Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 20:02, 28 maj 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Witaj Dalilla cieszę się że Ci się podoba, zapraszam do częstych odwiedzin, namawiam do założenia własnego wątku
MakKasiu kwasoluby każdego lubią jeśli się wymieni im ziemię na kwaśną w sporym dole. U mnie ziemia zasadowa ciężka glina, musiałam kopać ogromne doły , wywozić ziemie i wymieniać na kwaśną Bez pracy nie ma kołaczy niestety
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 20:43, 28 maj 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Też mam azalie słabo kwitnące- to te przesadzone dwa lata temu w byle jak przygotowany dołek. Tej wiosny już doły poprawione. Rosną też w miejscu trochę mniej nasłonecznionym niż te olbrzymy.

np. ta NN




I ta. Tę azalię miałam w lasku i była zagłuszona przez świerki więc ją mocno przycięłam i przesadziłam, ma już ponad 10 lat a po przycięciu wygląda jakby miała 2-3 lata


No i znów te najpięlniejsze kocham te kwiaty
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
agnieszka_m 20:48, 28 maj 2015


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
mirkaka napisał(a)
Też mam azalie słabo kwitnące- to te przesadzone dwa lata temu w byle jak przygotowany dołek. Tej wiosny już doły poprawione. Rosną też w miejscu trochę mniej nasłonecznionym niż te olbrzymy.

np. ta NN




I ta. Tę azalię miałam w lasku i była zagłuszona przez świerki więc ją mocno przycięłam i przesadziłam, ma już ponad 10 lat a po przycięciu wygląda jakby miała 2-3 lata


No i znów te najpięlniejsze kocham te kwiaty

brak słów coś pięknego można oko pocieszyć, te kolory zakochałam się w twoich Rh i azaliach
____________________
Mój mały ogródeczek :).
mirkaka 20:52, 28 maj 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
A. Persil




i mydlnica na murku
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewa777 21:05, 28 maj 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18537
Mirko, jak u Ciebie padało w tym tygodniu, bo u mnie nic i strasznie sucho. Co drugi dzień latam z wężem Azalie masz przecudne, pokazuj jak najczęściej zdjęcia
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
jona 21:41, 28 maj 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Kindzia napisał(a)

Louise Odier bardzo się do kulkowania nadaje, tylko, że ja nie mam miejsca Widziałam zakulkowanego Alchymista...mojego potwora też się nie da...miejsce!!!

Zresztą teraz inaczej bym ogród urządzała...i jeszcze ze 2 tys. metrów by się przydało



Czy pędy, które urosły tej wiosny też prowadzić poziomo? Ma to jakiś sens?

Jeżeli marzy się o 2 tys metrów dodatkowo, to należy w marzeniach uwzględnić jeszcze pomocnika ogrodowego, żeby ogarniał mniej ciekawe, ale niezbędne prace .
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
zbigniew_gazda 09:36, 31 maj 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Mirka też powiem że brak słów. Takie cudne te azalie. Chyba u mnie Nowa Zemla dostanie towarzystwo azaliowe.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
mirkaka 17:35, 01 cze 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Ewo-susza, trzeba podlewać, dziś trochę pokropiło ale to nic dla roślin
Joasiu- teraz młodych pędów nie kulkuję, tylko te zeszłoroczne na wiosnę
Zbyszku- mus kupić azalki pamiętaj tylko że Nova Zembla rośnie spora
A oto moje od lewej,Casata, Marcel Menard, Nova Zembla i Catawbiense Grandiflorum. Chyba będę musiała przyciąć trochę Casatę aby zrobić więcej miejsca Marcelkowi, bo on ma wiecej kwiatów od strony płotu



I wreszcie rozkwitły pozostałe azalie japońskie



W piątek robiłam oprysk przeciw mszycom i grzybom na różach i chyba roztwór był trochę za mocny bo listki są poskręcane
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:00, 01 cze 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Muszę się pochwalić , zakwitła moja dracena. Bardzo pachnie w całym domu i wydziela sporo syropu, słodziutkiego

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
zbigniew_gazda 21:44, 01 cze 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
mirkaka napisał(a)
Ewo-susza, trzeba podlewać, dziś trochę pokropiło ale to nic dla roślin
Joasiu- teraz młodych pędów nie kulkuję, tylko te zeszłoroczne na wiosnę
Zbyszku- mus kupić azalki pamiętaj tylko że Nova Zembla rośnie spora
A oto moje od lewej,Casata, Marcel Menard, Nova Zembla i Catawbiense Grandiflorum. Chyba będę musiała przyciąć trochę Casatę aby zrobić więcej miejsca Marcelkowi, bo on ma wiecej kwiatów od strony płotu



I wreszcie rozkwitły pozostałe azalie japońskie



W piątek robiłam oprysk przeciw mszycom i grzybom na różach i chyba roztwór był trochę za mocny bo listki są poskręcane


Dziś kupiłem 2 azalie Mirko (słownie dwie sztuki) i posadzone. Trochę będą szerzej niż Twoje na pierwszym zdjęciu. Jak się rozrosną to przesadzę. Dracena pięknie kwitnie.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies