Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pan Maluśkiewicz

Pokaż wątki Pokaż posty

Pan Maluśkiewicz

Mixtoorka 08:52, 08 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
No nie wolno się chwalić , znów mi zleciała z parapetu donica z surfiniami...wprost na moje jeżówki i ułamała całe kwiatostany i wylądowała na donicy z hortensją, która rozłamała się zupełnie w pół

____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Mixtoorka 08:52, 08 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Jeżówki powinny przetrwać, hortensja nie ma szans
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
MirellaB 09:04, 08 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Tło dla klona z szmaragdów to dobry pomysł, ale jak zlikwidujesz płotki za 2-3 lata to co z tymi tujkami - zostaną tam czy przesadzisz?

A może zamiast tujek te cisy z którymi nie wiesz co zrobić tam wsadzić?

Eeeeeehhhhh szkoda hortensji A może gałązki włóż do ziemi i się ukorzeni.
ja bym tą przepołowioną hortensję do końca przełamała i dwie połowy posadziła do ziemi - spróbuj co Ci szkodzi, najwyżej wywalisz w przyszłym sezonie.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Mixtoorka 09:59, 08 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Spróbuję tak zrobić z hortensją. Może faktycznie coś z niej będzie. No właśnie Smaragdy na tle Smaragdów... Ale w rogu chyba dam 2 może 3 jednak. Zobaczę w realu jak to wyglądać będzie.

Marzy mi się taki ekran z 4 cisów, muszę pomierzyć czy zmieści mi się wszystko tak jak sobie wyobrażam.

Czekam na tą ziemię. Mam nadzieję, że nie będzie obsunięcia w czasie bo żal mi tych roślin w donicach. Poza tym to same katastrofy je spotykają.

Nie mam już nic na parapetach u góry. Wszystko zdjęłam. Surfinie wyrosły i je wiatr porwał. Wierzyć mi się nie chciało bo donice obciążyłam, ale wiatr i drzewa łamie więc...cóż tam moja doniczka.
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
MirellaB 10:39, 08 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Niestety te nawałnice są okropne.
A nie odpisałaś jak zdejmiesz te płotki to co z zielonymi tujami czy cisami zostaną tam czy przesadzisz?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Mixtoorka 10:58, 08 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Za płotkami są Smaragdy sąsiadów,

Wymyśliłam sobie, że w narożniku dam jeszcze 1-2 Smaragdy, żeby tworzyło to całość i tak zostaną. A cisy mają być ekranem pomiędzy hortensjami. No i aż tam prosi się jakieś szczepione wysoko drzewko, czy cóś. Może Ginko biloba pendula albo Mariken albo nie wiem co.

Ale poczekam aż taras będzie stał.



____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
MirellaB 11:07, 08 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Aha to są tuje sąsiadów To chyba dobrze wymyśliłaś

Tak jeszcze myślę o hortensji. Może nawet jej nie rób na pół,tylko posadz tak jak jest, Daje jej 90%,że odbije

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Mixtoorka 11:23, 08 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811


Tak jeszcze myślę o hortensji. Może nawet jej nie rób na pół, tylko posadź tak jak jest, Daje jej 90%,że odbije



No dobra, spróbować muszę Przecież przetrwała suszę to może nalot też przeżyje
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Mixtoorka 12:37, 08 wrz 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Moje typy na drzewko, zapisuję bo w końcu zapominam i mam mętlik:

- Prunus eminens "Umbraculifera" - Wiśnia osobliwa "Umbraculifera" ponad ogrodzeniem

- Prunus serrulata "Amanogawa" - Wiśnia piłkowana "Amanogawa"- fastigiata ; nie wiem czy nie za ciemno by tam jej było, ale kwitnie cudnie
- Ligustr jajolistny szczepiony Pa200, widziałam bardzo fajnie wygląda ale to podobno b. szybko rośnie i mogę nie ogarnąć z przycinaniem a to jednak wysoko
- Trzmielina na pniu Fortune'a (Euonymus fortunei) 'Emerald'n Gold'- i tu skłaniam się najbardziej tylko nie wiem czy odmiana Gold akurat będzie tu pasowała...; wysokość ok. 150cm
- Miłorząb dwuklapowy Mariken jest u nas w szkółce wys. 170cm za 100zł.

trudny wybór........

* stanowisko będzie południowe ale zasłonięte teraz parkanem, później żywopłotem Smaragdowym



____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
MirellaB 12:54, 08 wrz 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Amonagawa przepięknie kwitnie, ale krótko.

Z wymienionych wyżej mam trzmieliny na pniu.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies