Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 14:21, 30 lis 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Przeglądam sobie zdjęcia z czerwca i to mnie zachwyciło, hortensja jeszcze nie rozwinięta do końca i nie wybarwiona razem z Crown Princess Margaret, dla mnie cudo




Albo taka faza, ta sama hortensja tylko inne stanowisko, ziemia wzbogacana siarczanem glinu żeby się wybarwiała na niebiesko
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
daszum 16:32, 30 lis 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
mirkaka napisał(a)
Aniu, wyjątkowo udane krótkotrwałe zestawienie

Danka, róża Bukavu, dość zdrowa, u mnie rośnie w pobliżu brzozy więc ma raczej sucho, radzi sobie, powtarza kwitnienie, piękniej się wybarwia w chłodne i wilgotne lato, ostatnie upalne lato sprawiło że kwiatki były jaśniejsze, bardziej różowe. Wolę jak jest bardziej czerwonawo-różowa. Dobrze się krzewi, u mnie rośnie do około 0,8-1m wys . Jest szersza niż wyższa, chyba Chcesz zrobić z niej szpaler?

Ewa, staram się zdrowieć, ale teraz dobiło mnie jeszcze przeziębienie. Najgorsze są noce, ból nie daje spać.
Papużki szkoda, liczyłam że będę ją dokarmiać przez zimę. Cudna była, czerwień taka intensywna



Mirka, dziękuję za informacje na temat Bukavu. Chciałam posadzić 3 róże obok siebie, zakładając, że dorastają, tak jak w opisie odmiany do 1,5 - 1,8 m. Ze zdjęć w necie widzę, że wszędzie jest niższa. Miała stanowić tło dla hortensji Polar Bear, ale widzę, że muszę szukać dalej. W zasadzie dzisiaj sprawa mi się wyjaśniła, bo dostałam dodatkowo 2 róże (zamawiałam 1 szt) Mein Schoner Garten, która rośnie wysoko.

Twój ogród zachwyca jak zwykle.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Muszelka 18:00, 30 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
mirkaka napisał(a)
Muszelko wstawiam zdjęcie do obróbki, bardzo jestem ciekawa efektu



Witaj

Mirko, wstawiłaś zdjęcie, które tak właściwie obróbki nie potrzebuje.

To zdjęcie jest na pewno tylko „zrzutem” z aparatu?

Jeśli tak, to moim zdaniem:
- masz ustawiony aparat na wzmocniony kontrast i kolory (prawie wszystkie aparaty cyfrowe posiadają takie funkcje);

lub
- na obiektywie masz założony filtr polaryzacyjny, który m.in. na zdjęciach wzmacnia kolory;

lub
- po prostu cechą Twojego aparatu jest wykonywanie takich zdjęć.

Na zdjęciu dostrzegam dwa błędy.

Mniejszy błąd związany jest z kadrowaniem. Z prawej strony kadru dość nieporządnie wyglądają ucięte gałązki oraz w dolnym prawym rogu widoczny jest kawałek jakiś desek, które również wprowadzają mały chaos.

Drugi, poważniejszy błąd to prześwietlone niebo. Na zdjęciu widać, że dzień był słoneczny więc niebo nie mogło być "białe".

I tak naprawdę tylko to nieszczęsne niebo dyskwalifikuje Twoje zdjęcie, by uznać je za poprawne. W programie graficznym oczywiście można wkleić „nowe” - niebieskie niebo, ale ja nigdy tak daleko w ingerencję w fotografię nie posuwam się.

Oczywiście, to co wyżej napisałam jest tylko moim subiektywnym zdaniem. Jestem amatorem. Profesjonalista (np. Anda) może coś innego na ten temat napisać

Ando - serdecznie zapraszam Cię do wypowiedzi. Bardzo chętnie poznam Twoje zdanie na temat zdjęcia Mirki.

Mirko, za chwilę spróbuję na Twoje zdjęcie nanieś poprawki. Ale uprzedzam - nie będą one duże
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 18:15, 30 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846


Co zrobiłam?

Kontrast, kolory: w niektórych miejscach minimalnie wzmacniłam.

Kadr: usunęłam gałązki z prawej strony kadru oraz deseczki z dolnego prawego rogu (użyłam do tego stempla przekopiowując trawę).
Najprościej jednak byłoby przekadrować oryginalne zdjęcie - ściąć lekko prawą stronę zdjęcia (mniej więcej przed pierwszym kwiatem hortensji).

I tyle
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
mirkaka 18:16, 30 lis 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Muszelko, tak, mam ustawiony wzmocniony kontrast i kolory,trochę też przyciemnione.
Mój automat robi zdjęcia beznadziejne, bardzo słabo wybarwione, zieleń szara a nie soczysta. Nie znam się zupełnie na fotografowaniu i na aparatach ale mam aparat
Canon EOS 500D. Sama metodą prób i błędów staram się ustawiać takie parametry żebym była zadowolona ze zdjęcia. Nie mogę sobie poradzić z ciemną czerwienią kwiatów i ciemnym burgundem, na zdjęciu wychodzą mi jasne czerwienie, i to jest kolor całkiem fałszywy.
Mam też problem z bielą, zawsze przy tych moich ustawieniach wychodzi mi prześwietlona, być może to niebo dlatego takie jasne.

Bardzo Ci dziękuję za tę lekcję i czekam na Twoją poprawkę
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:20, 30 lis 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
o widzę że już jest, oglądam i nie mogę znaleźć różnicy
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:22, 30 lis 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Zieleń wzmocniłaś?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
dana1s 18:25, 30 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Mirciu, bo zrobiłaś bardzo ładne zdjęcie
Przy okazji dyskusji o zdjęciach trafiłam na Twój wątek i jestem zachwycona. Zaraz wracam do początku i będę podziwiała Twój cudowny ogród!
Pozdrawiam
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
mirkaka 18:39, 30 lis 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
dana1s napisał(a)
Mirciu, bo zrobiłaś bardzo ładne zdjęcie
Przy okazji dyskusji o zdjęciach trafiłam na Twój wątek i jestem zachwycona. Zaraz wracam do początku i będę podziwiała Twój cudowny ogród!
Pozdrawiam


Szkoda czasu na początek, przeglądaj od tego roku lub od 2017
Na początku zdjęcia są kiepskie, dopiero będąc na forum zobaczyłam jakie możma piękne zdjęcia robić i zaczęłam trochę próbować coś zmienić w swoim aparacie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Muszelka 23:13, 30 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Mirko, masz przepiękny ogród!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies