Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

anbu 10:36, 28 cze 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Wrócę po raz OSTATNI do tematu moich hortek

Niestety co jakiś czas zdarzają się problemy ze sprzedawcami. Dla przykładu w zeszłym roku padły mi cztery duże tuje, kupione w Pisarzowicach. Korespondencja ze sprzedawcą była bardzo nieprzyjemna. Ze strony prawnej nie jestem w stanie udowodnić mu, że właściwie dbałam o rośliny a one padły dlatego, bo miały zbyt małe bryły korzeniowe. Dowodzenie w takich sprawach jest wręcz niemożliwe.
Oczywiście w przypadku hortek mamy inną sytuację, bo mamy niezgodność gatunkową. Ale istnieje jeszcze coś takiego jak "mała wartość sporu", terminy rękojmi itp.
Nie chcę nikomu ucierać nosa, ktoś wyciął mi gen mściwości, nic na to nie poradzę Świat jest już wystarczająco okrutny Jednak to, że nie jestem mściwa wcale nie oznacza, że nie jestem asertywna
Potrafię powiedzieć STOP, kiedy czuję że granice zostały przekroczone Nie uważam więc, że mój wątek jest właściwym miejscem dla "rzetelnych informacji publicznych" Toż to lekka przesada Warto się zastanowić nad intencją/chęcią(!) posiadania wiedzy na temat nieuczciwego sprzedawcy. Jeżeli ktoś już naprawdę chce wiedzieć, niech napisze do mnie na PW, wtedy porozmawiamy.
Pozwólcie że, mój wątek będzie tym czym był do tej pory – czyli raz na jakiś czas wstawię jakieś fotki, kffiotki, popierdółki itd.
Odnośnie samych hortensji to jest tak jak pisałam wcześniej – nie są w moim guście i nie ma zamiaru patrzeć na nie przez kolejne lata
A więc kto ma ochotę i lubi ażurowe hortensje, mieszka na górnym śląsku (bądź będzie przejazdem) może sobie podjechać na jesień i ukopać Mam do oddania jeszcze pierisa, dwa trzcinniki KF Ewentualnie mogę na części rozebrać jednego miskanta variegatusa

Sonko witaj, bo chyba Cię w mojej kawiarence jeszcze nie było Ostatnio zawiesiłam się na hortensji Polar Bear i Magical Moonlight (choć różne są opinie na temat sztywności pędów tej ostatniej )
Vanilkę bądź Sundae Fraise chcę mieć ale czekam na nowa rabatkę

Pozdrawiam zaglądaczy



____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 10:43, 28 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aniu, myślę, że sztywność MM to przede wszystkim kwestia żyzności podłoża (dynamiczne przyrosty mocnych, grubych pędów) i cięcie, tak by nie zostawiać cienkich patyczków.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
iwka 11:37, 28 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
ja bym chętnie przygarnęła variegatusa , mogę się wymienić jak coś potrzebujesz no ale tylko wysyłka wchodzi w grę, za daleko mam do Ciebie
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
anbu 11:38, 28 cze 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Toszka napisał(a)
Aniu, myślę, że sztywność MM to przede wszystkim kwestia żyzności podłoża (dynamiczne przyrosty mocnych, grubych pędów) i cięcie, tak by nie zostawiać cienkich patyczków.


Kurcze Toszka, skrótami do mnie piszesz a ja myślę co to to MM już dobre pół godziny ha ha
No pomyślę nad nią ale ten Polar bear też mnie bardzo kusi
____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 11:42, 28 cze 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Iwonko błagam, nie zmuszajcie mnie do wysyłki Zapytajcie Kamili jak jej w zeszłym roku wysyłałam Miodunkę Nie dość, że prawie ją utopiłam przed wysyłką to ... ach dramat był
Popytajcie Kami, jeszcze mi do dzisiaj wstyd
Może ktoś ze znajomych będzie w pobliżu i odbierze?
____________________
Ania Ogród Ani :)
estre 12:16, 28 cze 2018


Dołączył: 11 cze 2016
Posty: 128
Mnie to też denerwuje jak człowiek kupuje, sadzi a potem wychodzą różne kwiatki.
Tak mam z cisami, kupiłam specjalnie na raz w jednym miejscu na żywopłot i co 10 sztuka jest innej odmiany :/ Nie chce mi się awanturować, ale w sumie powinnam to wykopać i jechać.


Pięknie tu, będę zaglądać
____________________
Ogród w wersji mikro
Toszka 12:35, 28 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Estre, ja ze swojego żywopłotu też pojedyncze odmieńce wysadzałam. Pokaż u siebie te cisy, może coś z nich wymyślimy

To może być ta sama odmiana tylko różne mają pochodzenie - z nasion cisy mają jeden główny przewodnik, a z rozmnażania wegetatywnego (sadzonek z gałązek) mają krzaczasty pokrój. Zwłaszcza baccaty tak mają i ich odmiany.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malgol 13:08, 28 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Toszka napisał(a)
Estre, ja ze swojego żywopłotu też pojedyncze odmieńce wysadzałam. Pokaż u siebie te cisy, może coś z nich wymyślimy

To może być ta sama odmiana tylko różne mają pochodzenie - z nasion cisy mają jeden główny przewodnik, a z rozmnażania wegetatywnego (sadzonek z gałązek) mają krzaczasty pokrój. Zwłaszcza baccaty tak mają i ich odmiany.


Ja mam właśnie z nasion wychodowana kulę cisowa.I widze ,że tam na srodku jakiś przewodnik stale pcha się do góry.Myslisz Toszko,że wygra i z kuli zrobi sie ...niekula?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Kawa 13:10, 28 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
anbu napisał(a)
Iwonko błagam, nie zmuszajcie mnie do wysyłki Zapytajcie Kamili jak jej w zeszłym roku wysyłałam Miodunkę Nie dość, że prawie ją utopiłam przed wysyłką to ... ach dramat był
Popytajcie Kami, jeszcze mi do dzisiaj wstyd
Może ktoś ze znajomych będzie w pobliżu i odbierze?

noo ale że co???
przecie doszły całe i zdrowe mocno nawodnone rosną i nawet dzieliłam wiosną


a wstyd to mi chyba
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
estre 13:15, 28 cze 2018


Dołączył: 11 cze 2016
Posty: 128
Toszka napisał(a)
Estre, ja ze swojego żywopłotu też pojedyncze odmieńce wysadzałam. Pokaż u siebie te cisy, może coś z nich wymyślimy

To może być ta sama odmiana tylko różne mają pochodzenie - z nasion cisy mają jeden główny przewodnik, a z rozmnażania wegetatywnego (sadzonek z gałązek) mają krzaczasty pokrój. Zwłaszcza baccaty tak mają i ich odmiany.


Wrzuciłam u siebie. One jedne owocują, inne nie, a miały być hilli. Bo zależało mi, żeby nie owocowały i masz. A specjalnie dopytywałam, czy aby na pewno to te.
____________________
Ogród w wersji mikro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies