Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Kindzia 19:34, 12 lis 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
W każdym miejscu mi berberysy chorują...mam też takie w mniej nasłonecznionym miejscu.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
m_gocha 20:42, 12 lis 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
mirkaka napisał(a)
Buksy trzeba byłoby opryskiwać a nie wiem jak nadmanganian potasu zadziałałby na liście? No chyba że po silnym przycięciu na wiosnę. Teraz nic nie mogę robić w ogrodzie bo mam kontuzję obu rąk

wstawiam zdjęcie tego drastycznie przyciętego, widać że wypuszcza listki ze zdrewniałych części łodyg. Zobaczymy jak przezimuje
Mirka! Myślałam o podlaniu chorych buksów tą miksturą.
Ależ pięknie zagęszczony bukszpan. Widać, że systematycznie cięty od małej kulki Wolę życia ma a to już spor! Wydaje mi się, że ja bym od wczesnej wiosny pryskała systematycznie polecanymi środkami grzybobójczymi (np. Topsin i inne - było to gdzieś na wątku bukszpanowym) a do tego przy opryskiwaniu też podlewałabym bryłę korzeniową. Dodatkowo od wiosny wzmocniłabym gnojówką z pokrzyw, florovitem etc.
mirkaka napisał(a)
Gosiu, nie znam nazwy tej hortensji ale to chyba stanowisko swoje robi bo ta sama w innym miejscu ma tylko kwiaty tak przebarwione a liście już żółte i opadają.
Jak chcesz to mogę w przyszłym roku zrobić dla Ciebie sadzonki z tej NN

Notabene, You and me, też u mnie mają tak pięknie przebarwione kwiaty, a sadzonki od niej masz
Te zdjęcia są z października, jak się rozwidni to pójdę zrobić aktualne

You and me od Ciebie jeszcze mi w tym roku nie kwitła ale mam nadzieję, że w przyszłym roku już będą . Już nie mogę się doczekać
Próbowałam odszukać tą Twoją hortensję NN, bo nie pamiętam jaki ma kolor kwiatów w pełni sezonu ale nie mogę znaleźć. Przypomnisz?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 20:47, 12 lis 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
mirkaka napisał(a)

Superowa ta skarpeta dla brzozy

mirkaka napisał(a)
Świetny zakątek leśny! A ile miejsca do sadzenia...
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
mirkaka 11:39, 15 lis 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Kindzia napisał(a)
W każdym miejscu mi berberysy chorują...mam też takie w mniej nasłonecznionym miejscu.


moje też choruja, właściwie ten jedyny samosiejka zdrowy, może te odmianowe wrażliwsze na mączniaka
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 11:53, 15 lis 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
m_gocha napisał(a)
Mirka! Myślałam o podlaniu chorych buksów tą miksturą.
Ależ pięknie zagęszczony bukszpan. Widać, że systematycznie cięty od małej kulki Wolę życia ma a to już spor! Wydaje mi się, że ja bym od wczesnej wiosny pryskała systematycznie polecanymi środkami grzybobójczymi (np. Topsin i inne - było to gdzieś na wątku bukszpanowym) a do tego przy opryskiwaniu też podlewałabym bryłę korzeniową. Dodatkowo od wiosny wzmocniłabym gnojówką z pokrzyw, florovitem etc.

You and me od Ciebie jeszcze mi w tym roku nie kwitła ale mam nadzieję, że w przyszłym roku już będą . Już nie mogę się doczekać
Próbowałam odszukać tą Twoją hortensję NN, bo nie pamiętam jaki ma kolor kwiatów w pełni sezonu ale nie mogę znaleźć. Przypomnisz?



tak w lipcu





a tak w sierpniu


z buksami będę działać wiosną tak jak piszesz, i opryski i podlewanie i zasilanie.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Agania 15:05, 15 lis 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
mirkaka napisał(a)




i rabata leśna, dopiero w tym roku zaczęłam ją obsadzać, ciągle jeszcze nad nią myślę, chce tam dosadzić jakieś drzewo niskie, może bez Ewa prowadzony na drzewko?
zrobiłam latem sobie z niego sadzonki







Pieknie Mireczko w każdym zakątku...
tutaj masz berberysa, irgę i irgę?...dwie odmiany?...jedna zielona...druga czerwona...piękny wyróżnik w tym miejscu ogrodu

Ta kulka przycięta i taka gęsta co to?

Kicię dojrzałam...rude futerko wszędzie rozpoznam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
mirkaka 15:16, 15 lis 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Agania napisał(a)


Pieknie Mireczko w każdym zakątku...
tutaj masz berberysa, irgę i irgę?...dwie odmiany?...jedna zielona...druga czerwona...piękny wyróżnik w tym miejscu ogrodu

Ta kulka przycięta i taka gęsta co to?

Kicię dojrzałam...rude futerko wszędzie rozpoznam



tak, dwie irgi.Jak je kupowałam 20 lat temu to nie przypuszczałam że jedna będzie się tak pięknie wybarwiać

ta kulka to bukszpan przycięty silnie bo walczę z grzybem.
Kicia jest, u Ciebie też
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Pszczelarnia 15:42, 15 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Obłędne te kolory!

Czyli hortensje ogrodowe mogą mieć bardziej sucho, dadzą radę?

Ta NN jest przecudna, jak kwitnie?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mirkaka 19:56, 16 lis 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Pszczelarnia napisał(a)
Obłędne te kolory!

Czyli hortensje ogrodowe mogą mieć bardziej sucho, dadzą radę?

Ta NN jest przecudna, jak kwitnie?


ta moja NN często ma w upały zwiędnięte listki, wtedy zaraz podlewam, ale czy znoszą bardziej suche środowisko ? Na pewno ma bardziej drastyczne warunki niż inne.
Masz ją kilka postów wyżej
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
gosika67 20:09, 16 lis 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Te berberysy wyglądają jak węże, ładna kolorystyka, u mnie też mnóstwo liści.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies