Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

vita 19:16, 01 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4144
mirkaka napisał(a)


Dzisiaj wycinałam stare liście ciemiernikom, oprócz ledwie startujących kwiatów, nic. A u Ciebie takie już nowe liście . Ogrodówki pięknie wystartowały, może ominie je nie sprzyjająca aura, oby!
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Alija 19:34, 01 mar 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868
Mirka, przepiękne masz ciemierniki, ranniki i przebiśniegi, prawdziwa wiosna.
Mnie niestety przebiśniegi pożarły ślimaki.
Też miałam ochotę zacząć podcinanie róż, ale wzięłam się za obcinanie bluszczu, bo zarósł mi wszystko przed domem niemożliwie i trzeba go było ograniczyć.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
sylwia_slomc... 22:20, 01 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82142
Kurcze tej puszkinii nie mam, a taka fajniutka u Ciebie, muszę jesienią posadzić

Wpadam z pytaniem czy To nie tobie obiecałam nasionka mojej naparstnicy bylinowej? Jak tak to proszę o adres.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 00:05, 02 mar 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4751
Ciemierniki u Ciebie tworzą całe bukiety, ile czasu je masz?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
mirkaka 05:28, 02 mar 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
vita napisał(a)


Dzisiaj wycinałam stare liście ciemiernikom, oprócz ledwie startujących kwiatów, nic. A u Ciebie takie już nowe liście . Ogrodówki pięknie wystartowały, może ominie je nie sprzyjająca aura, oby!


U Ciebie zimniej, u mnie te orientalne w różnej fazie, ale zdecydowanie można już powiedzieć że kwitną, nie robiłam wszystkim zdjęć. Ogrodówki zobaczymy, może nie będzie już mrozów
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 05:48, 02 mar 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Alija napisał(a)
Mirka, przepiękne masz ciemierniki, ranniki i przebiśniegi, prawdziwa wiosna.
Mnie niestety przebiśniegi pożarły ślimaki.
Też miałam ochotę zacząć podcinanie róż, ale wzięłam się za obcinanie bluszczu, bo zarósł mi wszystko przed domem niemożliwie i trzeba go było ograniczyć.


Ciemierniki te kwitnące trochę pobrudzone ziemią, przesadzałam je żebym mogła podziwiać je z okna. U mnie coś żre właśnie płatki ciemierników, nigdy nie znalazłam winowajcy, może to też ślimaki, dobrze się ukrywające w dzień, te malutkie golasy mogą być niezauważone.
Bluszczu bardzo się boję w ogrodzie, ze względu na jego ekspansywność, jednak moi sąsiedzi nasadzili go mnóstwo, więc bardzo pilnuję żeby się nie przedostał przez płot, i wszystkie siewki wyrywam.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 05:52, 02 mar 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kurcze tej puszkinii nie mam, a taka fajniutka u Ciebie, muszę jesienią posadzić

Wpadam z pytaniem czy To nie tobie obiecałam nasionka mojej naparstnicy bylinowej? Jak tak to proszę o adres.


Lubię puszkinię, ona jest taka wczesna , prawie jak przebiśniegi Ale długo się rozrastała z małej kępki, mam ją od początku ogrodu, nie sieje się na inne rabaty, siedzi w miejscu, może powinnam ją wykopać i rozsadzić, bo już bardzo zagęszczona jest.
Nie Sylwio, nie mnie obiecałaś nasionka naparstnicy, a jaki kolor ma ta naparstnica bylinowa? Czy się sieje jak ta zwykła?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 08:45, 02 mar 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Kordina napisał(a)
Ciemierniki u Ciebie tworzą całe bukiety, ile czasu je masz?


Cofnęłam się w wątku, żeby sprawdzić kiedy je kupiłam, są od 2018 roku, czyli to ich siódmy rok u mnie Mam mnóstwo siewek, cuchnący też się rozsiał, ale cieszą te ciekawe, bordowe, białe nakrapiane, podwójne
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Monika83 09:44, 02 mar 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3048
mirkaka napisał(a)
wsród konarów azalii puszkinia, błękitne maleństwo


martwi mnie stan części ogrodówek, te są za domem, w zaciszu, już wystartowały, jeśli przyjdą mrozy to po kwiatach chyba będzie

Mirka mam te same obawy jak ty co do ogrodówek, u moich podobny stan jak u twoich ogrodówek, a mieszkam troszke w gorszym regionie, ale mam dwie odm żelazne które kwitną u mnie każdego roku na starych i nowych pędach,bez okrywania.A wczoraj była selekcja wywaliłam 6 ogrodówek ktore nigdy nie zakwitły u mnie przez 5lat, i poszły w dobre ręce za drobną opłatą a w te miejsca posadziłam sadzonki 4 Endless Summer i 2 Endless summer love.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
mirkaka 10:49, 02 mar 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Monika83 napisał(a)
Mirka mam te same obawy jak ty co do ogrodówek, u moich podobny stan jak u twoich ogrodówek, a mieszkam troszke w gorszym regionie, ale mam dwie odm żelazne które kwitną u mnie każdego roku na starych i nowych pędach,bez okrywania.A wczoraj była selekcja wywaliłam 6 ogrodówek ktore nigdy nie zakwitły u mnie przez 5lat, i poszły w dobre ręce za drobną opłatą a w te miejsca posadziłam sadzonki 4 Endless Summer i 2 Endless summer love.


No to mamy podobne zmartwienia, może nie będzie źle? Trzymam kciuki za nowe ogrodówki, żeby zakwitły Ja wiele lat temu wywaliłam takie z nowszych odmian które nigdy nie zakwitły, teraz mam tylko stare odmiany NN, z nowszych You and me, ale one już gorzej kwitną niż NN
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies