Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Toszka 11:34, 15 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
eee, tam wiosną...teraz Sarna kupuj...teraz najbardziej wypasione. Zadołuj w doniczce, a w kwietniu/maj dziel i sadź. Wiosną to wypierdki sprzedaja i nie wiadomo czy nie pomylone.
Teraz zaczynają się pomału obnizki cen i wyprzedaże.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AnnaCh 11:36, 15 wrz 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No w sumie fakt, wiosną kupi właśnie podzielone posadzone w nowych doniczkach, jak teraz kupisz wypasionego, to ze 4 nawet z jednego da się zrobić
____________________
Ania - Malutki pod lasem
sarenka 11:44, 15 wrz 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszka napisał(a)
eee, tam wiosną...teraz Sarna kupuj...teraz najbardziej wypasione. Zadołuj w doniczce, a w kwietniu/maj dziel i sadź. Wiosną to wypierdki sprzedaja i nie wiadomo czy nie pomylone.
Teraz zaczynają się pomału obnizki cen i wyprzedaże.

Hahaha fajnie napisałaś wczoraj wlasnie kupiłam wydaje mi się właśnie fajnie rozkrzewione Red baron.

Problem w tym, że na żywo nigdzie nie widziałam Misksntow,tzn wydaje mi się,że chyba widziałam, ale nie jestem pewna i najprawdopodobniej widziałam jakaś Rozplenice, która jest zdecydowanie niższa. tak myślę, że może do tej pod domem to Rozplenice a tam gdzie Anabelle to Miskanty? Czy wszędzie jednakowe wybierać?

I jeszcze na tył rabaty nr 2 co graniczy z inną działka i nie ma płotu? Tu jak posadzę szmaragdy to zlikwiduje widok na drogę, a lubię patrzeć gdzie bawią się dzieci na tej sąsiedniej działce.
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 11:52, 15 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
tam na 3 nie musisz zywopłotu sadzić...to co piszę to raczej monologo-wykład do przemysleń i inspiracji.

Powiem ci w sekrecie prawdę...taką prawdę między oczy...albo złapiesz ostrość widzenia, albo zamroczy cię na jakiś czas i zastygniesz w bezruchu do wiosny...ryzyk-fizyk

Przy zakładaniu ogrodu albo trzeba mieć inwencję twórczą, kunszt na wysokim poziomie i ułańską fantazję nie bacząc na obiektywne czynniki (wiatr, wścibstwo sąsiadów etc), albo też trzeba sadzić, odczekać ze 3 lata bacznie obserwując owe czynniki "obiektywne" i wnosić poprawki.
Innej możliwości nie ma aby samemu się zadowolić
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 11:54, 15 wrz 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601


Po bokach Danica a między nimi co metr Rozplenice czy inne trawy?
A po środku te dwie Sundae fraise co mam?
I na ta rabatę rozchdoniki i orliki co mam?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 11:57, 15 wrz 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszka napisał(a)
tam na 3 nie musisz zywopłotu sadzić...to co piszę to raczej monologo-wykład do przemysleń i inspiracji.

Powiem ci w sekrecie prawdę...taką prawdę między oczy...albo złapiesz ostrość widzenia, albo zamroczy cię na jakiś czas i zastygniesz w bezruchu do wiosny...ryzyk-fizyk

Przy zakładaniu ogrodu albo trzeba mieć inwencję twórczą, kunszt na wysokim poziomie i ułańską fantazję nie bacząc na obiektywne czynniki (wiatr, wścibstwo sąsiadów etc), albo też trzeba sadzić, odczekać ze 3 lata bacznie obserwując owe czynniki "obiektywne" i wnosić poprawki.
Innej możliwości nie ma aby samemu się zadowolić


Póki co to co mam to sobie rośnie od tych 4 lat chyba, w sumie w tym roku poczulam, że muszę coś zrobić bo za rok już z czasem będzie o wiele bardziej krucho i noc nie zrobię i będzie tak jak jest czyli tuje ,niedokończone rabata i nic więcej

Od strony sąsiadów mata ta z trzciny czy czego to jest mieliśmy się odgradzać, choć wizualnie nie wygląda to jakoś super
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 12:05, 15 wrz 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ehh, no mam nadzieję,że jakoś to wszystko wyjdzie i będzie rosło ...
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 12:17, 15 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
sarenka napisał(a)


Po bokach Danica a między nimi co metr Rozplenice czy inne trawy?
A po środku te dwie Sundae fraise co mam?
I na ta rabatę rozchdoniki i orliki co mam?

W prawym górnym rogu ja bym posadziła jakieś drzewko i danica w dolnym rogu
i ew po przekatnej lewy górny róg.

dwie pozostałe danici po jednej na pozostałych rabatach.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 12:43, 15 wrz 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
A jakie drzewko tam przy skrzynce gazowej posadzić? Chyba z O.to kojarzę graby i katalpy
W sumie to ja mam 6 Danica ,ale oddać je mogę, mam już komu i z chęcią tej osobie dam

A jakie trawy? Co metr je sadzić?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 13:54, 15 wrz 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Nie wiem jak to się stało, ale em mówi,że sadzić tuje tam możemy. To Dobrze,mamy już 5-6 sztuk to co 70 cm to 3,5 m. Jest kawałek,ale tam stary kompostownik jest,który trzeba całkiem rozwalić i wtedy miejsce będzie,a póki co to 15-20 metrów do obsadzebia by było
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies