Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 18:15, 27 maj 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Mira, ja już jedną brzozę opitoliłam, jak ma liście to jakoś wygląda ale bez liści- kiepsko. Jesienią i tak muszę kolejne przyciąć, będę wzywała firmę od przycinania drzew bo my sami już nie damy rady, za wysokie są.
Najgorsze że mam trzy serby wielkie, ich nie chcę przycinać bo stracą na wyglądzie, pozostałe zwykłe tnę
Agatko, Brasilia miała piękne kwiaty, nietypowy kolor jak na Rh, takie morelowe. Ja w tym roku chciałam zobaczyć jakie sprzedają na tych podkładkach i w żadnej ofercie nie znalazłam , więc chyba u nas z niej zrezygnowali.
Graf Lenard jest na ikarho i rośnie dobrze
Agnieszko na forum nie Paniujemy sobie Jestem Mirka
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:15, 27 maj 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
dubelek
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
agnieszka_m 09:50, 28 maj 2015


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
mirkaka napisał(a)
Agnieszko aż Ci zazdroszczę, że dopiero zaczynasz, teraz są fora ogrodnicze, można podpatrzyć wiele rzeczy,nie popełnić tyle błędów ile ja popełniłam. Najważniejsze to nie rób za gęstych nasadzeń krzewów i drzew, rośliny rosną szybko.Pamiętaj też że takie drzewa jak brzozy, świerki, bzy, są tzw. pijakami i bardzo osuszają teren. Ja tego nie wiedziałam i teraz aby Rh ładnie rosły muszę je sporo podlewać. Poza tym brzozy i świerki rosną na wielkie drzewa i jak to przegapisz to będziesz miała tak jak ja problem z ogromnymi drzewami które zacieniają ogród.


Mirko o co chodzi z tym kulkowaniem róż kiedy się to robi wiosną czy jesienią. Uwielbiam róże mam narazie 3 jedną z ubiegłego roku ładnie mi odrosła lecz niewypuszcza pąków
____________________
Mój mały ogródeczek :).
makkasia 10:35, 28 maj 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Mirko kwasoluby kochają Ciebie - przepięknie kwitną w Twoim uporządkowanym ale różnorodnym ogrodzie Czekam na Twoje róże. Bardzo się cieszę, że jesteś z Pomorza bo mało nas na Ogrodowisku.
macham Makówka
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Kindzia 11:54, 28 maj 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
No, Kochana...zajrzałam do Ciebie z rewizytą i wpadłam jak śliwka w kompot...piękne miejsce stworzyłaś! Bardzo mi się u Ciebie podoba!!!
O róży napisałam u mnie.
Pozdrawiam
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
mirkaka 17:36, 28 maj 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Agnieszko, o kulkowaniu już pisałam, ale powtórzę. Wiosną po zdjęciu osłon wszystkie długie pędy można pokierować poziomo lub jak są giętkie to nawet końcówkę przyszpilić do podłoża. Chodzi o to że na poziomych pędach róże wytwarzają z każdego oczka tzw.krótkopędy zakończone kwiatami. W ten sposób zwiększamy ilość kwiecia, a o to przecież nam chodzi
Przyginanie trzeba robić z wyczuciem, bo można złamać taki pęd, co niestety już mi się przydarzyło
Na 6-tej stronie masz zdjęcia zakulkowanych róż.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kindzia 18:01, 28 maj 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
mirkaka napisał(a)
Agnieszko, o kulkowaniu już pisałam, ale powtórzę. Wiosną po zdjęciu osłon wszystkie długie pędy można pokierować poziomo lub jak są giętkie to nawet końcówkę przyszpilić do podłoża. Chodzi o to że na poziomych pędach róże wytwarzają z każdego oczka tzw.krótkopędy zakończone kwiatami. W ten sposób zwiększamy ilość kwiecia, a o to przecież nam chodzi
Przyginanie trzeba robić z wyczuciem, bo można złamać taki pęd, co niestety już mi się przydarzyło
Na 6-tej stronie masz zdjęcia zakulkowanych róż.

Louise Odier bardzo się do kulkowania nadaje, tylko, że ja nie mam miejsca Widziałam zakulkowanego Alchymista...mojego potwora też się nie da...miejsce!!!

Zresztą teraz inaczej bym ogród urządzała...i jeszcze ze 2 tys. metrów by się przydało

____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
mirkaka 18:05, 28 maj 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Kindzia napisał(a)

Louise Odier bardzo się do kulkowania nadaje, tylko, że ja nie mam miejsca Widziałam zakulkowanego Alchymista...mojego potwora też się nie da...miejsce!!!

Zresztą teraz inaczej bym ogród urządzała...i jeszcze ze 2 tys. metrów by się przydało


Ale się uśmiałam , mnie też by się przydało 2000m2, tylko ja już zdrowia nie mam, muszę raczej wyhamowywać
Kindzia przecież to u Ciebie Alchymist był taki rozpięty na płocie, ogromny, piękny
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:17, 28 maj 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
zakulkowany Leonardo da Vinci, ten pęd nad lawendą też jego


Crown Princess Margareta, kupowana jako Margaret Kronung ale teraz tej nazwy nigdzie nie mogę znaleźć. Jej pędy można było tylko przygiąć


Rozpostarta na całą szerokość zdjęcie Pirouette, podsadzona żurawkami ratowanymi od opuchlaków


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
dalilla 18:44, 28 maj 2015


Dołączył: 18 lip 2014
Posty: 2
Witaj Mirko śledzę ogrodowisko już od jakiegoś czasu, a dzisiaj natrafiłam na Twoje "Wszystko po trochu" i jestem pod wrażeniem, róże, azalie i rh wspaniałe, gratuluję.
____________________
dalilla
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies