Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 11:39, 17 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
UlaB napisał(a)


Tak mi sie zdawalo ze to pontyjka, ale nie bylam pewna. Własnie sobie kupilam - jeszcze mloda ale ladnie rozkrzewiona. Podobno jest z siewu (szkółkarz opowiedział całą historię skąd się u niego wziely pontyjki). Ciekawe w jakim wieku mi zakwitnie.

Pozdrawiam!


Podlewaj i zasilaj dwa razy w roku, pierwszy raz w kwietniu drugi raz w czerwcu. Tylko delikatnie bo wszystkie rh są wrażliwe na zasolenie. Ja zasilam zawsze nawozami do rh. Ostatnie lata trochę odpuściłam.
Ja próbuję ukorzeniać sobie pontyjską przyginając gałązki do ziemi i przyciskając kamieniem
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 11:40, 17 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Joku napisał(a)
Życzę tobie żeby na 2- piętrowych ładnych domach się skończyło. Z ładną zielenią obowiązkowo.


Dziękuję Jolu
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 11:41, 17 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Sonka napisał(a)
Ja też niby mam azalie pontyjską, jest bardzo podobna do Anneke, wcale tak mocno nie pachnie, zastanawiam się czy to na pewno ona. Też zaczyna kwitnąć,l pproszę Cię Mirko o dokładne zdjęcie kwiatu. Wczoraj byłam w szkółce i były azalie oznaczone jako pontyjskie, koloru pomarańczowego, kwiat rozwinięty i w ogóle nie pachnący. Tak to jest ze sprzedawcami, bo ogrodnikami to oni nie są.


Wrzuciłam zdjęcia, jeśli jeszcze za małe zbliżenie to napisz.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 11:43, 17 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
MalgosiaW napisał(a)
Padłam na widok powojnika na balkonie U mnie to pnącze max 5 kwiatków, a i tak się cieszę. Uwielbiam...


Pewnie Twój jeszcze młodziutki, mój rośnie chyba czwarty rok, przy ciepłej południowej ścianie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
deszczowymaj 13:08, 17 maj 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Ależ masz pięknie
Powojnik zachwycający

ja z bodziszkami dopiero zaczynam przygodę chciałam zamówić kilka sztuk na próbę ..zamówiłam jednego bodziszek himalajski .. wszystko inne wykupione czekam na nową produkcję
ale wzięłam sobie też kocimiętkę Six Hills i Walker's Low jestem ciekawa jak będzie im u mnie
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
BKosimkArt 14:06, 17 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Mirko, piękne azalie. Moje jeszcze w pąkach ale w tym roku mniej ich jest. Co Ty im dajesz że tak obficie kwitną??
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Donia72 14:52, 17 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Azalie masz obłędne u mnie też rosną ale kwiatków w tym roku mam bardzo mało. Nie wiem co to za odmiana jest u mnie, ale też bardzo pachnąca i ma kwiaty koloru ni to żółtego ni to pomarańczowego"
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Sonka 15:38, 17 maj 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Piękne te azalie, nawet jak tak obficie nie kwitną. Moja pontyjka rozwinęła pierwszy kwiat, jest pachnący, ale Anneke nie ma nawet jednego kwiatka tak jak i Homebusch. Jak kwiat się rozwinie to porównam z Twoim, moja jest malutka choć mam ją już kilka lat.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
karo 18:09, 17 maj 2020


Dołączył: 16 lut 2014
Posty: 369
Piękne azalie. Imponujące okazy.
Pozdrawiam Mirko
____________________
Karolina - Moja działka
Ewa777 18:46, 17 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
mirkaka napisał(a)
Na pierwszym planie Christopher Wren prawdopodobnie, bo nie mam jej znacznika, pięknie pachie




Przepiękne masz te azalie I jakie wielkoludy!
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies