Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

Nowa12 21:02, 15 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
AnnaCh napisał(a)
Dosadziłam dziś na brzozowej dwa ciemierniki, a raczej to co z nich zostało, po upałach w doniczce Ale odbijają już, a w ziemi będzie im dużo lepiej
Na przytarasowej posadziłam cisa, który kiedyś ma przypominać stożka Dałam kompost, obornik, dolomit, korę. Porzadnie podlałam, na koniec jeszcze po omacku prawie wyściółkowałam tą część rabaty kompostem i wtedy przypomniało mi się, że mączki nie dałam. Posypę po wierzchu, przecież się wchłonie w ziemię z deszczem, nie? A wcześniej było z nią przekopane, to chyba styknie


Też muszę kupić tę mączkę. Ty ją mieszasz z ziemią i dajesz do dołka? Używasz bazaltowej?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Margerytka40 21:12, 15 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Aniu fajnie prace idą do przodu. Fajnie jest mieć zapożyczony widok lasu, zawsze zazdroszczę takich widoków. Jak wcześniej kopałaś z mączką to już w dołek nie musisz, roślinki sobie znajdą witaminki.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
AnnaCh 21:20, 15 paź 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Agata, tak używam bazaltowej. Miałam ostatnio dostawę 50 kg, zatargałam na tył i zapomniałam o niej. Ja najpierw teraz jak przygotowuję rabatę, to wysypuję korę, mączkę, obornik i kompost na cały obszar. M mi to glebogryzuje. Dodatkowo jeszcze jak sadzę zaprawiam dołki.

Asiu, dziękuję
Widoki swoje, to fakt, bardzo lubię
Posypę jeszczę tą mączką, na wiosnę poprawię, u mnie ta ziemia kiepska bardzo.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 21:22, 15 paź 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Na przytarasowy ząbek chciałam drzewa, wybór padł oczywiście na graby fastigiata. Uwielbiam je, te z przodu po 3 latach są już bardzo fajne
I co radzicie do nich?
Północ zaznaczona strzałką w lewo
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 21:32, 15 paź 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
A może jakieś inne 3 drzewa? Tylko co? Świdośliwy?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Margerytka40 22:33, 15 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nie wiem tego ze swojego doświadczenia ale powtarzam gdzieś przeczytane, że śś przy tarasie mogą skutkować trudnymi do usunięcia plamami od owoców. Ile masz tam miejsca? I jak to miejsce wygląda tak na wprost?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kasia_CS 22:40, 15 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
AnnaCh napisał(a)
A może jakieś inne 3 drzewa? Tylko co? Świdośliwy?


a kusi Cię może kulkowisko ze świdośliwami Reni ze szmaragdowego? bo te jej rabaty zawsze mnie zachwycały... chyba, że wolisz bardziej kolumnowe, to są i świdośliwy Obelisk + np rozplenice.. a nie wiem - tak popłynęłam sobie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
AnnaCh 22:56, 15 paź 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Asiu, masz rację, na tych sarych płytach będą plamy.
Dobra ŚS odpada, z resztą prawda jest taka, że chyba jestem napalona bardzo na te graby
Po tym łuku będzie pewnie z 5 metrów. Kiedyś mierzyłam, ale gdzieś mi kartkę z rysunkiem wcięło.
Na wprost, tzn.? Z tego chodniczka, z podwórka z tarasu?

Kasiu,
kulkowisko Reni jest przepiekne, ale chyba faktycznie zrezygnuję z tych ŚS.
Dam graby i co?
Sesleria z szałwią, jakieś hortensje do tego?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
makadamia 07:34, 16 paź 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aniu, Twój ogródek pięknieje w oczach! Wyrazy uznania dla taty - wcale nie jest łatwo tak równiutko ułożyć kostkę.

Naprawdę jesteś bardzo napalona na graby? Wiem, że masz je na froncie, ale tutaj, bliżej lasu, dałabym coś bardziej pasującego charakterem do okolicy.

Posadziłabym tylko jedno drzewo: klon red sunset albo ginnala/tatarski albo strzępek.
Pasowałyby jeszcze buki i dęby, ale to za duże drzewa tak blisko domu.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anabuko1 10:34, 16 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
Aniu, twój ogród bardzo się zmienia, pięknieje, rośnie.
Teraz będzie tylko piękniej i piękniej
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies