Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na wzgórzu :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu :)

Atena 21:21, 19 cze 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 255
Kosmos









____________________
Ogród na wzgórzu
Atena 21:53, 19 cze 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 255
Chippendale



Leonardo da Vinci




Granny








____________________
Ogród na wzgórzu
Atena 22:05, 19 cze 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 255
Queen of Sweden




Aphrodita



Old Port





____________________
Ogród na wzgórzu
omelka1 17:34, 26 cze 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
Piękne widoki u Ciebie.Ja niestety jeszcze nie zaraziłam się różyczkomanią z obawy właśnie na ochronę przed chorobami i szkodnikami.
Ciekawa jestem jak "Wasze" samopoczucie bo to już chyba niedługo.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
Atena 15:50, 31 lip 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 255
omelka1 napisał(a)
Piękne widoki u Ciebie.Ja niestety jeszcze nie zaraziłam się różyczkomanią z obawy właśnie na ochronę przed chorobami i szkodnikami.
Ciekawa jestem jak "Wasze" samopoczucie bo to już chyba niedługo.


Witaj Agatko,

samopoczucie dobrze, bardzo dziękuję i jeszcze 2 w 1
Byliśmy troszkę nad morzem, a potem organizowaliśmy pokój, to mały remont trzeba było wykonać i tak zleciało że długo mnie na ogrodowisku nie było.
Przyznaję też że troszkę zaniedbany ten mój kawałek zieleni....ale nie bardzo daję już radę i czasowo i fizycznie.
Do tego pogoda też się przyczynia i daje nieźle w kość, bo albo upały i duchota albo ciągłe deszcze i burze więc nie ma jak wyjść popracować.
Roślinki też to odczuły
Mam przekwitniętą i zgnitą lawendę (w zeszłym roku kwitła do listopada), większość róż ma plamistość i nawet nie ma jak je opryskać bo jak nie upał to znów leje. Kret zniszczył mi chyba najładniejszy trawnik jaki miałam w ogrodzie Chwasty rosną jak szalone a ja nie daję już rady aby szybko to ogarnąć. Czasami robię 3 podejścia do jednej rabaty, a to już ruchy nie takie a to się nie chce Dlatego zdjęcia będą bardzo przebrane i raczej z daleka
Pozdrawiam lipcowo hortensjowo


____________________
Ogród na wzgórzu
Atena 16:00, 31 lip 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 255




____________________
Ogród na wzgórzu
Atena 16:13, 31 lip 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 255
Stipa się rozszalała i zakryła vanilkę która miała robić za plecki i tło ale w tym roku coś nie za dużo podrosła w porównaniu do ubiegłego. Za to stipa wysiewa się jak szalona że sadzonki będą miała na każdej rabacie



Za to jeżówka króluje na tej rabacie i nie sposób jej zauważyć.
Bałam się trochę czerwonego koloru w ogrodzie ale teraz jestem zachwycona tymi mocnymi akcentami. I bardzo żałuję że nie przezimowały zeszłoroczne czerwone lobelie które komponowały się podobnie....cały czas obiecuję sobie że je odkupię.



Mam też czerwoną dalię....i też mi się podoba

____________________
Ogród na wzgórzu
Atena 16:27, 31 lip 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 255
A oto moja różanka z lawendową obwódką.
Czekam na drugie kwitnienie....Chopin choruje, lawenda przerosła Marieterese, Old Port dostała plamistości...a miskant gracimilus coś nie potrafi się zabrać i jeszcze mały i nie widoczny w plecach przy siatce



Za to limki chyba najbardziej okazałe w tym roku i dużo podrosły.



A na koniec czyżby zwiastun jesieni ...u mnie zakwitł pierwszy wrzos...







____________________
Ogród na wzgórzu
Gardenarium 16:37, 31 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo ładne robisz zdjęcia. Obiekty do zdjęć w ogrodzie też śliczne
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 16:46, 31 lip 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Piękne ujęcia robisz, rabaty aż kipia kolorami
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies