Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 18:47, 24 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Milka napisał(a)

Cudowna, do tego pachnie. Lubię takie zdecydowane kolory azalii
Soir de Paris też cudownie pachnie i Klondyke.


Nie mam ich, ale zapach azalii jest wspaniały, warto mieć choć jedną pachnącą.
Ja też Irenko lubię ich kolorki, potem już wolę bardziej spokojne barwy
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:50, 24 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
MalgosiaW napisał(a)
Jakie wielkie okazy U mnie tylko azalie japońskie przetrwały, ale one niziutkie Nie mam ręki do kwaśnolubnych, niestety


Do kwasolubów potrzebna jest kwaśna ziemia, ja mam wymienioną całkowicie ziemię na ich rabatach. Moja ziemia w ogrodzie jest wapienna
Dziękuję za miłe słowa Nie poddawaj się jeśli je lubisz
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:51, 24 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Anda napisał(a)
Przepiekne masz azalie, co za energetyczne kolory. Bardzo podoba mi sie ich zapach, a pontyjska to juz w ogole zapachowa ulubienica.


Dziękuję Ewo, zgadzam się Próbuję ukorzenić dwa pędy pontyjki, przygniotłam kamieniem, myślisz że się uda?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
gosika67 18:54, 24 maj 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Azalia piękna i wielka, pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
mirkaka 18:57, 24 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
vita napisał(a)


Cudo, wspaniały Ciekawe, że kwasolub pachnie tak intensywnie jak wapniolubne wawrzynki. Powojnika górskiego z serca zazdroszczę, jak tylko można


To jedna z pierwszych, już powoli zaczynają pozostałe a CH.W już przekwita. Nienawidzę przemijania w ogrodzie, za krótki mam sezon, jeszcze pogoda w tym roku tragiczna, u nas ciągle zimno, na dodatek teraz co chwila pada, niby dobrze ale nie mogę się nacieszyć ogrodem.
Powojnik Mayleen dopiero w tym roku stanął na wysokości zadania i cieszy zapachem
Nie mam wawrzynka a powinnam ze względu na moją glebę zasadową
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:58, 24 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Margerytka40 napisał(a)
Widać, że azalie Cię kochają. Pięknie rosną


E, raczej odwrotnie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:59, 24 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
gosika67 napisał(a)
Azalia piękna i wielka, pozdrawiam.


Dziękuję Gosiu
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Sonka 09:23, 26 maj 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Mirko, nie wstawiałaś zdjęć rododendronów? czy przeoczyłam? Ciekaw jestem tych dużych przy płocie.
U mnie niestety 4 sztuki zostały zainfekowane przez szkodnika i muszę z nim walczyć w tym roku. Zapomniałam nazwy, ale to ten, co się wgryza w utworzone pąki w sierpniu i one nie zakwitają w następnym roku. Paków miały mnóstwo, ale część nie rozwinęła się.
Koleżanka kupiła mi pontyjską, posadzę w innej części ogrodu, bliżej tarasu, 10 m, będzie dobrze?
Nie mam Christofera Vrena a szkoda, bo piekny. Moja mała Csardasz ma paki i Sunte Nektarine też, pięknie pachnie też Jack Bry..
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Agania 09:59, 26 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
mirkaka napisał(a)
Pontyjska, w stosunki do reszty azalii wielkokwiatowych ma mniejsze kwiatki, nadrabia zapachem i zdrowotnością, u mnie nigdy nie chorowała na mączniaka, a zeszłoroczna susza nie zmniejszyła u niej kwitnienia, w przeciwieństwie do jej sąsiadek które mają zaledwie po kilka pąków. Ma już chyba ze 2,5m wysokości





Piękne mam dwie rosną 3 lata i marnieją w oczach u mnie
Twoje nie ustępują urodzie wielkokwiatowym, ten zapach możesz się
napawać i widokiem i zapachem
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Anusia 18:35, 26 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Zimno jest to i rodki jeszcze nie kwitną. Ja wypatruję u sąsiadki jej duży okaz widać z mojego ogrodu. Na razie nic się nie dzieje.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies