Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

Katkak 21:13, 18 mar 2020


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
AnnaCh napisał(a)
Wy mi podpowiedzcie co zrobić z tą brzozowo-dereniową rabatą??? CO???

Jesienią jak myślałam to miały być jakieś jeżówki, ale chyba nie... Sama nie wiem co robić, no?

Aniu przed brzozami i dereniami daj hortensje bukietowe Bobo, a przed nimi, na samum przodzie hakonki All gold. Jeżówki też bym powciskała, fajnie się wkomponują.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
AnnaCh 08:09, 19 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Helen, były stronę wcześniej, zalinkuję, bo z telefonu nie mam jak znowu wrzucić tego planu.
TU

Kasiu, ale to chyba za mało hortensje i hakone?
Spójrz na plan, co?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
mrokasia 08:22, 19 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18121
Aniu, mnie się Twój plan na rozchodniki i trzcinnki krótkowłose podobał. Trochę ten ID mi w tym towarzystwie nie bardzo się widzi, wg mnie sesleria mogłaby lepiej jako obwódka wyglądać.

Edit:a najlepiej to by tam wyglądało hakone, po całości i gdzie nie gdzie ciemierniki, ale nie wiem czy byś tak chciała.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 08:54, 19 mar 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Mnie też się ID nie bardzo tam widzi... a reszta jak najbardziej (trzinniki i rozchodniki).
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Wiolka5_7 08:56, 19 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Mi też Id się nie widzi z ciemiernikami pomiędzy.bo Id je zamorduje...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
tulucy 09:08, 19 mar 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Albo same ID - nie umiem do nich nic dopasować. Poza czochami a nie wiem, czy tam dałyby radę
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Wiolka5_7 09:21, 19 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Ja mam posadzone pomiędzy ID tulipany i carexy je wykończyło...a obok w hakone rosną można czochy tylko trzeba posadzić w doniczkach to może i tulipany też ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Katte 09:36, 19 mar 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Moje ID rośnie w donicy na tarasie i ładnie się przewiesza .

Pytanie z innej beczki , zadowolona jesteś z warzywnych skrzyń ? Sprawdza się to ?
Korci mnie narazie obserwuję, w tym roku jeszcze zwykle grządki , ale za rok może bym stworzyła coś

Słucham opinii ..
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Anda 09:37, 19 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
AnnaCh napisał(a)
Muszę czymś brzozowo-dereniową obsadzić. Chcę w końcu wykorzystać te ice dance, a że tam dużo miejsca, to może spróbuję
Pasem przodem ice dance, strzałki zielone to byłby trzcinnik krótkowłosy (Stipa brachytricha) i różowe gwiazdki to rozchodniki.
przypomnę rośnie tam 5 doorenbosów, 5 dereni, w plecach żywopłoty z cisa, w rogu serb, dwa gracki i dwa (na razie) ciemierniki w pasie przyszłych ice dance. Może być?


Ice Dance ładnie zadarni, rośnie dywanowo, więc zakryje gołą ziemię. Mogłaby nawet rosnąć dalej w rabacie. Stipa brachytricha powinna tam również dać radę. Rozchodniki na pewno dadzą radę. Jakbyś jednak wolała zmianę to pomyśl o Phlomis tuberosa. Świetna roślina strukturalna, ale nie może mieć zbyt dużo cienia. Derenie super. Cis w plecach wiadomo Dwa gracki to chyba o jeden za mało Serb jest śliczny. Ciemierniki w Ice Dance bardzo będą pasować. Lubią półcień, żyzno i nie za sucho. Nie wiem, jak zniosą słońce w samo południe w okresie letnim.
Ogólnie to Twój plan mi się bardzo podoba
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Katkak 09:42, 19 mar 2020


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ja lubię obwódki z ID i sama mam. Cieszą oko nawet zimą. Rozchodniki super, ale i jeżówki bym wcisnęła i kiścienie. I upchałabym tam jeszcze muskanty ML. Takiej zwiewności by dodały. Przy hortach Bobo się upieram
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies