Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 18:50, 17 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
deszczowymaj napisał(a)
Ależ masz pięknie
Powojnik zachwycający

ja z bodziszkami dopiero zaczynam przygodę chciałam zamówić kilka sztuk na próbę ..zamówiłam jednego bodziszek himalajski .. wszystko inne wykupione czekam na nową produkcję
ale wzięłam sobie też kocimiętkę Six Hills i Walker's Low jestem ciekawa jak będzie im u mnie


Mam kilka bodziszków bez nazwy kupowanych, przyznam że nie zachwycają, najpiękniejszy jest Wspaniały i te w lasku korzeniaste w dużej masie

Kocimiętka bardzo się rozrasta, mam też Walker's Low,
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:20, 18 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
BKosimkArt napisał(a)
Mirko, piękne azalie. Moje jeszcze w pąkach ale w tym roku mniej ich jest. Co Ty im dajesz że tak obficie kwitną??


Basiu, staram się zasilać dwa razy do roku, obrywać kwiaty, w tym roku mniej kwiatów przez zeszłoroczną suszę, tak myślę
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:22, 18 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Donia72 napisał(a)
Azalie masz obłędne u mnie też rosną ale kwiatków w tym roku mam bardzo mało. Nie wiem co to za odmiana jest u mnie, ale też bardzo pachnąca i ma kwiaty koloru ni to żółtego ni to pomarańczowego"


Moje też słabiej kwitną w tym roku, niektóre mają zaledwie kilka kwiatów, a jedna żadnego. Może za rok będzie lepiej
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:30, 18 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Sonka napisał(a)
Piękne te azalie, nawet jak tak obficie nie kwitną. Moja pontyjka rozwinęła pierwszy kwiat, jest pachnący, ale Anneke nie ma nawet jednego kwiatka tak jak i Homebusch. Jak kwiat się rozwinie to porównam z Twoim, moja jest malutka choć mam ją już kilka lat.

Moja Hombusch ma kilka ale Csardas ani jednego, skoda bo jest śliczna, tylko jeszcze młoda. Bardzo chorowała na mączniaka, opadły jej za wcześnie wszystkie liście, rośnie przy bzie, on pewnie wypił jej całą wodę.
Bzy to niedobre towarzystwo dla azalii, są tzw osuszaczami, sadząc je nie wiedziałam o tym. Teraz musiałabym wyciąć już duże drzewo, szkoda mi , nie zrobię tego


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:32, 18 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Karolina , Ewo ogród stary to i okazy wielkie Nigdy ich nie cięłam, miały miejsce aby rosnąć
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewa777 10:29, 18 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Mirko, znalazłam nazwę tej roślinki okrywowej, która rośnie na górce z azaliami. To Azorella trójwidlasta.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
UlaB 13:29, 18 maj 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
U mnie też słabiej kwitną azalie. Rodek CW w ogóle śmiesznie kwitnie, bo ma kwiaty właściwie z jednej strony krzaka, z drugiej brak.

Ktoś tu pisał o pomarańczowej pachnącej. Też taką mam, ale nie pamietam jak jej na imię, musiałabym poszukać - na pewno to nie jest pontyjka, ale mozliwe ze jakaś krzyżówka, bo jesienią tez sie przebarwia.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
daszum 21:02, 18 maj 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Zaglądam, zaczął się spektakl, jestem od kilku lat wiernym widzem
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
mirkaka 08:27, 19 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Ewa777 napisał(a)
Mirko, znalazłam nazwę tej roślinki okrywowej, która rośnie na górce z azaliami. To Azorella trójwidlasta.


Super, miałaś gdzieś znacznik?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 08:30, 19 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
UlaB napisał(a)
U mnie też słabiej kwitną azalie. Rodek CW w ogóle śmiesznie kwitnie, bo ma kwiaty właściwie z jednej strony krzaka, z drugiej brak.

Ktoś tu pisał o pomarańczowej pachnącej. Też taką mam, ale nie pamietam jak jej na imię, musiałabym poszukać - na pewno to nie jest pontyjka, ale mozliwe ze jakaś krzyżówka, bo jesienią tez sie przebarwia.


Wielkokwiatowe jesienią przebarwiają się.
Odmian azalii jest bardzo dużo, ja pisałam o pachnącej pomarańczowej Moja pachnie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies