Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

mrokasia 08:30, 18 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Megi, a co masz za płotem? Potrzebujesz się zasłonić? Jesli tak to puntowo czy po całości? Zimą czy latem czy całorocznie?
Z ozdobnych zimą nie iglastych to właśnie derenie mi przychodzą na myśl bo zdobią czerwonymi gałązkami.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 08:42, 18 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
mrokasia napisał(a)
Megi, a co masz za płotem? Potrzebujesz się zasłonić? Jesli tak to puntowo czy po całości? Zimą czy latem czy całorocznie?
Z ozdobnych zimą nie iglastych to właśnie derenie mi przychodzą na myśl bo zdobią czerwonymi gałązkami.

Fizycznie płotu nie ma- jest granica wyznaczona i bezpośrednio przylega działka kogoś z rodziny, ale za to w oddali są domy, dla ktorych jesteśmy na widoku. Zimą to jeszcze pal licho, mało co się robi na podwórku, ale latem już co innego.

W innym miejscu, wzdłuż drogi chce sadzić po kilka sztuk tuj to kiedyś się oslonimy od innych, bez konieczności sadzenia żywopłotu na tej naszej wąskiej rabacie
____________________
Magda W samym sloncu
mrokasia 09:15, 18 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Aaaa, ok.
Bo gdybyś potrzebowała jednak żywopłotu to ja bym posadziła te tuje a przed nimi np. rozchodniki i trzcinniki. I jakieś drzewko o niewielkiej koronie wysoko szczepione min. 2.20 tak by nie kolidowało z tujami (ciętymi na 2 m wysokości).
A jeśli bez żywopłotu to może derenie Ivory Halo, kilka kolumnowych cisów-wykrzykników i właśnie drzewka o kulistej koronie a przed nimi te tujki danica.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 09:43, 18 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasiu, podasz mi nazwy takich cisów? Masz u siebie??
Powiedz mi, sadzić tak na środku ten dereń czy bliżej któregoś boku?
____________________
Magda W samym sloncu
mrokasia 10:02, 18 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Ja mam chyba cisy Wojtek ale wąsko rośnie też Dawid.
A Ty chcesz posadzić 1 tego derenia?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 10:04, 18 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
mrokasia napisał(a)
Ja mam chyba cisy Wojtek ale wąsko rośnie też Dawid.
A Ty chcesz posadzić 1 tego derenia?


Myślałam o jednym, ale myślisz, że to mało??
____________________
Magda W samym sloncu
mrokasia 10:14, 18 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
To zależy od Ciebie .
Ja myślałam o szpalerze kilku sztuk ale może być jeden a na reszcie tej rabaty inne rośliny. Ja nie wiem co Ty chcesz tam mieć.
I nie umiem Ci powiedzieć gdzie go posadzić skoro nie wiem jakie jeszcze inne rośliny chcesz tam posadzić. Ma być symetrycznie czy asymetrycznie? W których miejscach potrzebujesz posadzić te drzewka/drzewo by zasłonić widok na te domy?
Miałaś dać zdjęcie tej rabaty. Byłoby łatwiej.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 11:37, 18 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wydawało mi się, że wrzucałam zdjęcie zrobione bezpośrednio tej rabacie, nie mam teraz żadnych chyba fotek w telefonie
Lubię na rabatach porządek i ład, żeby wszystko miało swoje miejsce chaos mnie przytłacza
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 12:30, 19 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Moi drodzy, czy do derenia ivory bardziej pasuje rozschodnik z liśćmi zielonymi czy z tymi brązowymi??
Listę zakupów robię
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 12:33, 19 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Myślę o rabacie z trawami, jezowkach i rozchodnikami i nie widzę tam drzewa- nie widzę go tam bo ta rabata jest wg mnie za wąska... Tak więc chcę ją zmodyfikować. Drzewo chciałam posadzić od domu jakoes 3 metry. Zaraz będę skrobać rysunek. Może podpowiecie którą wersję wybrać
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies