właśnie rośnie z Lavender Ice i Snovitem, stipą i ostróżkami - bardzo łądne połączenie. Ja planuje je jednak oddzielnie, ale też z trawami, lawendą i czymś tma jeszcze

Ballerina nie jest strasznie duża, taki okrągły miły krzaczek wysokości do 1,2 m - mogę ją naprawdę polecić. Alden Biesen to potwór u niektórych (u mnie rosnie w cieniu i słabo się krzewi, może i dobrze?). Piżmówki, które ja lubię, to Bouquet Parfait i Guirlande d'Amour, ale one są już większe. Jeszcze wieksze są Heavenly Pink (ma strasznie wiotkie te pędy i się pokłąda pod ciężarem lawiny kwiatuszków) i Waterloo - niczego sobie, ale jakoś nie porywa.

A gdzie ty je planujesz tym razem wcisnać?
Bouquet kupiłam na jesieni, ma do dyspozycji sporo ponad 2 metry płotu. Może jej starczy. Na pozostałe dwie mam tak po ok. 1,5 metra szerokości na metr głębokości. Jedna będzie miała trochę więcej cienia. I nie wiem czy to jednak nie za mało.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Sylvatika 20:26, 11 lut 2021


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 239
Zagajanka napisał(a)
...

Wiosna 2020 była długa i chłodna, zaskoczyła śniegiem z mrozami 31 marca, a lato zniechęcało tygodniowymi deszczami w czerwcu, brakiem ciepła w lipcu, i dopiero w sierpniu jako-tako pogoda się rozkręciła na dobre.

Róże wystartowały średnio z dwutygodniowym opóźnieniem w stosunku do lat ubiegłych, ale jak już się otworzyły i miał być różany szał, zalało nas deszczem na wiele dni. Taczkami w przerwach wywoziłam zgniłe kwiaty i płakać się chciało, ze tyle wysiłku na nic. Stąd chyba mniejsza chęć robienia zdjęć mnie dopadła, no i sytuacja epidemiczna też słabo podbudowywała na duchu, dlatego jakoś nie czułam chęci dzielenia się tym sezonem z innymi.

Ale jak już tu znów jestem, i przy okazji porządków zdjęciowych w laptopie, rzeczywiście coś letniego zapodam na te zimowe mroźne wieczory do obejrzenia i ku przypomnieniu, że nadzieja jest i niedługo będzie znów zielono i pięknie

Rabata frontowa: rosną tu późno kwitnące róże białe, więc w połowie czerwca widać tylko William & Catherine w całej okazałości, kiedy Artemis, Aspirin i Alabaster stoja jeszcze w pąkach:



Rabata żółta: Pilgrim i Guirlande d'Amour szaleją tu, w towarzystwie Charlotte i China Girl. Rosną tam też Viridiflora, Vanessa Bell i Solero, ale słabo je widać.





Janeczko
Jak miło, że jesteś z powrotem
Twój ogród jest dla mnie źródłem nieustających inspiracji ogrodowych. Kiedy ubiegłej wiosny zaczęłam planować zmiany w moim niewielkim ogródeczku - natrafiłam na Twój wątek - przepadłam. Jest tu na forum wiele pięknych ogrodów, wiele odwiedzam i podziwiam ale do Twojego mam szczególny sentyment, bo podoba mi się w nim WSZYSTKO. Jesteś największym moim "różanym ekspertem".
Masz świetny gust i pięknie komponujesz rabaty - mogłabyś to robić zawodowo. Ja muszę bardzo starannie dobierać odmiany pod wieloma kątami, ale szczególnie pod kątem wielkości - Twoje zdjęcia, gdzie pokazujesz kwiat ale także pokrój rośliny - są bezcenne. Zatem - trudny 2020rok za nami - życzę zdrówka i dobrych fotek z sezonu 2021
pozdrawiam
Edyta



____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
Zagajanka 21:01, 11 lut 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Rench napisał(a)


Uczta dla oczu , jak zawsze Warzywnika tego pięknego to Ci zazdroszczę, bardzo

Niesamowita ta Bouquet, na pierwszy rzut oka, myślałam to Artemis.
Na jakiej wystawie ona rośnie ?

Reniu, w warzywniku, jak się okazało, już się nie mieszczę i też będę wychodzić z nim za murek na trawnik
Muszę jakieś estetyczne przejście wymyślić pomiędzy kraczkami z porzeczką a trawnikiem

Bouquet rośnie na południowej wystawie, ma dosyć suche stanowisko - przy ścianie domu. Wodę dostaje tyle co deszcz spadnie, ale widocznie jej to pasuje.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Pszczelarnia 21:04, 11 lut 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zagajanka napisał(a)
(...)

(...)



A ta róża to?


Pięknie dziękuję za te widoki. Sezon nie był dobry na róże a i tak czarowały. Bardzo podoba mi się ta żółta rabata pod budynkiem bocznym.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Rench 21:18, 11 lut 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Dzięki właśnie tak wymyśliłam, że na południowej, jak wyeksmituję Gracka, to może Bouquet da radę na tej patelni
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Zagajanka 21:19, 11 lut 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Agatorek napisał(a)


To będę szukać wysokiego .
Ten Twój jest piękny.

Tak rób

Czerwcowa Wiązowa dla Ciebie:

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Pszczelarnia 21:23, 11 lut 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
W zeszłym sezonie kupiłam 7 róż w donicach, późno, bo w lipcu i niestety ogarnęła mnie niechęć i róże eM. jesienią zadołował. Tak więc wiosnę rozpoczynam od sadzenia róż. Kanadyjka i angielki.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Zagajanka 21:32, 11 lut 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
Bouquet kupiłam na jesieni, ma do dyspozycji sporo ponad 2 metry płotu. Może jej starczy. Na pozostałe dwie mam tak po ok. 1,5 metra szerokości na metr głębokości. Jedna będzie miała trochę więcej cienia. I nie wiem czy to jednak nie za mało.

No to fajnie, że Bouquet już masz, 2 metrów powinno jej starczyć.
U mnie Waterloo i Alden Biesen rosną w półcieniu i radzą sobie stosunkowo dobrze. Półcień najwyraźniej ogranicza też ich rozmiary
Tak że jak wybierzesz w pierwsze miejsce Ballerinę, a do drugiego (pólcienia) Alden Biesen, może się udać i zmieścić.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies