Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

TAR 12:49, 16 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
jakby takiego rozowego nie bylo w tych wyslanych to na wiosne dostaniesz. i te wysokie rożowe tez ci wtedy wysle, sa przcudne. Nie mam żadnej fotki. Widać je tylko na tym grupowym zdjeciu za brzoza przy plocie. Teraz sa wyzsze
I moge ci moich pysznogłówek odkopać. U Izy Ursy napisałam. Mam 3 kolory.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 12:59, 16 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
tu są te astry ode mnie, wiekszosc z nich mialam. Powinnas miec i Ty, moze poza białymi te byly tylko jedne, moge wiosna przeslac plus te, ktore sie teraz nie zmiesciły.

Marcinki
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 12:59, 16 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)
jakby takiego rozowego nie bylo w tych wyslanych to na wiosne dostaniesz. i te wysokie rożowe tez ci wtedy wysle, sa przcudne. Nie mam żadnej fotki. Widać je tylko na tym grupowym zdjeciu za brzoza przy plocie. Teraz sa wyzsze
I moge ci moich pysznogłówek odkopać. U Izy Ursy napisałam. Mam 3 kolory.



Chętnie - teraz jesienią będzie widać jaki krzaczek jaki ma kolor i wielkość.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 13:16, 16 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
zamowilam sobie na probe nowe rozchodniki, moze bedzie wtopa a może czaderskie. na pewno z seri xenox: orange, yellow i rainbow i jeszcze kilka innych nowostek i ciekawostek. Jutro ponoc wysla do mnie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 13:45, 16 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Yellow bardzo ładny tyle że trudno przyrasta
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
zawitka 07:44, 17 lip 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Gosia to Twoje oczko już tak obsadzone no kurcze szybka jesteś .Pięknie wygląda mus obejrzeć wpraszam się ha ha z laurką
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
inka74 09:21, 17 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Ja mam problem z rozchodnika mi kwitnącymi ciemnymi kwiatami, takimi amarantowy mi. Kupiłam Mr Goodbud i gubi mi liście. Marny jest strasznie. Macie jakieś sprawdzone?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 09:37, 17 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
inka74 napisał(a)
Ja mam problem z rozchodnika mi kwitnącymi ciemnymi kwiatami, takimi amarantowy mi. Kupiłam Mr Goodbud i gubi mi liście. Marny jest strasznie. Macie jakieś sprawdzone?


Jak to gubi liście??? W życiu nie widziałam czegoś takiego. Opuchlaki go nie żrą?
U mnie te ciemnolistne rozchodniki marnieją, karłowacieją. Szkoda. Za to te zwykłe zielone rosną jak wściekłe.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 09:42, 17 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
Tego Goodbooda też kupilam, troche mnie martwi to co napisałaś ale pocieszam sie ze do rozchodnikow mam reke to bedzie dobrze.

U mnie najlepiej rosna Matrony, Brillanty, Herbstfreunde, Meteor, Carmen (te najbardziej poularne zwyklaki) i z czerwonych Purple Emperor, Cherry Truffle, Chocolate Drop i Cloud Walker.
Strawbery and Cream zanikły, Red Cauli też ledwo przędą. Mam jeszcze jakies ale nazw nie pamietam. Generalnie duzo tego u mnie. Star Dusta nie lubiue bo krotko jes biały i kwiat szybko brązowieje. i mam tez takie z żółto zielonymi liścmi ale nie pamietam jak kwitnie, one chyba tez mi z czasem zanikna.

Domowiłam sobie Thunderheada, bo w poprzednim ogrodzie rósł mi bardzo ładnie i jeszcze na rabate suchą: Dark Magic, Pillow Talk, Black Beauty, Moonlight Serenade, Twinkling Star. Musze jakos umiejętnie rabate sucha połaczyć z lesna.

A rozchodniki najbardziej mi sie podobaja w towarzystwie świerkow, sosen, brzoz, hortek i trawek.

____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 09:46, 17 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
Inka jak gubi liscie to może ma za mokro i zla miejscowke. Goodbud lubi slonce i polcien a stanowiska piaszczyste i raczej suche niz wilgotne. A sa takie ktore wolą żyzna glebę, zauważyłam ze czerwone rosna mi lepiej na wilgotniejszej miejscowce ale bardzo słonecznej.

____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies