Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Kordina 11:09, 07 lut 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4751
Też podoba mi się kolor tego ciemiernika co Muszelce
Piszesz, ze miasto się rozrasta, to Ty masz w takim razie oazę
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
mirkaka 18:19, 07 lut 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Muszelka napisał(a)
Piękne odmiany ciemierników. A ten skradł moje serce:



Pamiętasz nazwę odmiany?

Bardzo lubię taki intensywny kolor, gdy wokół jest szaroburo.

Z serca życzę, by wynik był pomyślny...


Muszelko, to ten którego u Ciebie wypatrzyłam,Ice N Roses Red
Niestety nie jest..
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:20, 07 lut 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Kordina napisał(a)
Też podoba mi się kolor tego ciemiernika co Muszelce
Piszesz, ze miasto się rozrasta, to Ty masz w takim razie oazę


No mam
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:20, 07 lut 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Basieksp napisał(a)
Bardzo ładne ciemierniki kupiłaś i bardziej wiosennie u Ciebie, mimo wiatrów ja jeszcze nic nie sprzątałam, może jak będzie pogoda to w weekend coś porobię


Zdążysz Basiu posprzątać
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Muszelka 18:22, 07 lut 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
mirkaka napisał(a)


Niestety nie jest..


Tak mi przykro...
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 18:42, 07 lut 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846


Wiary i mocy ❤️
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
sylwia_slomc... 18:51, 07 lut 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82142
U Cię już wiosna u mię przedwiośnie. Ja dopiero ruszam z porządkami małymi kroczkami, pogoda nie ułatwia, ale jeszcze jest czas. Przebiśniegi mamy na podobnym etapie. U mnie zastanawia m się czemu jedne już w takiej fazie, a innych jeszcze z pod ziemi nie widać. Może ich nic nie zżarło ...
Cieszą te młodziutkie roślinki wyłaniające się do światła
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
vita 21:10, 07 lut 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4144
Nasza transylwańska, dla Ciebie



Wiary i mocy
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 21:21, 07 lut 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82142
Tfu tfu tfu urocza ślicznotka
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
vita 22:02, 07 lut 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4144
mirkaka napisał(a)
Vito, dla Ciebie, tak przezimowało Adiantum Venustum, dobrze zapamiętałam nazwę? Czytam, że lubi rosnąć w chłodnej ziemi, pewnie będę musiała go przesadzić, bo rośnie pod różą Lykkefund i słońce będzie pewnie nagrzewać to miejsce, może też szybciej przesychać, muszę pomyśleć o miejscówce dla niego Czy na wiosnę zostawiasz te stare listki czy mimo, że przezimowały wycinasz? Dziękuję za kciuki, dziś się wszystko wyjaśni ,w południe..

Eonium chyba nie będę nacinać jak radzisz, boję się że źle to rozumiem, zostawię takie jak są, będę czekać cierpliwie
Jak Ty to robisz że rzucasz nazwami jak z rękawa, ja muszę zerknąć do notatek, czy na google, żeby przypomnieć sobie jakąś nazwę, jak np przylaszczka transylwańska ma zielone listki, zdrowe, duże, liczę że zakwitnie w tym roku


Tak, to Adiantum venustum, dla mnie piękniejsza od pedatum. Po którejś z ostrzejszych zim przepadła, w tym miejscu posadziłam cisowy żywopłot. Jakaż była radość, kiedy w zeszłym roku pod cisami tu i tam, wróciła. Pozbierałam do doniczek (jedna już u Ciebie). Masz rację, woli chłodne stanowisko. Zabierz ją spod róży koniecznie. Kilka dni temu znalazłam jeszcze kilka pędów pod cisami.
W chłodniejszym klimacie trzeba dać jej kołderkę na zimę, tu piszę o swoim ogrodzie
Jak listki są zielone po zimie, to nie ma potrzeby ich wycinać.
Natnij delikatnie eonium, nie bój się
Przylaszczka transylwańska piękna, co nie? To oczywiście jakaś odmiana, którą próbowałyśmy z Jolą identyfikować, ale nie zapisałam! Tak, że widzisz sama, nie zawsze potrafię rzucać nazwami, he he. A przylaszczkę kupiłam dobrych kilka lat temu jako gatunek, za trzy zeta. Miałam farta
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies