Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 16:12, 11 lut 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Agatorek napisał(a)


Nie będę cytować pozostałych zdjęć, ale tu jest cudownie

Edit: a planuję sporo, bo jestem tu świeżakiem



To w takim razie powodzenia w ogrodowych planach

Co do wiąza, to jak zdjęcia mówią, rośnie szybko i ze zdechlaka zrobiło się już potężne drzewo. Mała rada: wybierać jak najwyżej szczepione egzemplarze, bo one nie urosną wzwyż, tylko wszerz i to sporo.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 16:31, 11 lut 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
Dobrze że pobudkę Ogrodowiskową zaliczyłaś. Piękny masz ogród, nawet jak narzekasz. Do twoich topów różanych i wizytówki wracam ostatnio bardzo często.

Iwonko, ja nawet nie narzekam, tylko stwierdzam fakty, które nie były zbytnio pozytywne w tym sezonie

Jeżeli często wracasz do topów i wizytowki różanej, czy to znaczy, że planujesz nowy kolczasty zakup?

Ja już zamówiłam kilka Heidi Klum i Lavender Ice do uzupełnienia na nowych wąskich symetrycznych rabatach oraz Rotes Phänomen na zapłocie, bom bardzo ciekawa tej czerwieni W planach jeszcze z 4-6 sztuk, ale dopiero jak się określę czy zakładam w tym roku angielską rabatę wzdłuż murka, bo to jednak spore kosztowo przedsięwzięcie...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 16:34, 11 lut 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Lidka napisał(a)
O jak się cieszę, że pokazałaś sezon 2020. Jestem cichą obserwatorką Twojego ogrodu od początku i brakowało mi tego. Ta różana uczta trafiła mi się akurat, gdy planuję różane zakupy do zmiany rabaty. Życzę zdrowia i optymizmu w tych dziwnych czasach. Najważniejsze, że mamy swoje ogrody...

Dziękuję za miłe słowo
Ja też wiele razy w tym sezonie dziękowałam losowi, że mieszkamy w swoim domku z ogrodem i mamy gdzie wyjść i coś zawsze porobić...

Powodzenia przy różanym planowaniu ;D "różyczka" wciąga
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Agatorek 16:38, 11 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Zagajanka napisał(a)


To w takim razie powodzenia w ogrodowych planach

Co do wiąza, to jak zdjęcia mówią, rośnie szybko i ze zdechlaka zrobiło się już potężne drzewo. Mała rada: wybierać jak najwyżej szczepione egzemplarze, bo one nie urosną wzwyż, tylko wszerz i to sporo.
.

A Twój jaki jest wysoki?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
inka74 16:40, 11 lut 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
OJ, ja 2 sztuki Heidi uśmierciłam. Nie wiem co ta róża potrzebuje. Przez kilka miesięcy jest ładna a potem zdycha. Z Lavender się zgrają kolorem.
Mam kilka (11 sztuk dokładnie) w koszyku ale nie wiem sama. Marzą mi się piżmówki - Alden i Ballerina ale obawiam się wielkości...

Poprzedni rok do łatwych nie należał. Miejmy nadzieję, ze obecny będzie lepszy po prostu
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Ewik 16:58, 11 lut 2021


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Janka , juz nie wiem co bardziej mam chwalić , wszystko slicznie porosło u Ciebie , zdecydowanie brakuje mi takich widoków .
To teraz czas na TOP rozany 2020 )
Z lavender bedziesz zadowolna , ja je uwielbiam .
widziałaś moze na żywo nautica ? na foto podobna kolorystycznie do lavender właśnie . Jakies nówki rożane zamawiałaś ?


____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Zagajanka 17:03, 11 lut 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Mgduska napisał(a)
Hej, ja też zaglądam do Twoich podsumowań różanych bardzo chętnie, to taki plaster na oczy zmęczone patrzeniem na zimowy ogród
Mam przy okazji dwa pytania - jedno o te niziutkie hortensje na frontowej - co to za odmiana i ile mają lat?
Drugie - o wąską sosnę na wiązowej, w sumie - jak wyżej - co to za odmiana i ile liczy wiosen
Miłego dnia

Też juz serdecznie mam dosyć tej zimy i tej bieli wokół - strasznie tęskno mi za sekatorkiem i taczką

Hortensje na Frontowej to niska odmiana Dart's Little Dot, i rzeczywiście 3 z 4 są dosyć niskie, chociaż rosną tam od 2018 roku.

Wąska sosna na wiazowej to Pinus sylvestris Fastigiata (jest szarawa). Bardziej polecam Pinus nigra Fastigiata, bo ma zielony kolor i bardziej zwarty pokrój.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 17:16, 11 lut 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Agatorek napisał(a)
.

A Twój jaki jest wysoki?

Coś 2-2,2 m.
Myślę, że mógłby być i 2,5 metry wysoki, bo ma dosyć długie te pędy i one co co sezon potrzebują przycięcia w lecie, bo inaczej leżą na rabacie ;D
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 17:27, 11 lut 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
OJ, ja 2 sztuki Heidi uśmierciłam. Nie wiem co ta róża potrzebuje. Przez kilka miesięcy jest ładna a potem zdycha. Z Lavender się zgrają kolorem.
Mam kilka (11 sztuk dokładnie) w koszyku ale nie wiem sama. Marzą mi się piżmówki - Alden i Ballerina ale obawiam się wielkości...

Poprzedni rok do łatwych nie należał. Miejmy nadzieję, ze obecny będzie lepszy po prostu

Heidi rośnie u mojej sąsiadki i daje radę od kilku lat. U niej właśnie rośnie z Lavender Ice i Snovitem, stipą i ostróżkami - bardzo łądne połączenie. Ja planuje je jednak oddzielnie, ale też z trawami, lawendą i czymś tma jeszcze

Ballerina nie jest strasznie duża, taki okrągły miły krzaczek wysokości do 1,2 m - mogę ją naprawdę polecić. Alden Biesen to potwór u niektórych (u mnie rosnie w cieniu i słabo się krzewi, może i dobrze?). Piżmówki, które ja lubię, to Bouquet Parfait i Guirlande d'Amour, ale one są już większe. Jeszcze wieksze są Heavenly Pink (ma strasznie wiotkie te pędy i się pokłąda pod ciężarem lawiny kwiatuszków) i Waterloo - niczego sobie, ale jakoś nie porywa.

A gdzie ty je planujesz tym razem wcisnać?
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 17:41, 11 lut 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ewik napisał(a)
Janka , juz nie wiem co bardziej mam chwalić , wszystko slicznie porosło u Ciebie , zdecydowanie brakuje mi takich widoków .
To teraz czas na TOP rozany 2020 )
Z lavender bedziesz zadowolna , ja je uwielbiam .
widziałaś moze na żywo nautica ? na foto podobna kolorystycznie do lavender właśnie. Jakies nówki rożane zamawiałaś ?

Ewuś, Lavender Ice nawet miałam już i była spoko, tylko coś mi nie pasowała w tamtym czasie na wielogatunkowej rabacie, teraz będzie w mono-odmianowej kompozycji, powinno się lepiej udać. Nautica na żywo nie widziałam, nic nie powiem na jej temat.

Nie wiem czy będzie TOP dla 2020, bo strasznie mało tych zdjęć w tym roku robiłam. Odkryłam właśnie, że nie mam ani jednej fotki nóweczek z sezonu 2020, albo jakieś zupełnie niewyraźne, nie ma czym się chwalić i inspirować innych do nowych impulsywnych zakupów rózanych

Na ten sezon ciągle jeszcze nie mogę nic nowego wybrać oprócz wspomnianych 3 odmian. Od Austina nie ma się czego spodziewać (bo nie wysyłają na razie do UE z powodu Brexitu), Tantau czy Kordes jak coś mają, to takie pojedyncze strzały, na które mogę poczekać i kuić potem w takiej Floribudzie czy Rosarium; może postawię na coś sprawdzonego u innych, czego jeszcze nie mam - typu Garden of Roses, Gardentraume, Shone Maid (miałam, ale mi wypadła, a śliczna była) - generalnie jakieś rabatówki pastelowe do 1,1 metra będą wchodziły w grę.

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies