Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

Makusia 12:12, 03 paź 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
A moje choiny liche. Coś im się nie podoba- igiełki im żółkną i generalnie tak wyglądają "nie teges"...czy to możliwe, że mają za mokro albo miały zbyt słonecznie?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
pestka56 12:58, 04 paź 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Makusia napisał(a)
A moje choiny liche. Coś im się nie podoba- igiełki im żółkną i generalnie tak wyglądają "nie teges"...czy to możliwe, że mają za mokro albo miały zbyt słonecznie?


Może tu znajdziesz odpowiedź
https://www.ogrodowisko.pl/watek/4534-choina-kanadyjska-tsuga-canadensis-choroby-i-szkodniki?page=2
____________________
Kasia
DorKa 13:08, 05 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
wiklasia napisał(a)


Dorka zajrzeć można na o l x - tam czasem trafi się okazja, że ktoś w pobliżu Ciebie
ma końskie bobki i za darmo odda. A Tobie pozostaje tylko zorganizować transport.

Anbu - przepraszam, że tak u Ciebie pozwoliłam sobie odpowiedzieć


Dzięki bardzo za radę. Znalazłam bezpośrednio u mnie w mieście Do wyboru mam : Oddam obornik koński bezpośrednio z boksu za darmo.
Pakowany w worki same odchody na sprzedaż.
Możecie doradzić co lepsze ?
Przepraszam,jeżeli w nie odpowiednim miejscu piszę ale jak widzicie zaczynam dopiero raczkować
____________________
Dorka Zakręcony ogród
AniMa 13:43, 05 paź 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Chyba lepiej ten w workach - to z boksem to brzmi jak "zrób to sam" Poza tym w workach może już swoje odleżało. Najlepszy jest przekompostowany obornik
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Monka 15:51, 08 paź 2017


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Aniu zerknij proszę do Makusi zadałam u niej pytanie do Ciebie odnośnie odciągów do drzew
____________________
Monika ogród i co dalej
Msazalka18 16:36, 08 paź 2017

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 190
a ja już po lekturze teoretycznie wszystko wiem a praktycznie nie wiem nic :/

Ogród super, a tempo express i od razu wszystko duże Ramy robią Wow i super tło dla niższego piętra jak pozwiedzałam to stwierdziłam, że u mnie ich brak ;/ a mój eM nie jest taki wyrozumiały jak Twój w przesadzaniu poraz kolejny Robi się ciut nerwowy na samą myśl zmiany koncepcji A po spacerku u Ciebie przydała by się wycieczka co niektórym kffiatkom ...
Fajne zestawienie roślin będę podziwiać A limki rozplenice rozchodniki mniam to co Tygryski lubią najbardziej

Były zdjęcia hortensji różnych i silver dolar, littel lime i takich tam, które polecasz? (mam limki i vanilie zmieściła by mi się jeszcze inna odmiana)

Poproszę jeszcze raz o pigułkę bo coś nie doszło a teraz sezon grypowy przyda się do poczytania Dziękuję

pozdrawiam

____________________
zimozielony biało różowy
anbu 16:59, 08 paź 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Monia zapomniałam napisać, że wisienka Kanzan jest teraz tylko na odciągach i tak zostanie przez nadchodzącą zimę. Zapalikujemy dopiero na wiosnę, odciągi wystarczą

Msazalka18 mam limki, jedną lite lime, silver dollar - wszystkie mają kwiaty takie jak lubię. Chcę kupić vamilię ale muszę jeszcze o niej poczytać
Przesadzanie znowu mnie czeka, coś mi się tam nowego w głowie urodziło i czasem przesuwam zimozielone, aby inne rośliny mi się zmieściły Taka rola ogrodnika
Ale też nie mam zamiaru robić czegoś w nieskończoność, ogrodem też trzeba się cieszyć a nie w nim wiecznie harować
____________________
Ania Ogród Ani :)
kasia1 18:28, 08 paź 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Aniu, prześledziłam od początku cały wątek. Bardzo podobają mi się Twoje "cycki" od cyrkla Są idealne buhahaha Wniosek mam jeden. Musze wszystko przeczytać jeszcze raz, tym razem robiąc notatki. Twój wątek to kopalnia wiedzy.
Ładnie oddzieliłaś te dwie działeczki.
Ja na razie mam chaos w głowie, który muszę uporządkować do wiosny. Ale taka wyspa to fajny pomysł.



____________________
Kasia - Duże pole do popisu
anbu 18:32, 08 paź 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Kasiu mówisz o nerce? Ja się jej z radością pozbyłam, zdecydowanie wolę rabaty po bokach a na środku trawnik, Przemyśl to
____________________
Ania Ogród Ani :)
kasia1 18:48, 08 paź 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Z nerką moim zdaniem dobrze zrobiłaś I pięknie Ci tak akcja się udała. Mówię o tej rabacie na granicy dwóch działek, tą z tujami, za którą stoi trampolina, jeśli dobrze zorientowałam się w przestrzeni.
Ładnie to wygląda i osłania działkę z domem.
Ja nie będę dawać rabat na środku, bo nie mam tyle wyobraźni i doświadczenia. Jedynie chciałabym jakąś prostą rabatą z drzewami przedzielić dwie działki, a na tej dużej działce posadzić na środku jakieś piękne duże drzewo. Może buka? Będzie tam miało miejsce i światło z każdej strony. A reszta to wszystko na bokach.
Zresztą powinnam(mam nadzieję w przyszłym roku,) podobnie jak Ty, zacząć od ram, by drzewa już rosły, bo latka lecą ...
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies