Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

Lulilaj 21:43, 04 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Przepraszam zdublowalo mnie ...
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Marga 10:30, 05 lis 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Aniu, domek ślicznie się prezentuje. Teraz juz bym Cie chyba nie znalazła
Drzew za płotem faktycznie szkoda. Mogli to przemyśleć i zostawić kilka jako zaczątek przyszłego ogrodu. No chyba, że zamierzają sporo podnieść teren. Posmażą się trochę "na patelni" w lecie
Pozdrowionka zostawiam
____________________
Ogród dla moich synków
wiklasia 22:13, 05 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
A może ci nowi okażą się miłośnikami ogrodów i pięknie zaaranżują swój kawałek ogrodu, tak, że będzie na czym oko zawiesić
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
basia3 22:25, 05 lis 2017


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
U mnie też chyba będzie więcej sąsiadów. Działki już sprzedane. Na jednej wyznaczyli zarys domu, druga ogrodzona, więc na wiosnę będzie się działo.... plac budowy powstsnie. Ja lubie ludzi wiec sie cieszę na nowych sąsiadów.
____________________
JEST DOBRZE :D
AnnaCh 22:42, 05 lis 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ewo, żółty zniknie, jestem tego pewna na 100%, już M urobiłam

Jolka, dach ciągle ten sam

Agnieszko, w domu mam Jasia pokój żółto-zielony, jako pokój małego dziecka jest ok, ale gdzie indziej mi nie pasi

Mirella, no Ci moi w tym roku tylko fundamenty, od wiosny pewnie ruszą, a ja sobie fundnę jakieś maty na płot i cisy dalej posadzę. Maty się rozlecą, a cisy urosną i będzie ok

Kasiu, na sąsiadów wszystkich nie narzekam, są super i dogadujemy się. Ci z opowieści mojej koleżanki z pracy wydają się pasować do naszego towarzystwa

Anula, czarny komin dziękuje
Działki są podobne, nie za szerokie, moja, ich i ta z białym domem ok. 20 metrów. Tylko, że ich i ta z białym domem są aż do lasu, a moja nie. Ja za sobą mam jeszcze sąsiadów, oni las, stąd różnica. Myślę, że u nich ponad 2000 metrów jest.

różAnka, powiem więcej, w tym roku ich nawet nie było

Asia, dzięki
Sklepik w biurowcu, jest tam wszystko, możesz kupić kanapkę, soczek, tabletkę na ból głowy, rajstopy... i np. sztuczne kulki buksowe, wieńce na groby itd

Monika, no zmieniło się nie? I mój dom, działka i ulica, wszystko się zmieniło
Sąsiedzi wycieli połowę działki, drugie pół w stronę lasu nie ruszone, te wielkie brzozy, które mam na tle lasu, to ich są, mam nadzieję, że ich nie ruszą, bo to byłoby już barbarzyństwo.

Wiklasia, z tego co wiem, to bardzo zapracowani ludzie i jak już, to pewnie ogród zrobi firma, nie wiem czy będzie prześlicznie, ale pewnie estetycznie.

Basiu, ja też nie stronię od ludzi, ale tych budów, to już Ci współczuję. Bezpośrednio obok mnie w tej chwili trwają 4 i głupota niektórych budowlańców mnie przeraża
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Margarete 01:07, 06 lis 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Aniu do wszystkiego się można przyzwyczaić. Ja mam blok - nieduży ale blok po prawo od południowej strony więc trudno by było mi się jakoś osłaniać wysoką matą bo ograniczyłabym dostęp słońca do rabaty. A poza tym z okien na piętrze i tak widzą mój ogród i taras z góry dokładnie. Więc udaję że ich nie ma, nie przejmuje się i tyle. Mam teraz z sąsiadami z tego bloku -6 rodzin - dobre kontakty, choć bywało różnie....
Na rabacie poza żywopłotem który niestety przemarza mam wysokie trawy - Malepartusy, krzewuszkę,perukowca, buk trikolor, rododendrony i inne stosunkowo już wysokie rośliny także jak chodzę po ogrodzie to mi przesłaniają widok na blok a oni z góry - no cóż - oni powinni być szczęśliwi bo widzą śliczny ogród
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
basia3 07:00, 06 lis 2017


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Pytałaś mnie o poliwęglan . Sprawdza się bardzo dobrze, na dachu leży już 3 lata i nic się z nim nie dzieje. Latem kiedy słońce bardzo świeci rozwijamy rolety, które przymocowane są na połowie dachu. Bardzo jestem zadowolona.
____________________
JEST DOBRZE :D
Margerytka40 08:19, 06 lis 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Aniu mnie po drugiej stronie ulicy też w tym roku przybyło zabudowań i sąsiadów. Niby mieszkają po drugiej stronie ulicy nie bezpośrednio za płotem a jakoś mnie to drażni. M stwierdził,że na starość dziczeję i najchętniej w środku puszczy bym chciała mieszkać i trochę racji ma
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
sylwia_slomc... 10:05, 06 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Aniu na ścianę sąsiadów zajrzyj do Ogrodu złudzeń i niespodzianek do Kasi, ona otoczona dookoła przez mury, a ogród jak w lesie
Zajrzyj trak w 2015 rok, ścian nie widać wcale
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasja83 13:13, 06 lis 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Aniu dobry sąsiad nie jest złyJa mam po z dwóch stron pola- i niby fajnie,ale też jakaś pustenia. W mojej miejscowości raczej każdy działkę ma większą-to sobie ludzie do okien nie zaglądają
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies