Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pan Maluśkiewicz

Pokaż wątki Pokaż posty

Pan Maluśkiewicz

Mixtoorka 12:16, 03 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Coś mi się wydaje, że moje hortensje to są Limelight a nie Vanilla fraise Kwiatostany najpierw białe, teraz limonkowe, leciuteńko różowieją miejscami. A ja chciałam mieć Vanilla fraise, jesienią różowe. Kształt też bardziej odpowiada Limeligt niż Vanilce.


No jestem rozczarowana.
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
MirellaB 19:06, 03 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Piękna rocznica i piękne róże Wszystkiego najlepszego i wiele takich rocznic

No i się dzieje u Ciebie w ogrodzie - fajnie Pracy sporo, ale efekt będzie ekstra

Fajne rośliny kupiłaś, a jeżówki kolor mają cudny, takie inne są niż te zielone prawie u wszystkich.

Mała ogrodniczka bardzo ładna dziewczynka i chyba lubi kwiatki

Szczepione na pniu w takim kolorze jak piszesz to też bym radziła trzmielinę
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 19:07, 03 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Mixtoorka napisał(a)
Coś mi się wydaje, że moje hortensje to są Limelight a nie Vanilla fraise Kwiatostany najpierw białe, teraz limonkowe, leciuteńko różowieją miejscami. A ja chciałam mieć Vanilla fraise, jesienią różowe. Kształt też bardziej odpowiada Limeligt niż Vanilce.


No jestem rozczarowana.

Tego to nie jestem w stanie rozpoznać, bo dopiero kupiłam limkę
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Mixtoorka 20:59, 03 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Dziękuję Mirello Ja mam dwie ogrodniczki, ale ta mniejsza zapowiada się na większą miłośniczkę ogrodową. Choć obie lubią moje roślinki, szczególnie podlewać konewką, dużo podlewać i siebie i kwiatki.



A to moje nowe Smaragdy i propozycja ustawienia nr 1: na tle ściany Smaragdów całe szt. 7
rozplenica pomiędzy hortensjami , z boku miskant ML a przed nim Imperata Red Baron

czy



Rozplenica przed miskantem ML, pomiędzy hortensje nn jeżóweczka , bardziej z przodu Imperata Red Baron?

Będę latać z donicami jak będzie już gotowa ziemia ogrodowa czyli dopiero po 15 września....uroki małych miejscowości
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Mixtoorka 21:03, 03 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
I te moje hortensje takie podejrzane, a właściwie to jedna z 4 bo reszta uległa okrutnemu popaleniu w czasie mojego urlopu ale zbierają się.

Vanilla fraise czy Limelight?


____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Anda 21:10, 03 wrz 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Mixtoorka napisał(a)




Rozplenica przed miskantem ML, pomiędzy hortensje nn jeżóweczka , bardziej z przodu Imperata Red Baron?

Będę latać z donicami jak będzie już gotowa ziemia ogrodowa czyli dopiero po 15 września....uroki małych miejscowości


Witaj

Ta propozycja wygląda jakoś przejrzyściej. W tej pierwszej, to czy miskant nie zje przypadkiem red baronów? On chyba duży rośnie? Nie mam, ale się wymądrzam Jeżówki obok hortek mam i to ładnie wygląda.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mixtoorka 21:25, 03 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811


idzie jesień przed drzwiami czeka
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
MirellaB 14:22, 05 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Wiesz co no mi to się lepiej podoba wersja nr 1 jest taka bardziej w moim stylu, tylko bym się zastanowiła czy rozplenice dać między hortki czy lepiej przed tzn.szmaragdy, hortki,rozplenice,red baron, a po boku miskanty ML.
Na przemian tak jak proponujesz też będzie dobrze - podoba mi się.
Ciekawa jestem co zdecydujesz, masz trochę jeszcze czasu
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 14:23, 05 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Mixtoorka napisał(a)


idzie jesień przed drzwiami czeka

Ale ta jesień szybko się zbliża. Bardzo ładna dekoracja
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Mixtoorka 13:41, 06 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Myślę, myślę...

Nie wiem co zrobić jeszcze z lewą stroną, tam gdzie są płotki 3. Co posadzić przed nimi. Czy w narożniku dać jeszcze Smaragdy, chociaż ze 3 jako tło dla klona? Pomimo,że za płotkami są. Na razie jeszcze 2-3 lata muszą być te płotki. Więc narazie nie ma tam zieleni po lewej stronie klona.

W moim planie są tam 2 hortensje i przed nimi hosty białobrzegie.

Ciągle jeszcze przestawiam w głowie wiele rzeczy. Ale już mam dokładny zarys tarasu i wiem że nie zmieści mi się ekran z cisów przy schodach... albo nie zmieści się tam ciurkadełko

No i zastanawiam się co z tymi cisami począć 4 szt Hicksi. Będzie chyba ekran na płotkach z cisów. Nooo nie wiem cóż począć teraz ...
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies