Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

Aneta1309 10:07, 27 lip 2018


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Zaglądam z nadzieją na fotki a tu imprezowo.Aniu ja również życzę wszystkiego najlepszego, spełnienia nawet tych najskrytrzych marzeń.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
anbu 09:35, 30 lip 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Asiu (Johanka77), Zojko, Monia, Asiu (Margerytka40), Aniu, Iwonko, Kasiu, Monia (mikina34), Zakrecona, Toszka, Goniu, Anulko, Gocha, Elu, Anetko - dziękuję za pamięć i za zyczenia Jestem zaskoczona i jest mi bardzo miło <3

Trochę mnie nie było i pora najwyższa wrócić do rzeczywistości
Ogród mam totalnie zarośnięty Jak powyrywam chwasty i doprowadzę to moje poletko do stanu jako takiego, to wstawię fotki

Na razie walczę z ćmą bukszpanową Niby wszystkie gąsienice wytrułam spintor 240 sc, wiem jednak, że to nie koniec
Przedwczoraj przy czyszczeniu bukszpanów jedna ćma wyleciała mi z opaski ... czyli dalej są
Pryskam te moje buksy tymolem, nie wiem czy to coś da? Zakupiłam pułapki lejkowe, zobaczymy jak się spiszą

Buźka dla wszystkich
____________________
Ania Ogród Ani :)
m_gocha 14:52, 30 lip 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Aniu ćmy współczuję i trzymam kciuki za wygraną walkę z tym cholerstwem
Ostatnio popadłam chyba już w jakąś fobię bo codziennie zaglądam do moich buksów i jak widzę jakąś cmę to od razu wpadam w panikę czy to już to dziadostwo Na szczęście to były fałszywe alarmy. Ale widziałam w Krakowie dziesiątki metrów obwódek bukszpanowych zeżartych na amen Poza tym dziewczyny z okolic Krakowa niestety mają już tego gada - stąd ta panika
Na wszystkich buksach masz tą ćmę?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
malgol 12:44, 31 lip 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Aniu, przeczytałam w watku o pierisie,że masz takową roślinkę i swego czasu "rzucałas" nią z kąta w kąt Ja właśnie w sprawie tego rzucania...kiedy można nim "rzucić" na inną rabatę żeby go nie usmiercic?Najchętniej zrobiłabym to teraz ,ale nie wiem czy wiosna nie lepsza? te zimozielone liście mnie zmylają
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
anbu 15:59, 31 lip 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Gocha ćmę mam raczej na wszystkich buksach. Piszę "raczej", bo dość szybko ją dojrzałam i chyba w porę popryskałam. Ale nie wiem co będzie

Gosiu mam piersia, kcesz? Ostał się jako jedyny wśród roślin do wydania
Ostatni raz zrobiłam mu przeprowadzkę zeszłej jesieni, nic sobie z tego nie zrobił Generalnie mnie denerwuje Jak nikt się nie znajdzie, to chyba go wyrzucę ..
____________________
Ania Ogród Ani :)
Aneta1309 18:45, 31 lip 2018


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Boziu wszędzie ta ćma aż mi się słabo robi na samą myśl bo u mnie tyle bukszpanów. Czy ktoś wie jak ta konkretna ćma wygląda?
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Toszka 19:15, 31 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
ja też z tą ćmą
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kaz742011 22:42, 31 lip 2018


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Toszka napisał(a)
ja też z tą ćmą



Jak ratujesz bukszpany?

Ania sorki że u Ciebie ale też walczę . Teraz mam drugi rzut chyba. A jak na złość u mnie leje 3 tydzień. Zdążyłam miedzy deszczem mospilan zastosować ale znalazłam żywą cholerę .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Toszka 00:02, 01 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
W deszcze przez 2 tygodnie zbierałam do pudełka z detergentem...a potem - jak przestało padać-oprysk polecanym przez Danusię Spintorem...tym samym co i Ania pryskała.
Zakładam, że co miesiąc chemią będę lać najbliższe kilka lat, bo sąsiedzi nic nie robią przy swoich buksach. I rozglądam się za zamiennikami...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kaz742011 07:29, 01 sie 2018


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Dzięki. Jak coś znajdziesz dak znać.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies