Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na piasku i z wielkim murem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na piasku i z wielkim murem

zoja 13:20, 15 mar 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
no brak silnej woli
to chyba nieuleczalny nałóg takie wysiewy wiosenne
ale nie ma co tego leczyć

Macham!
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
GorAna 13:22, 16 mar 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
Ależ wiosenne wysiewy!
Ja nic nie sieję na parapetach wysieję później i wystawię od razu do ogrodu w słoneczne miejsce
U mnie nadaj zawierucha
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Alicja169 16:53, 17 mar 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Zoja, Aniu dzięki za odwiedziny, każdego dnia rozpoczynam od sprawdzenia moich "dzieciaczków", widać, że nabierają rozpędu, po nocy widać nawet 2 cm przyrosty

Dzisiaj piękna ciepła pogoda, skorzystałam i pocięłam hortensje i róże.
I tu, przy różach niemiła niespodzianka, chyba wszystkie róże mają w przekroju takie czarne lub brązowe kółka, nie wiem co to jest, wiele gałązek musiałam wyciąć do ziemi, obawiam się, że zła kondycja moich róź skończy się trudnym rozstaniem
Szukając identyfikacji róźanej choroby trafiłam na stronie Rozarium taki oto przepis, kopiuję go dla pamięci. Dotyczy bruzdownicy.

" Zwalczamy je tam gdzie wystąpiły duże szkody rozpoczynając na przełomie marca i kwietnia rozsypując i mieszając płytko z glebą Basudin 10 GR 6-10 g/m2 lub Diazinon 10 GR 8-12g/m2 i to samo powtarzamy w połowie czerwca w celu zniszczenia wylęgających się larw."

Byłam dzisiaj w sklepie ogrodniczym i dowiedziałam się, że Basudin i Diazinon zostały wycofane z rynku I co teraz, czym zastąpić?
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
zawitka 07:13, 18 mar 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
Pokaż swego derenia ciekawa jestem jak duży jest. wysiewy idą w górę będzie robota.Pozdrawiam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Alicja169 16:13, 18 mar 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Proszę bardzo, oto mój dereń Rubrum




Kiepskie te zdjęcia, brakuje dobrego, ciemnego tła, ale wprawne oko może dojrzeć mnóstwo pączków chyba kwiatowych.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Nowa12 16:27, 18 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ale pączków masz. Coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że mój jednak nie będzie kwitł .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Alicja169 16:29, 18 mar 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
A tutaj moje serby z fytoftorozą (diagnoza Mazana).
Zupełnie niezauważalnie dokonała się grzybowa infekcja, bardzo groźna, dzisiaj było pryskanie i podlewanie Previcurem, Proplantem Substrala, za 7-10 dni powtórka.
Kiepsko byłoby, gdyby wszyskie serby podzieliły los na razie tego jednego, ale widzę że wszystkie mają problem

To jest drzewko wykopane, do utylizacji, tak wygląda korzeń

a tak pozostała część drzewka



a tak wyglądają inne drzewka z objawami fytoftorozą



____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
JoannA 18:24, 18 mar 2019


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Oj szkoda tych serbów Alicjo.
Może Previcur pomoże i bejdzie się be większych strat. Ja uratowałam katalpę kilka lat temu, a pół drzewa miało zwiędnięte liście.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
zawitka 06:08, 19 mar 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
A to ciekawe bo wprzypatrzyłam się gałązkom i zastanawiam się bo w Twoim krzaczku widzę 2 swoje różne gałązki .tak jakby ja złączyła 2 różne krzaki .jedne wyprostowane w górę a drugie pogięte .No nic czekam co będzie .Na razie niech rosną . Dzięki za zdjęcia Może te moje z prostymi gałązkami jak będą kwitnąć to też się powyginają .Zobaczymy .Pozdrawiam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Milka 06:39, 19 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Strasznie żal serbów. Koszt i dbanie.
Ale w wysiewach, to sobie Alu poszalałaś, jak ogarniesz to? Bo ogród juz masz bogaty po brzegi
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies