Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 13:46, 16 wrz 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszka napisał(a)
Już ci pisałam, że tawuły można spokojnie posadzić pod okapem. Cofnąć je ewentualnie lekko do tyłu. Z przodu zostawić miejsce na śnieg, a rosliny posadzić głębiej na rabacie.
Ponieważ jest to rabata półcienista, to i większy jest wybór bylin na takie stanowisko. Byliny na zimę zanikają przecież. A takie cieniolubne lubią wilgoć.
Można na prawdę coś tam pokombinować. Ale to trzeba przemyśleć.

bez prób i błędów (i wyciągania wniosków) nie ma ogrodnictwa


Będę czytać zimą
Na tej rabacie pod domem była kiedyś kora, ale ziemia ja zjadła...pewnie dlatego tuje powera dostały
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 14:11, 16 wrz 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Google mi podpowiada, że mam cieniolubne rośliny:
Żurawki
Tawułki Arendsa (2 sztuka i białe, krótko kwitną, jest jakaś odmiana która dłużej kwitnie)

Od mamy mogę wziąć funkie, ale nie wiem ile

Juki to chyba ba zadoluje bo nie mam miejsca na nie w tym roku.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 14:27, 16 wrz 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszko- przesądzając tuje ile dać tej mączki bazaltowej do wymieszania z ziemią?
Kiedyś chciałam tuje posadzić wzdłuż podjazdu na trawniku, ale nie wiem czy to dobry pomysł bo na trawnik dzieci wjeżdżają rowerami, hulajnogami.

Pokażę Ci o jakie miejsce mi chodzi, ale proszę o nie cytowanie że zdj bo chce je potem usunąć.
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 14:45, 16 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
Toszko,mam do ciebie pytanko jak jesteś...
Czy świeży obornik koński będzie się nadawał do przekopania jesienią...a wiosną sadziłabym rośliny ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Toszka 15:01, 16 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nawet oceniając po zdjęciu nie znając całego kontekstu tym co naokoło, to tutaj te tuje chyba by co najmniej dziwnie wyglądały. Nie widzę dla nich uzasadnienia.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 15:03, 16 wrz 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszka napisał(a)
Nawet oceniając po zdjęciu nie znając całego kontekstu tym co naokoło, to tutaj te tuje chyba by co najmniej dziwnie wyglądały. Nie widzę dla nich uzasadnienia.

Ja też, dlatego mimo namowom nie posadziłam ich
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 15:04, 16 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tak, Wiolu, jak najbardziej
Do tego od razu duzo kory dorzuć...a na zimę wyściółkuj opadłymi liśćmi. Zaprosisz dżdżownice na ucztę...niech jedzą...jedząc wzbogacają ziemię w wermikompost... to już jak diamenty na rabacie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Wiolka5_7 15:33, 16 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
Toszka napisał(a)
Tak, Wiolu, jak najbardziej
Do tego od razu duzo kory dorzuć...a na zimę wyściółkuj opadłymi liśćmi. Zaprosisz dżdżownice na ucztę...niech jedzą...jedząc wzbogacają ziemię w wermikompost... to już jak diamenty na rabacie

O to super ,ale mam radość z tej kupy hi hi
OK zrobię jak radzisz...dzięki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sarenka 15:47, 16 wrz 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wiolka5_7 napisał(a)

O to super ,ale mam radość z tej kupy hi hi
OK zrobię jak radzisz...dzięki

Kupa radości hihi
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 15:49, 16 wrz 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ja zaczęłam płot lamelowy malować, ale w sumie tylko godzinę malowałam. Krótko, ale tak to jest, że dla siebie czas znaleźć to sztuka chciałabym pomalować jeszcze z 4-5 w tym roku,ale nie wiem czy zdążę takim tempem hihi
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies