Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

pestka56 14:05, 14 lut 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ooo, też pochwalę się moim oczarem. Wreszcie widać, że rośnie i z roku na rok lepiej kwitnie.

W późno popołudniowym słońcu

____________________
Kasia
Gosiek33 14:57, 15 lut 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Przeczytałam dziś o pomyśle na podgrzewanie gleby pod wysiewy. Zamiast kosztownego podgrzewanego parapetu kable do terrarium. Już od 30 zl + koniecznie termometr do gleby by kontrolować temp
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 15:00, 15 lut 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Pestka piękne oczary masz

Dziś kolejnego ukatrupionego ptaka, tym razem synogarlicę musiałam usunąć spod karmnika. W końcu rozmawiałam z sąsiadem ma założyć kotu obróżkę z dzwoneczkiem, to pomoże?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 15:02, 15 lut 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Ze swojej strony porobiłam wielkie porządki by kocur miał jak najmniej miejsc do przyczajeni się
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 19:01, 15 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Gosiek33 napisał(a)
Pestka piękne oczary masz

Dziś kolejnego ukatrupionego ptaka, tym razem synogarlicę musiałam usunąć spod karmnika. W końcu rozmawiałam z sąsiadem ma założyć kotu obróżkę z dzwoneczkiem, to pomoże?


Kot zwariuje. Koty mają bardzo wrażliwy narząd słuchu. Od ciągłego dzwonienia może oszaleć. To tortura.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 19:09, 15 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7227
w schroniskach prosza by nie zakladac kotom dzwonkow, to dla nich niekomfortowe i jest jak tortura. obrozki tez nie sa bezpieczne.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
zawitka 08:27, 16 lut 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
To fakt ze kot będzie wariował z obróżką .Widziała na własne oczy u sąsiadów kota z dzwonkiem .Ledwie go złapali żeby mu go zdjąć .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
pestka56 12:43, 16 lut 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Moje stare już nieżyjące koty nie nosiły obróżek. 2 razy spróbowałam i za każdym razem sąsiedzi mi obróżki przynieśli znalezione na jakichś gałęziach. To były obróżki z gumkami na szczęście.
A dzwonki... Spróbowałam Spinozie założyć do obróżki. Najpierw ze strachu schowała się pod łóżkiem i nie dała wyciągnąć. Potem usiłowała dopaść dzwoneczek jak się tylko dało. Trzeba było kocicę ratować przed nią samą, bo wsadziła łapkę pod obróżkę, zaczepiła się pazurkami i to już była tragedia.

Sąsiadka kiedyś mi „poradziła”, żebym koty wyprowadzała na spacer na smyczach, albo uwiązała w ogrodzie na „nieplączących się linkach”. Podobno jej berneńczyk mało udaru nie dostał obszczekując kota siedzącego na drzewie. Usłyszała ode mnie, że może swoje psy pozamykać w kojcach, bo biegają wzdłuż ogrodzenia i rzucają się na nie, gdy ktoś przechodzi.
____________________
Kasia
Gosiek33 07:33, 18 lut 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Moja ostatnia sunia już za tęczowym mostem
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 07:39, 18 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiu, tak mi przykro...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies