Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Andrzej_ 12:02, 20 paź 2020


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Cześć Janka! Co tam u Ciebie? Pokażesz fotki z sezonu różanego? Pozdrawiam
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
SlonecznyOgrod 19:59, 03 gru 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Hej Janeczko!

Ja też miewam dłuższe przerwy na forum...
Nie da się być wszędzie i zawsze na bieżąco.

Widziałam twój katalog róż, cudowny , dziękuję, będzie się korzystać

Masz setki pięknych róż, nie wiem ile, ale na pewno setki

Pozdrawiam

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Rench 00:54, 10 lut 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Pul,puk Pokaz coś z minionego sezonu
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Zagajanka 21:43, 10 lut 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
...

Wiosna 2020 była długa i chłodna, zaskoczyła śniegiem z mrozami 31 marca, a lato zniechęcało tygodniowymi deszczami w czerwcu, brakiem ciepła w lipcu, i dopiero w sierpniu jako-tako pogoda się rozkręciła na dobre.

Róże wystartowały średnio z dwutygodniowym opóźnieniem w stosunku do lat ubiegłych, ale jak już się otworzyły i miał być różany szał, zalało nas deszczem na wiele dni. Taczkami w przerwach wywoziłam zgniłe kwiaty i płakać się chciało, ze tyle wysiłku na nic. Stąd chyba mniejsza chęć robienia zdjęć mnie dopadła, no i sytuacja epidemiczna też słabo podbudowywała na duchu, dlatego jakoś nie czułam chęci dzielenia się tym sezonem z innymi.

Ale jak już tu znów jestem, i przy okazji porządków zdjęciowych w laptopie, rzeczywiście coś letniego zapodam na te zimowe mroźne wieczory do obejrzenia i ku przypomnieniu, że nadzieja jest i niedługo będzie znów zielono i pięknie

Rabata frontowa: rosną tu późno kwitnące róże białe, więc w połowie czerwca widać tylko William & Catherine w całej okazałości, kiedy Artemis, Aspirin i Alabaster stoja jeszcze w pąkach:



Rabata żółta: Pilgrim i Guirlande d'Amour szaleją tu, w towarzystwie Charlotte i China Girl. Rosną tam też Viridiflora, Vanessa Bell i Solero, ale słabo je widać.




Żółta od innej strony:

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:51, 10 lut 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Rabata pod wykuszem czarowała białą fontanną kwiatów Bouquet Parfait w towarzystwie Tineke i Pashminy, która w cieniu miskantów Adagio zaczęłą tu chorować, więc czeka je przeprowadzka i wymiana na stipę:





Tuż obok przy tarasie Niso Fumagalli fajnie się zgrywał z fioletem szałwii i żółcią hakonechloe macra Aureola



Aha, pewnego dnia wiało tak mocno, że ten parasol tarasowy w końcu się przewrócił i został ostatecznie zezłomowany

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:59, 10 lut 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Na Kolistej wszystko się powoli zagęszcza:



Wife of Bath




Crocus Rose




A tuż pod oknem salonowym moja mini-preria

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:06, 10 lut 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Rabata przy piaskownicy - tu jest prawdziwy busz trawiasty, niestety nie służy on różom, zasłania widoczki... Plan jest by przesadzić miskanty Morning light na front wzdłuż ogrodzenia przy lipach, a tu posadzić niższe Adagio.






____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:14, 10 lut 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Rabata Długa - rośną tu Sosny Fastigiata, jodła kalifornijska, grujecznik, perukowce i róze:



Lady Salisbury:




Olivia Rose Austin:




____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:29, 10 lut 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Na narożnej Jodłowo-Świerkowej też było wesoło:




Geoff Hamilton


Aphrodite i Goethe


Othello i Parky


Niestety klon czerwony Royal Purple (po lewej) zalapał werticiliozę i będziemy się żegnać wiosną, odkarzać ziemię i szukać zamiennika:

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:37, 10 lut 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
W sierpniu tu królowały hortensje i jeżowki:





Tak samo jak przy piaskownicy:



Na wiązowej też:



Zarówno na frontowej jak i na żółtej też było Hortensjowo:


____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies