Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

eVka 10:39, 16 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Cały czas śledzę Toje postępy ogrodowe i muszę powiedzieć, że to koło jest genialne i jak rowniutko wykonane.
Myślałam dzisiaj o Twoim ogrodzie jak zobaczyłam kolejne mury zaraz za granicą mojej działki... Ty też masz wesoło w tej kwestii.
____________________
Makusia 13:01, 16 paź 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Fantastyczne kółeczko! Faktem jest, że nie jestem obiektywna w przypadku rabat w tym kształcie, ale wygląda to już świetnie!

Co do drzewek na "ząbka"- zerknij na dęba Green pillar. Sama go rozważam na okularową, choć nie wiem, czy system korzeniowy da radę, bo mam tam szambo
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
AnnaCh 18:02, 16 paź 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Asiu, Twoje słowa to miód na moje uszy
Cieszę się, że Ci się podoba realizacja Twojego planu
Co do drzew, to wiesz, napalona jestem, bo tu przy tarasie chciałam tak formalnie bardziej żeby było Ogród już zatracił swój naturalny kontakt z lasem przez betonowego klocka z boku. I jeszcze powiem Ci, że te sosny, które widzisz z tyłu, u mnie za płotem, to też ida pod topór. Sąsiad posadził tuje, bo to były takie zwykłe sosny i łyse od dołu już były, nie spełniały swojej żywopłotowej funkcji. W miarę rośnięcia tujek podcina je, aż w końcu całkiem wytnie. Wtedy do lasu będzie juz kawałek i będą tuje
Ale nie jestem na nie. Podoba mi się ten tatarsi/ginnala.
Podoba mi się też prppozycja Makusi tego dęba
Tylko gdzie ja kupię takie drzewa??? U nas, to już brzozy kupić był problem
Chyba generalnie to mi się kulumnowe podobają
Pamiętam u Reni ze szmaragdowego zachwycałam się tulipanowcem
I co teraz???

Aniu, no taki jest plan, żeby było piękniej i piękniej
Przyznam szczerze, że do wzięcia się za te tyły zmotywowali mnie bardzo sąsiedzi swoim budynkiem

Ewa, dziękuję
Koło to zasługa Makadamii i taty

Martuś, no w końcu jesteś
Propozycja z tym dębem mi się spodobała, a powiedz mi: widziałaś go gdzieś u nas?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 19:26, 16 paź 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
A może dać tam po prostu jednego doorenbosa?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Makusia 23:44, 16 paź 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Anus widziałam tylko na necie. Te dęby są kolumnowe. Tulipanowce kolumnowe też są, ale to duże drzewa tak, czy inaczej. Mam jednego (nie kolumnowego ) i jest...duzy
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
eVka 11:08, 17 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Bardzo polecam dęba Green Pillar jest bardzo wąski i pięknie się przebarwia jesienią. Aha, bardzo długo trzyma liście, kiedy już inne dawno opadły.
U siebie zaraz wkleję dębową fotkę z dzisiaj. To moje ulubione drzewo w ogrodzie
____________________
makadamia 15:23, 17 paź 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
AnnaCh napisał(a)

Co do drzew, to wiesz, napalona jestem, bo tu przy tarasie chciałam tak formalnie bardziej żeby było Ogród już zatracił swój naturalny kontakt z lasem przez betonowego klocka z boku. I jeszcze powiem Ci, że te sosny, które widzisz z tyłu, u mnie za płotem, to też ida pod topór.


Sosny będą wycięte? To w takim razie tego kolumnowego dąbka, co Ci Makusia poleca zarezerwowałabym na tylną granicę działki, a tutaj przy tarasie dałabym jakieś szerokostożkowe.

To jest oczywiście moja subiektywna opinia (a opinia wiadomo - każdy ma swoją, co szczególnie wyraźnie było widać nie tak dawno u Mrokasi, przy planowaniu nowej działki) ale:

te trzy graby nie pasowały mi też z tego względu, że obawiałam się efektu "ściany" przed samym nosem. Ale z drugiej strony - nie masz potrzeby zacienienia tarasu? Bo ja bym miała.
I biorąc to wszystko razem wymyśliłam, co wymyśliłam: jedno drzewo, ale szersze
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Brzozowadzie... 10:50, 18 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Jestem Asi zdania, jedno szersze drzewo. Ja lubię brzozy. I klony
Pięknie Ci idzie!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Nowa12 22:41, 18 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)
Bardzo polecam dęba Green Pillar jest bardzo wąski i pięknie się przebarwia jesienią. Aha, bardzo długo trzyma liście, kiedy już inne dawno opadły.
U siebie zaraz wkleję dębową fotkę z dzisiaj. To moje ulubione drzewo w ogrodzie


Mam miejsca na 2 drzewa. Nie za wielkie oczywiście. I ciągle się zastanawiam nad dąbkiem. Tylko jeszcze nie wiem czy bardziej Green Pillar czy Green Dwarf.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
AnnaCh 10:47, 19 paź 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Makusiu, no własnie później czytałam, że nawet te kolumnowe, to duże są
W necie też widziałam.

Ewa, no nie pomagasz, no
Jak wpisałam nazwę tego dęba w google z dodatkiem ogrodowisko i w grafice właśnie pokazało mi się sporo zdjęć od Ciebie
Piękny jest to fakt.

Asiu
, na tyłach już nic nie zmieszczę, muszę myśleć zgodnie z faktami, mam małą działkę, nie rozciągnie się. Z tyłu muszę zostawić trochę trawnika i wolnego miejsca na składania basenu, teraz z przodu jeszcze nie było rabaty, to go wywlekliśmy na środek podwórka, żeby się suszył, ale jak będzie, to trzeba będzie mieć trochę miejsca od tyłu. Rosną tam przy płocie tuje, jagody kamczackie, mam dosadzić borówki, jakieś porzeczki, pomiędzy to powtykać te zwykłe jeżówki różowe, żeby bzyczki ściągać i tyle.
Co do efektu ściany, to chyba masz rację, kiepsko by to chyba wyglało, szczególnie, że z tamtej strony nie mam potrzeby osłaniania się z tamtej strony.
Co do zacienienia tarasu, to problemu nie ma, bo siedzimy z drugiej jego strony, tam już od około południa zaczyna się stopniowo robić cień, bo dom zasłania. Bardzo się cieszę, że mam ten taras od wschodu A kolejna rzecz, że marzy mi się, że kiedys w końcu zrobimy zadaszenie nad tamtą wypoczynkową częścią
No i teraz problem jest, bo mi i mojemu M (pokazywałam mu tego dęba) bardzo się propozycja Makusi podoba. A że nie mam na niego miejsca już w ogrodzie, to... kusi mnie dać go tam. Jednego, ślicznego, kolumnowego dąbka
I co ja mam począć?
A jeszcze ostatnio natknęłam się na takie drzewko: Amelanchier arborea 'Robin Hill'. Zwróciło moją uwagę swoją czerwonością teraz I co? Boję sie trocche tych klonów, chorób, a jeszcze M mi uświadomił, że przecież kiedyś mamy zamiar założyć panele fotowoltaiczne na dach, to też zebym go jakoś nie zacieniła bardzo.

Agato-Brzozowa, też lubię brzozy W końcu sobie ich nasadziłam, mimo, że mój M przeklina je jak codziennie z basenu śmieci wyciąga
Klony też lubię, ale trochę się ich boję.
Las u mnie mieszany sosnowo-dębowo-brzozowy, to może jednak ten dąbek?

Agato, jak masz miejsce, to sadź. U mnie to ostatnie miejsce na jakiekolwiek drzewo. Więcej niestety nie upchnę

____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies