Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Wiolka5_7 15:58, 16 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
sarenka napisał(a)

Kupa radości hihi

No
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
zoja 21:50, 16 wrz 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Megi moge tylko kibicowac
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
sarenka 08:13, 17 wrz 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
zoja napisał(a)
Megi moge tylko kibicowac


Zoja, kibicowanie bardzo się przyda

Właśnie patrzę na te moje rośliny...i mam dwie turzyce muskegońskoe ( tak sądzę . Czy w czasie modernizacji rabaty przesadzać je czy je zostawić i na wiosnę dopiero znaleźć im miejsce,podzielić i posadzić?

Dziś plan na wieczór to topsinem hortki potraktować drugi raz. I żurawki jak się uda.
Toszko- tego Decis50 na żurawki to mogę w wiadrze rozpuścić? Tylko ile tego dać na 10 litrów?
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 08:18, 17 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Szczerze? Zaraz liście hortek opadną...czy jest sens pryskać? Liscie zbierzesz dokładnie, siupniesz na śmieci.
Żurawki wymagają oprysku?
pokaż.

Ja bym traw nie ruszała już. Czy zdążą się ukorzenić?
Owszem, wczoraj dzieliłam i przesadzałam carexy...ale gdyby co to mam w zapasie nieruszane.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 08:26, 17 wrz 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszka napisał(a)
Szczerze? Zaraz liście hortek opadną...czy jest sens pryskać? Liscie zbierzesz dokładnie, siupniesz na śmieci.
Żurawki wymagają oprysku?
pokaż.

Ja bym traw nie ruszała już. Czy zdążą się ukorzenić?
Owszem, wczoraj dzieliłam i przesadzałam carexy...ale gdyby co to mam w zapasie nieruszane.

Wiosna dzieląc żurawki znalazłam parę larw opuchlakow, teraz są w doniczkach i rosną póki co bardzo bujnie. W ziemi też zresztą dobrze im było zdjecie dodam później bo nie mam na telefonie
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 08:32, 17 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aaa tak, Decis do konewki i stężenie minimum takie jak do oprysku. Doniczki namoczyć w kuble. Ziemię gdzie rosły przeryć, sprawdzić czy nie ma jeszcze opuchlaków i ew. zlać. Jesli blisko rosły inne rośliny to jest ryzyko że opuchlaki przeniosły się pod nie. Też zlać. Ostatni dzwonek, bo w połowie (normalnego) września schodzą głębiej na zimę i roztwór może ich nie dosięgnąć. Ziemię zlewasz przez sitko, pomału, tak by roztwór wsiąkał. Czasami potrzeba kilku konewek...wszystko zależy od typu gleby.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 08:45, 17 wrz 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszka napisał(a)
Aaa tak, Decis do konewki i stężenie minimum takie jak do oprysku. Doniczki namoczyć w kuble. Ziemię gdzie rosły przeryć, sprawdzić czy nie ma jeszcze opuchlaków i ew. zlać. Jesli blisko rosły inne rośliny to jest ryzyko że opuchlaki przeniosły się pod nie. Też zlać. Ostatni dzwonek, bo w połowie (normalnego) września schodzą głębiej na zimę i roztwór może ich nie dosięgnąć. Ziemię zlewasz przez sitko, pomału, tak by roztwór wsiąkał. Czasami potrzeba kilku konewek...wszystko zależy od typu gleby.

No to będę miała co robić dziś.mam nadzieję,że sobie kuku nie zrobiłam bo rozchodniki obok stały a teraz przedstawiłam je w doniczkach na rabatę. No cóż, to i nowa rabatę będę musiała zlać
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 09:02, 17 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
To od razu ci powiem, że opuchlaki na równi kochają sedum i zurawki...tak samo smakowite, mięsiste korzenie. Z powodu opuchlaków bardzo ograniczyłam sedum...a kiedyś marzyłam o całej połaci rozchodnikowej...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
zoja 09:11, 17 wrz 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
opuchlaki lubią żurawki, sedum i rh - dlatego mając je wszystkie dla równowagi dosadzam wilczomlecze, które mają jakieś trujące opuchlaki związki
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
sarenka 09:30, 17 wrz 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
No właśnie niby pamiętałam,ale potem wypadło mi to z głowy. W ogóle to chciałam pozbyć się żurawek o zsotqeic sobie z 10 sztuk, ale nie znalazłam chętnych na nie
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies