Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

ElzbietaFranka 22:59, 13 sie 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13888
anbu napisał(a)
I bardziej optymistycznie
Choiny rosną jak goopie


Ambrowce są naprawdę ogromne, na zdjęciach nie wyglądają





Witam Aniu a ja przyszlam zobaczyc do ciebie ambrowce z watku o ambrowcach.
Piekne sa powiedz mi jak sie u ciebie maja piszesz, ze duze ile urosly w tym roku. Czy maja duze przyrosty. Co dawalas do dolka przy sadzeniu.
Chce kupic w tym roku lub wiosna. Mam troche wydmuchowisko, ale gdzies znajde miejsce miedzy sosnami bo chce posadzic kolumne.

Pieknie rosna twoje choiny kanadyjski a czego ich nie przycinasz. Ja co chwile z nozycami latam i tne bo lrzejsc nie moge tak daja czadu w tym roku.
Poewam je i cieplo jest wiec rosna.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anbu 09:06, 14 sie 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Elu Ambrowce są ogromne. Korony teraz mają pewno z 1,5 metra ale nie jestem w stanie dokładnie ich zmierzyć
Nie potrafię powiedzieć też jak duże mają przyrosty, bo rosną w gęstą kulę. Może jak zrzucą liście, to będzie lepiej widać.
Do dołka dawałam standard czyli: kompost, mączkę bazaltową itd.

Choin nie tnę o tej porze, tnę je raz w roku - w marcu

Popadało i szczawik został odpowiednio potraktowany

Czy ktoś wie czy Molinia Variegata ma jakieś specjalne wymagania? Posadziłam wiosną i wcale nie przyrosła :/ Straszy bardziej niż zdobi :/ U wszystkich ładna a u mnie koszmarek :/


Pozdrawiam zaglądających

____________________
Ania Ogród Ani :)
Zana 09:30, 14 sie 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Molinia variegata nie tylko u Ciebie koszmarek, u mnie też raczej straszy i też się zastanawiam co jej nie pasuje.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Wiolka5_7 10:50, 14 sie 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
anbu napisał(a)
Elu Ambrowce są ogromne. Korony teraz mają pewno z 1,5 metra ale nie jestem w stanie dokładnie ich zmierzyć
Nie potrafię powiedzieć też jak duże mają przyrosty, bo rosną w gęstą kulę. Może jak zrzucą liście, to będzie lepiej widać.
Do dołka dawałam standard czyli: kompost, mączkę bazaltową itd.

Choin nie tnę o tej porze, tnę je raz w roku - w marcu

Popadało i szczawik został odpowiednio potraktowany

Czy ktoś wie czy Molinia Variegata ma jakieś specjalne wymagania? Posadziłam wiosną i wcale nie przyrosła :/ Straszy bardziej niż zdobi :/ U wszystkich ładna a u mnie koszmarek :/


Pozdrawiam zaglądających


Molinia na pewno im ma mniej wilgoci to lepiej rośnie(choć w necie piszą odwrotnie )....jedną kepę miałam zalewaną przy okazji podlewania buka i stała w miejscu a te obok ktore miały mniej wilgoci rosly pieknie....to samo z tymi co mam pod balkonem, których nie podlewam i deszcz prawie nie dochodzi i są piekne i duże
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 10:51, 14 sie 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Zana napisał(a)
Molinia variegata nie tylko u Ciebie koszmarek, u mnie też raczej straszy i też się zastanawiam co jej nie pasuje.

A nie ma za dużo wilgoci, bo moje nie podlewane rosną pięknie....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
wrobelki 10:57, 14 sie 2018


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Cześć Aniu dużo bym musiała nadrabiać u Ciebie piękny ten Twój ogród Czytałam że z ćmą walczysz życzę powodzenia. U mnie tego paskudztwa nie widziałam. Pozdrawiam Cieplutko
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Zana 11:01, 14 sie 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Wiolka5_7 napisał(a)

A nie ma za dużo wilgoci, bo moje nie podlewane rosną pięknie....


Hmmm, nie wiem czy ma za dużo, raczej nie. W każdym razie będę ją przesadzać i zobaczę. W tym miejscu, w którym jest ewidentnie się męczy. Twoje widziałam i chyba nawet kiedyś pytałam co z nimi robisz, że są takie piękne.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Wiolka5_7 11:08, 14 sie 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Zana napisał(a)


Hmmm, nie wiem czy ma za dużo, raczej nie. W każdym razie będę ją przesadzać i zobaczę. W tym miejscu, w którym jest ewidentnie się męczy. Twoje widziałam i chyba nawet kiedyś pytałam co z nimi robisz, że są takie piękne.

No właśnie nic nie robię, może ze 3 razy podlałam w te upaly i suszę...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
anbu 17:46, 22 sie 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Moja największa porażka tegoroczna Molinia variegata, sadzona wiosną
Do przeprowadzki w przyszłym roku Nie wiem dlaczego jej się nie podoba


Inne pstryki, bo czuć schyłek lata




____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 17:49, 22 sie 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Trawy które miały być Adagio a są Grackami kwitną



Tu znowu będę kopać w przyszłym roku na wiosnę, jakże by inaczej!
Ech, niekończąca się robota

____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies