Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój jest ten kawałek ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój jest ten kawałek ogrodu

aga_podlasie 13:24, 06 cze 2018


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Czas na królowe
Edenka

Larissa tak wielka, że ledwo mieści się w kadrze

Giardina pierwszy raz ma tyle kwiatów. Są piękne i cudownie pachną.


Bailando
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
aga_podlasie 13:28, 06 cze 2018


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Pink Piano - duży, zdrowy krzaczek, mnóstwo pąków i pierwszy raz się tak ładnie rozwijają. W poprzednich latach od deszczu płatki miały plamy.


Artemis

Crocus Rose

____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
aga_podlasie 13:32, 06 cze 2018


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Ballerina - cudo, mimo, że wolę pełne kwiaty róż



____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
aga_podlasie 13:34, 06 cze 2018


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007



____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
aga_podlasie 13:41, 06 cze 2018


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Rozplenice szaleją a miałam środkową przesadzić, nie zdążyłam, za szybko urosła.

Gaura przezimowała, w nasłonecznionym miejscu już kwitnie, w cieniu lada moment. A w zeszłym roku jak ją wysadziłam na rabatę zakwitła dopiero pod koniec lipca.

Za to stipa prawie całkowicie wymarzła. A czosnki miały się tu wyłaniać z falującej stipy... Powoli rośnie tegoroczna, ale nie tak miało być.


____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
UlaB 14:04, 06 cze 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Cześć Przyciagnęłam Cie myślami? Wszystko Ci "troche" napuchło Trawy masz tłuściutki.
Super ze Ci sie wpasowała piwonia. IceDance jeszcze sie nie pozbyłaś? u mnie ostatnie poszły precz, to nie na moje warunki. SilverScerpte i Variegatom daję szansę, bo jednak lepiej sie zachowuja, ale najbardziej mi pasują malutkie zwiewne Montany. Twój bodziszek (ten duzy fioletowy) pieknie mi w tym roku kwitł (jeszcze troche kwitnie), irysy też. A stipa tez nie przetrwała.
Róże też mi szaleją, chociaz Larissa jeszcze nie otworzyła pąków. Pomidory maja owoce - taki klimat to ja lubie

aaaa, TA paproć (o ile dobrze widze ze to pióropusznik) odrasta jak feniks z popiołów. Zostawiłam ją sobie w donicy, a w ziemi trwa eksterminacja ale wciąż sie pokazuje to tu to tam. Kiedyś z nią wygram Dokupiłam sobie nieinwazyjnych paproci.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
aga_podlasie 15:46, 06 cze 2018


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Ula, IceDance podzielone jesienią, wiosną pięknie ruszyły i nabierają masy, mają dużo miejsca, nie zamierzam się ich pozbywać. Jedną kępę dzieliłam dopiero wiosną, to na razie się zbiera do rośnięcia. Część rośnie tu.

Najgorzej u mnie w tym roku wyglądają Evergoldy, jeśli ten gold miał się odnosić to złotej suchości, to faktycznie, są gold. Wkurzają mnie, ale daję im szansę, mam ładniejsze miejsca, w które kieruję wzrok.

Świetnie rośnie miskant malepartus i molinie KF i variegata, ale w moim ogrodzie chyba najlepiej jest seslerii. I rządzi śmiałek - chwast, ale on to wszędzie da radę.
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
UlaB 16:21, 06 cze 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
U mnie evergoldy tez w tym roku slabo zimowaly - czyścilam je z suchego bo za malo przycięłam, a nadwyzki z dzielenia tradycyjnie oddaje.
A nie masz hakonechloa? U mnie one rosną genialnie (tfu tfu). Malepartusa przesadzalam i biedny ma slaby rozruch ale inne miskanty dają rade. Seslerie tez u mnie dobrze rosną. Rozplenice mam tylko 2 - po tegorocznej zimie tez super. Ech, zeby taka byla co roku

Co do ID to pilnuj rozłogów - u mnie znowu wyrosły potwory i dlatego powiedzialam basta. Do tego slimaki mi sie w niej rozmnażały. Wiem ze masz miejsce ale lepiej byc czujnym

a tak przy okazji - kupilam jesienia m.in. 2 róze piżmowe - Sibelius i Dinky. Sibelius kwitnie od 2 tygodniu, Dinky lada chwila. Mam nadzieje ze beda rosly rownie fajnie jak Twoja Ballerina (są zdaje sie docelowo mniejsze).

Trzymaj sie ciepło
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
aga_podlasie 16:41, 06 cze 2018


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Gdzie Ty to wszystko miescisz? Niebywałe
Zaraz obejrzę co to za pięknosci nowe masz, nigdy nie słyszałam tych nazw.

Mam hakone, żółta rosnie najlepiej między różami. W innych miejscach słabo. Kupiłam 3 sadzonki zielonej, będzie na nowej rabacie, która powstanie...hmm..moze jeszcze w tym roku.
ID będę pilnować, chociaz mam nadzieję, że tak się rozrośnie, że nie zostawi miejsca chwastom.
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
UlaB 17:40, 06 cze 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Chwastow na pewno nie uswiadczysz w rozrosnietej ID

Co do miejsca - poszerzylam nieco tą najbardziej sloneczną rabate - ubytek trawnika nas nie boli a miejsce na roze jest weszly tam jeszcze Charteuse de Parme, Princess Anne i Claire Marchall. Plus te co byly wczesniej - Larissa, WhiteMeidilan, Jasmina i LavenderIce. A w innych miejscach dosadzilam Louis Odier (tej dalam chyba za malo kiejsca jak tak patrze na tegoroczne Louiski na forum), Soul, QueenOfSweden i Easy does it. A to przeciez nie koniec moich róż Bylin dosadzonych od ubieglego roku nie zlicze Dolozylam tez azalie, małe hortki, dokladam powojniki i mam jeszcze miejsce na chciejstwa Jakos tak wychodzi no ale nie sadze wielkimi grupami wiec co sie dziwic, poza tym lubie jak jest gęsto.
Znasz nazwy odmian swoich hakonek? U mnie rosną BeniKaze, AllGold i trzecia odmiana nie wiem ktora - albo aureola albo stripe it reach - nie potrafie okreslic ktora to. Tak czy siak pobieram juz ze swoich sadzonki i upycham je w nóżki wyższym roslinkom bo widze ze fajniej sie zachowuja niz wiekszosc turzyc. Chcialabym dokupic jeszcze albostriate ale u nas nie moge trafic a wysylkowo jedna sadzonka to bez sensu
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies