Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

Krys 21:35, 14 paź 2017


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Ania 100 van ejków wow bedzie cudnie,mam je na rabacie frontowej od dwoch lat,w tym roku troche dosadze,ale one sie rozmnazaja koza super tez kiedys myslelismy o kozie ale pozniej padlo na kominek a teraz mam ani to koze ani kominek
drewutnia ma moc
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Makusia 22:10, 14 paź 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
O kobieto, to Ty dzisiaj nie próżnowałaś! Ja utknełam w kuchni na cały dzień- końcówka przetworów z dyni
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
rozark 10:32, 15 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
ja planuję balkon oszklić, wstawić tam kozę i zrobić tam malarnię
zadowolona jesteś z kozy? brudzi sufit tak jak kominki?
____________________
pozdrowionka
natka098 10:37, 15 paź 2017


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
O ile pracy zrobiłaś, jesień to powinno być spowolnienie, a Ty powera dostałaś
____________________
Natalia - Mój zakątek
Gruszka_na_w... 19:19, 15 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Aniu, będziecie mieli fajnie z ta kozą. To taty drewno wygląda lepiej niż to po prawej. Jest ciemniejsze (starsze?)
Jako pobierająca wielomiesięczne nauki z palenia w kominku napiszę, że palić trzeba drewnem sezonowanym tzn. przynajmniej 2-letnim. Ono ma taki srebrnoszary nalot i jest wyraźnie ciemniejsze. Przy paleniu drewnem świeżym drastycznie spada jego kaloryczność(trzeba spalić więcej, żeby uzyskać ten sam efekt cieplny), przez komin wydostają się substancje zanieczyszczające powietrze (czuć je), a dodatkowo mocno zanieczyszcza się przewód kominowy niebezpiecznym osadem substancji smolistych. One mogą być przyczyną pożaru komina. Mokre drewno powoduje też zabrudzenia szyby w kominku. Przy suchym drewnie w ogóle nie ma tego problemu.
Ściany i sufity brudzą się tylko wtedy, gdy kominki wyłożone są wełną i gipskartonami. Od wysokiej temperatury wnętrze obudowy kominka zamienia się w kurz i przez kratki wywiewane jest do pomieszczenia.
Subtelnie doradzę, że jeśli nie macie pod ręką suchego drewna, to w pierwszym sezonie można palić brykietem z drzew liściastych.

Życzę przyjemnych wieczorów z rozpaloną kozą w tle.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AnnaCh 23:27, 15 paź 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Iza, tak właśnie myślałam, że to nie okładzina. Ja u siebie nie mam co skuwać tynku, bo się tylko do porothermu dokuję Że tez jak budowałam dom, to w ogóle nie myślałam o takich rzeczach

Krysiu, ja się świadomie na kozę zdecydowałam i nie żałuję
Van ejki miałam na tej rabacie rok temu, wykopała, właśnie bardzo się pomnożyły i teraz od nowa posadziłam, w każdą doniczkę poszło 6 dużych i 4 malutkie cebulki. Z tych malutkich, to w tym roku raczej nic nie będzie, ale urosną na kolejne lata

Makusiu, próżnowałam, mówiłam, że paznokcie robiłam Sówki nowe mam
Jasio chory, tylko troszkę wyszłam

Reniu
, czy ja wiem, jakoś bardzo okopconego sufitu nie mam. Szczerze mówiąc, to nie widzę, żeby był jakiś brudniejszy, niż w innych miejscach.
Zadowolona z piecyka jestem bardzo, ciepełka daje bardzo dużo. Rozpalamy i w pokojach na górze otwieramy drzwi, w całym domu wtedy ciepło

Natalio, bo wiem, że na wiosnę będzie jeszcze gorzej u mnie czasowo
Mam nadzieję, że to tylko przejściowo.

Haniu, drewno po prawej chyba suche, bo nie kopci, szybka czysta. Pan nas zapewniał, że sezonowane, takie w sam raz do palenia. Takie też sprawia wrażenie. To grab.
Po lewej morwa od taty, ścięta jak tata mówi, jeszcze przed wiosną, zanim soki i listki puściła, przywozimy, żeby sezonować i wysuszyć.
Z koza mamy już fajnie parę lat, tylko mało paliliśmy, bo drewna mało było, ustawiane gdzieś z boku domu, albo wiaty na samochody, albo M kupował brykiety do palenia, teraz mamy zapasy, a u taty jest jeszcze dwa razy tyle tej morwy Do tego u teściów parę brzózek położonych przez wichury z dwa lata temu leży Zapasy na parę lat
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Makusia 09:39, 17 paź 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Aniu a jak Twoja ŚŚ? Moja stan kompletnie bezlistny...
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
AnnaCh 18:56, 17 paź 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No z pięć listków ma, bo po Ksawerym całe reszta poleciała w siną dal...
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AgataP 19:05, 17 paź 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
rozark napisał(a)
ja planuję balkon oszklić, wstawić tam kozę i zrobić tam malarnię
zadowolona jesteś z kozy? brudzi sufit tak jak kominki?


Kurcze ja mam kominek, obłożony jest płytami krzemianowo-wapniowymi, w dodatku mamy DGP czyli rozprowadzamy ciepło po domu - nie mam absolutnie brudnego sufitu. Już bardziej w kuchni mi sufit doskwiera ze względu na kuchenkę gazową.. wiosną malowanie, ale przy anemostatach brudu brak.
Ja kocham kominek miłością bezwzględną, zimą cudownie ciepło, zapach palonego drewna z komina i widok ognia - nic tego nie zastąpi.
____________________
Z Pszenicznej...
Monka 19:05, 17 paź 2017


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
A moja ŚŚ zaczęła się przebarwiać
____________________
Monika ogród i co dalej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies