Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Ewa777 14:32, 02 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Po pierwsze bardzo dziękuję za puszkinie Są przeurocze
Mireczko, jakbyś mogła napisać z własnych doświadczeń jakie lubią one miejsce, ziemię, nawożenie. Poczytam o nich na pewno, ale Twoje rady bedą bardzo cennne
Zachwycam się u Ciebie tymi kepkami puszkinii i przebiśniegów w lasku - super to wyglada.
U mnie cięzko było z czasem i pogodą w weekendy, więc wszystkie prace porządkowe jeszcze przede mną.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
pestka56 18:20, 02 mar 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Puszkinie u mnie nie chciały rosnąć. Na szczęście są bardzo podobne do cebulic.
____________________
Kasia
mirkaka 06:45, 03 mar 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Ewa777 napisał(a)
Po pierwsze bardzo dziękuję za puszkinie Są przeurocze
Mireczko, jakbyś mogła napisać z własnych doświadczeń jakie lubią one miejsce, ziemię, nawożenie. Poczytam o nich na pewno, ale Twoje rady bedą bardzo cennne
Zachwycam się u Ciebie tymi kepkami puszkinii i przebiśniegów w lasku - super to wyglada.
U mnie cięzko było z czasem i pogodą w weekendy, więc wszystkie prace porządkowe jeszcze przede mną.


One u mnie rosną pod azaliami więc mają kwaśną ziemię, ale wykopując dla Ciebie, kilka cebulek posadziłam w inne miejsca, na zwykłe rabaty, też rosną i kwitną. Więc posadź gdzie masz miejsce i się nimi nie martw, powinny rosnąć
Jesteś zapracowana, ale wiem że to lubisz Na ogród jeszcze mam sporo wiosny
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:47, 03 mar 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
pestka56 napisał(a)
Puszkinie u mnie nie chciały rosnąć. Na szczęście są bardzo podobne do cebulic.


Nie chciały rosnąć, ale w jakich warunkach?, co im zmieniłaś że zaczęły? Cebulice, te niebieski rosną u mnie w każdych warunkach, są nie do opanowania, sieją jak głupie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Basieksp 09:05, 03 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
mirkaka napisał(a)
wsród konarów azalii puszkinia, błękitne maleństwo


Uroczo to wygląda u mnie ogrodówki też już ruszają, w sumie wszystko już startuje, może jednak już mrozów nie będzie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
zbigniew_gazda 09:35, 03 mar 2024


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Ciemierniki piękne masz Mirko. A czy siewki można zostawić do zagęszczenia - czy koniecznie rozsadzać w nowe miejsca? - i kiedy ewentualnie przesadzać siewki.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
sylwia_slomc... 13:26, 03 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82142
mirkaka napisał(a)


Lubię puszkinię, ona jest taka wczesna , prawie jak przebiśniegi Ale długo się rozrastała z małej kępki, mam ją od początku ogrodu, nie sieje się na inne rabaty, siedzi w miejscu, może powinnam ją wykopać i rozsadzić, bo już bardzo zagęszczona jest.
Nie Sylwio, nie mnie obiecałaś nasionka naparstnicy, a jaki kolor ma ta naparstnica bylinowa? Czy się sieje jak ta zwykła?

U mnie siewek malutko, naparstnica ma drobne pomarańczowe dzbanuszki kwitnie w lipcu. Gdybyś chciała adres daj, bo w tym tygodniu rozsyłam.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mirkaka 15:57, 03 mar 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Basieksp napisał(a)

Uroczo to wygląda u mnie ogrodówki też już ruszają, w sumie wszystko już startuje, może jednak już mrozów nie będzie


U mnie też Basiu, jak wróci zima to będzie kiepsko..
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 16:00, 03 mar 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
zbigniew_gazda napisał(a)
Ciemierniki piękne masz Mirko. A czy siewki można zostawić do zagęszczenia - czy koniecznie rozsadzać w nowe miejsca? - i kiedy ewentualnie przesadzać siewki.


Wydaje mi się że nie musisz wysadzać, chyba że masz ich bardzo dużo, to może będzie za gęsto.
Zbyszku, ja się nie patyczkuję z nimi, myślę że teraz jest dobra pora, chłód, i wilgoć, one to lubią, albo poczekaj do lipca , jak już będą mieć nowe silniejsze liście
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 16:01, 03 mar 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
sylwia_slomczewska napisał(a)

U mnie siewek malutko, naparstnica ma drobne pomarańczowe dzbanuszki kwitnie w lipcu. Gdybyś chciała adres daj, bo w tym tygodniu rozsyłam.


Sylwia, dziękuję za dobre serduszko, ale podziękuję za nasionka
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies