Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

wiklasia 22:40, 28 wrz 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Moim zdaniem - też fajnie - co ja piszę - fantastycznie!!! Ogród nabiera pazura.

Jedną rzecz bym tylko inaczej ułożyła - pierwszy krawężnik przy tarasie położyłabym równolegle do krawędzi tego placyku - szachownicy - ale to ja - osoba, której pozostały skrzywienia po zajęciach z geometrii wykreślnej.

Rok 2020 to będzie nowa odsłona Malutkiego pod lasem.


____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Margerytka40 07:56, 29 wrz 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
O! Jak fajnie się robi
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
AnnaCh 11:46, 29 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ewa, no wczoraj poszło ładnie do przodu. 8 października będę miała kompost, to z korą i mączką to przeoramy i tak do wiosny poleży...
No nie, jak będą to graby wsadzę

Agato, wsparcie taty zawsze miałam duże, ten sezon go nie było, bo ogarniał z bratem jego nowe mieszkanie.

Wiklasiu, nie ruszę już tego krawężnika, ale były pasowane różnie i tak nam najbardziej leżały. Ostatni przy kostce też nie jest równolegle do kostki i tak wyszło
Mam nadzieję, że 2020 będzie super rokiem dla mojego ogrodu, że brzozy ruszą, zrobię kilka rzeczy, o których myślę już od dawna. O ile mi finanse pozwolą i budowlańcy się wypowiedzą pozytywnie, to planuję też demolkę domu

Asiu, dzięjuję
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Toszka 14:16, 29 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
AnnaCh napisał(a)
No świetnie, bo właśnie się zastanawiałam czy mogę go trochę odchudzić
Super
A kiedy go ciąć? Pewnie na wiosnę, nie?


Tnę go wiosną jak zaczyna się zielenić. Potem latem.

Fajnie robota wam idzie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
inka74 14:26, 29 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
AnnaCh napisał(a)


Moim zdaniem fajnie wyszło, miałam dostawę mączki bazaltowej i podjechała po nią Makusia i też mówi, że fajnie
Jak cała rabata będzie zasypana korą to chyba będzie dobrze, do tego trawki wylewające się na to przejście

A tak jest z góry
Bardzo fajnie wyszło!!!! Ten kształt daje tyle możliwości.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Rumianka 18:11, 29 wrz 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Ale fajnie wszystko się klaruje. Jestem zachwycona kształtem, lubię takie. Będzie cudnie, wierzę w to.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Gruszka_na_w... 20:17, 29 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Uwielbiam Twojego Tatę. Za całokształt.

Ładnie się zarysowuje kształt rabat.
Co będziesz demolowała w domu?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AnnaCh 13:06, 02 paź 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Toszko, no dobra, to wiosną pójdzie pod nożyce
Robota stanęła, pogoda nie pozwala, jak nie wieje, to leje. Wczoraj trochę na froncie podziałałam i stwierdziłam ostateczny zgon gąsiennic na bukszpanach po oprysku sprzed tygodnia.

Iwona, fajnie, że się podoba

Elisko, dziękuję, też mi się podoba pomysł z kołem na środku
Wszystkim u mnie w domu się podoba

Haniu, tez go uwielbiam
Na razie nie będę nic zdradzać, bo nie wiem czy mi cokolwiek z tego wyjdzie. Ogólnie to się cały czas rozchodzi o to, żeby jakoś taras zadaszyć


PYTANIE: Czy jak zebrałam ostatnią fasolkę, to krzaczki mam pociąć i przekopać na rabacie? Bo to chyba tak jak poplon powinno zadziałać, nie?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Kasia_CS 15:36, 03 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
ooo, to się fajnie zrobiło ze ścieżką! Kochany Tata

A propo mikoryzy - na pewno ją gdzieś u siebie widziałam gdy coś przesadzałam cieszy!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gruszka_na_w... 21:44, 03 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
AnnaCh napisał(a)


[b]PYTANIE:
Czy jak zebrałam ostatnią fasolkę, to krzaczki mam pociąć i przekopać na rabacie? Bo to chyba tak jak poplon powinno zadziałać, nie?


Możesz pociąć i przekopać, a możesz też ściąć górę i zasypać wszystko warstwą kompostu. Rozłoży sie bez konieczności kopania.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies