Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

makadamia 13:45, 19 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)


Przyjedź do mnie


I tak co dwa tygodnie?
Coś czuję, że kończy się moja przygoda z ekologicznym ogrodem
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
16:33, 19 cze 2018
iwka napisał(a)
kupiłam 5 sztuk hortensji VF i trzy były pomylone, też były takie ażurowe po kilka kwiatków tylko miały. No niestety nie podobały mi się, były brzydkie, nie lubię takich. Dla mnie hortka to cały pełny kwiatostan. Teściowa chętnie wzięła, niestety nie zdążyły u niej zakwitnąć bo koza jej zjadła


Ale nieszczęśliwa historia tej hortki, trochę też zabawna może, że to właśnie koza ją zjadła

Co do pomylonych hortek, to też to przeżyłam, ale ja chciałam 8 limelight i 4 VF, a dostałam odwrotnie
Kasia_CS 18:00, 19 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)


Nie pamiętam... śmiałam się???

No miałam taką zeżartą przez jakiegoś robaka, ze z liści same żyłki zostały-taka ażurowa byla
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Mary 18:11, 19 cze 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
anbu napisał(a)
iwonkap no raczej rozcieńczonej

Kamiś szkoda No smuteczek wielki
Pani w ramach rekompensaty proponuje 50% obniżki przy kolejnych zakupach i darmową dostawę. Ale ja nie mam zamiaru robić już u nich zakupów i też innym nie polecam
Pani też twierdzi, że to nie hortka Silver dollar (też mi odkrycie ) ani Dharuma tylko Kyushu

Anulko sama jestem ciekawa co wyjdzie, przynajmniej róż nie mam pomylonych (raczej )
A jeżówki to Meringue, róże Baroneski i Mariatheresa, szałwia Deep blue. Musze tylko Stipę dosadzić

Iwonka no dla mnie hortka też musi mieć "pełny" kwiat
W zeszłym roku wymieniałam dwie na limkowej (które też okazały się takie ażurowe). Upchałam je u siostry w ogródku. Tych dziesięciu już nie mam gdzie upchnąć, no może w kompoście się zmieszczą, bo komory mam puste


Aniu, a czy inne hortensje u Ciebie już kwitną?
Prim White jest wcześnie kwitnącą hortensją. U mnie zakwita pierwsza, wcześniej niż Anabelle. Kyushu kwitnie później.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
kaz742011 22:55, 19 cze 2018


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Też kupiłam pomylone hortensje. Miało być 6 vanilla fraise a mam chyba limki. Na początku miałam na nie trochę nerwa, ale że ładnie rosną, to zostały na swoich miejscach. Pani w ogrodniczym mówiła że mogłam reklamować, ale jakoś tak zeszło i nic z tym nie zrobiłam.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Monia81 20:28, 21 cze 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Anuśka wracając do hortki, ja myślę tak jak Bożenka, że to może być ta Wim's Red, mam ją i tak samo wygląda... zdjęcie jutro jej zrobię to sobie porównasz... szkoda, że się w szkółkach takie pomyłki pojawiają, chcemy konkretną odmianę a dostajemy nie to co trza..
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
anbu 11:09, 25 cze 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Dziewczyny dzięki za wsparcie hortensjowe
Sama jeszcze nie wiem co z tą rabatą zrobię. Z bliska hortka jest ładna z daleka średnia Czekam aż się przebarwi

Słówko do Marysi. Kwitną u mnie te pomylone hortki i Anabellki.
Limki i Little Lime są zapączkowane. W tym roku wszytko szybciej ożywa

Pa
____________________
Ania Ogród Ani :)
BKosimkArt 14:02, 25 cze 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Aniu, u mnie tak wygląda 'Candle Light' w sensie kwiat hortensji, ale nie pamiętam czy ma czerwone pędy jak u Ciebie to chyba bym była za myślą Bożenki o Wims Red...
Tak czy siak piękne i tak
sie zrymowało
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
natka098 22:01, 25 cze 2018


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Czekam na wyjaśnienie sytuacji z Twoją hortką, bo mam podobną, też bez nazwy.
____________________
Natalia - Mój zakątek
anbu 07:34, 26 cze 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Basiu wszystkie te hortensje ażurowe są podobne Nazwa już nie ma dla mnie znaczenia
Natko nie ma co wyjaśniać Hortensje jakie są każdy widzi a szkółka ucieka od odpowiedzialności, kwitując temat krótko "pomyłki się zdarzają".
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies