Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony z cisa

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony z cisa

popcorn 13:29, 17 sty 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Też czekam na wiosnę i planuję zakup 35-50 sadzonek na żywopłot od północnej strony Tylko źródełko muszę znaleźć. W Oświęcimiu na targu kupiłam na jesień 2 sadzonki po 9 zł, takie ok 50 cm, więc chyba niedrogie. Ale może znajdę bliżej i większe? Wiosno przychodź
____________________
Mój nowy ogródek
ewaglen 18:18, 17 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
U mnie groch z kapustą jeśli chodzi o cisowe odmiany. Nieświadoma byłam jak je kupowałam. Teraz widzę różnice. Jak myślicie, czy z tych cisów, które rosną przy ogrodzeniu w różnej wielkości, pokroju i szerokości da się uformować ścianę cisową?





____________________
Mój ogród - co dalej?
Pszczelarnia 22:15, 17 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Myślę, że tak. Masz taxus baccata i jakieś media (Hicksii albo Hilii). Ale szkoda, że jest taka dysproporcja wysokości. Wysokie szkoda ścinać, a małe są jeszcze małe. Ten baccata (pierwszy grubas) już jest taki dojrzały. Można duże kolumnowe wysadzić a małe zagęścić (dosadzić) i w jednej wysokości utrzymać, efekt będzie od razu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sebek 23:29, 17 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie wiem czy chcesz wielkie te ekrany - na żywopłot?

Bo w sumie przesadziłbym te duże w jedno miejsce i pociął od razu równo...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ewaglen 00:00, 18 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
jeśli chodzi o wysokość to raczej na wysokość płotu. Tez myślałam o tym, by duże przesadzić,ale problem w tym, że ich nie mam gdzie przesadzić. Mam chyba 8 (na zdjęciach wszystkich nie widać).
____________________
Mój ogród - co dalej?
Pszczelarnia 10:02, 18 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ewa, u mnie jest na nie miejsce. ? Ja właśnie takich szukam.

To zrób sobie gdzieś przegrodę z ośmiu, w jednej wysokości, jeden koło drugiego. Zawsze to ściana zieleni w zimie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 22:21, 18 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
A ja bym z tych dwóch różnych kolorów zrobiła dwa wrzeciona, oddzielone od siebie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AgataAnna 22:33, 19 sty 2012


Dołączył: 27 lis 2011
Posty: 78
Te wysokie cisy przy płocie w jakim są wieku? Jestem ciekawa ile trzeba czekać,żeby uzyskać żywopłot ok. 1,8 - 2 m wysokości. Czy są odmiany cisów które szybciej rosną ?
____________________
Agata Mój pierwszy ogród
Sebek 22:41, 19 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zależy jakiej wielkości cisy się kupi - im starszy tym szybciej rośnie - a 1- 1,2 metra kosztuje około 100 złotych...



Ewo - skoro masz 8 dużych to posadź je sobie między bramą a chodnikiem - będzie duży ekran i efekt od razu - a na bokach zaczekaj
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:43, 19 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Szybkość wzrostu oczywiście zależy też od odmiany - wszystkie formy kolumnowe (Fastigiata) wolniej rosną. Najszybciej Taxus media Hicksii rośnie najszybciej albo siewki Taxus baccata.

Ale szybkośc wzrostu zależy także od warunków - gleby, podlewania, nawożenia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies