Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony z cisa

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony z cisa

Mary 22:46, 06 kwi 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Lucas,

Nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Żeby ktokolwiek Ci odpowiedział to trzeba zacząć od ustalenia o jakiego cisa pytasz.

Hicksii to odmiana cisa pośredniego (Taxus media)

Fastigiata to odmiana cisa pospolitego (Taxus baccata)

To są dwie różne rośliny.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Lukas098 01:23, 07 kwi 2020


Dołączył: 04 kwi 2020
Posty: 12
Mary napisał(a)
Lucas,

Nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Żeby ktokolwiek Ci odpowiedział to trzeba zacząć od ustalenia o jakiego cisa pytasz.

Hicksii to odmiana cisa pośredniego (Taxus media)

Fastigiata to odmiana cisa pospolitego (Taxus baccata)

To są dwie różne rośliny.



Rozumiem - skopiowałem nagłówek ogłoszenia ‍♂️ W takim razie chodzi mi o cisa pośredniego (Taxus media)
Kokesz 08:17, 07 kwi 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Lucas, poczytaj tu
Polinka bardzo ładnie pokazała różne odmiany cisów i ich strzyżenie.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
sebek 18:55, 11 kwi 2020

Dołączył: 11 kwi 2020
Posty: 2
Witam! Mam w ogrodzie rząd sosen 15 letnich , 1,5 metra od nich posadziłem thuje szmaragd czesc w cieniu , czesc w słońcu( ziemia byla wymieniona i było podlewane ) . Problem w tym ze wiekszośc thui padła po roku mysle to wina sosen ? Co myslicie? mysle zeby teraz cisy wsadzic moze one sobie poradzą ? Prosze mądre ogrodowe głowy o porady, moze obok sosen drzewka potrzebują jakiegos pryskania specjalnego czy cos? Dziekuje pozdrawiam
Gardenarium 20:51, 11 kwi 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, sosny wypijają im wodę, zacieniają, z każdą rośliną będzie to samo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sebek 08:49, 12 kwi 2020

Dołączył: 11 kwi 2020
Posty: 2
To niedobrze bo cisy juz kupione dziekuje za odpowiedz
amatorodniczka 12:02, 23 kwi 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Gardenarium napisał(a)
Weronika, pokaż jak wygląda ten żywopłot, on teraz mocno przyrasta i chyba szkoda ciachać to co akurat wyrosło Pokazuj zdjęcia, na ich podstawie można doradzić cokolwiek, a nie przycinać czy nie? TO zależy od wielu spraw.


Danusiu teraz dopiero wróciłam na wątek cisów.
Nie przycinałam ich w zeszłym roku, od razu po posadzeniu, zrobiłam to teraz wiosną bo rzeczywiście były z nich wąskie patyczki.. Dodam później zdjęcia..

Teraz myślę, nad rabatą wzdłuż ogrodzenia gdzie chcę zrobić szpaler z śliw Pissardi (mam już 3, ale chcę dokupić), a za nimi bardzo wąsko prowadzić żywopłot z cisa. Zastanawiam się nad odmianą, Polinka radzi Robustę. Chciałabym zapytać czy na wąski żywopłot bardziej nadaje się Robusta czy Hicksi lub Hilii?

Pozdrawiam
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 12:10, 23 kwi 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Wąska rabata pod ogrodzeniem :



za śliwami chciałabym poprowadzić wąsko żywopłot z cisa..
Nie wiem czy nie będzie się gryzło to, że od strony południowej pod ogrodzeniem mam Smaragdy.. rosną, ale kiepsko już 3 sezon, mąż się na nie uparł i posadziliśmy, ja od początku byłam przeciw bo nie lubię tuji, no ale tak wyszło..
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Lori 12:16, 26 kwi 2020

Dołączył: 26 kwi 2020
Posty: 1
Dzień dobry,
bardzo proszę o poradę. W listopadzie ubiegłego roku posadziłam cisy odmiany Hillii w rzędzie co 50 cm, wysokość roślin była ok. 90 cm. Cisy były kopane z gruntu, po posadzeniu nie były przycinane. Aktualnie wyglądają tak:




Docelowo chciałabym, aby powstał gęsty żywopłot o wysokości 1,5-1,8 metra.
Po przeczytaniu wątku chciałabym dopytać o kilka rzeczy:
1. Czy powinnam ciąć cisy teraz? Rośliny mają w tej chwili takie małe przyrosty i nie wiem, czy nie jest już za późno na cięcie i lepiej zrobić to w lipcu?
2. Czy jest szansa, aby cisy zagęściły się na dole? Po przeczytaniu wątku mam wątpliwości, czy nie są posadzone za rzadko (są 2 na metr).
3. W jaki sposób przyciąć cisy pierwszy raz? od góry, poziomo?
4. Nawożenie florowitem do lipca - jaką ilością roztworu florowitu podlewać 1 roślinę? np. 1 litr? Jak często nawozić? co 4 tygodnie będzie ok? Kiedy zacząć nawożenie?

Z góry dziękuję za pomoc
dzika_roza 09:49, 29 kwi 2020


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
amatorkaogrodniczka, chętnie też się dowiem, mam podobny dylemat
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies