Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Toszka 09:32, 17 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mając na uwadze, że sesleria lubi sucho to wydaje się być dla niej wymarzone stanowisko. Jesli będzie ci mało, to możesz wetknąć jakieś niskie rozchodniki.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 09:57, 17 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszka- na wiosnę posadziłam tam carexy co kupiłam, ale przesadze je w inne miejsce, żeby przezimowały, a poszukam dla nich miejsca za rok
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 10:00, 17 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Mam takie głupie pytanie, widziałam, że robicie tak,że mając zdjęcie rabaty wystawiacie jakieś zdjęcia roślin na to- jak to zrobić? Chciałam sobie zwizualizować trzmieliny na pniu
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 11:16, 17 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Mam takiego rozchodbika, jego łodygi mają jakieś 35-40 cm- nie wiem co to za odmiana, ale chciałabym dosadzic do niego jeszcze inny. Myślałam o takim co ma brązowe liście, ale niekoniecznie.
Zastanawiam się nad
Darek Magic
Matrona
Xenox
Goodbud

Jednak opisom w internetach nie wierzę, bo kupując jeżówki dostałam o zupełnie innych wymiarach niż strony internetowe podawały.
Może wy macie i napiszecie jakie są ich wysokości?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 11:17, 17 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
się
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 16:22, 17 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Czy taka ilość roslin na rabacie nie gryzie sie- nie byłoby ich za dużo- czy nie ma zgrzytów?

Rabata 1,5x10m
Tuja Danica- drzewo szczepione( dąb błotny albo platan jakiś lub forma kolumnowa),pod nim Perovskia, przed nim hakone macra
Dalej roza-2-3 krzaczki, dalej coś małego zimozielonego ( jakiś cyprysik czy coś innego wolno rosnącego) potem dereń ivory halo i na końcu znowu Danica
Obrzeża z seslerii jesiennej. Z bylin to jeżówki i rozchodniki, myślałam o szałwi lub ożance

Czy może
Danica- drzewko- dereń- drzewko- Danica

Która wersja -1 czy 2??
____________________
Magda W samym sloncu
anabuko1 20:18, 17 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
sarenka napisał(a)
się

Ten ładny.
Darek Magic
Matrona
Xenox - te mam.ale moje jeszcze bidnie wygladaja.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
mrokasia 21:35, 17 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
sarenka napisał(a)
Czy taka ilość roslin na rabacie nie gryzie sie- nie byłoby ich za dużo- czy nie ma zgrzytów?

Rabata 1,5x10m
Tuja Danica- drzewo szczepione( dąb błotny albo platan jakiś lub forma kolumnowa),pod nim Perovskia, przed nim hakone macra
Dalej roza-2-3 krzaczki, dalej coś małego zimozielonego ( jakiś cyprysik czy coś innego wolno rosnącego) potem dereń ivory halo i na końcu znowu Danica
Obrzeża z seslerii jesiennej. Z bylin to jeżówki i rozchodniki, myślałam o szałwi lub ożance

Czy może
Danica- drzewko- dereń- drzewko- Danica

Która wersja -1 czy 2??


Megi, a co Tobie w duszy gra? Kolorowy misz-masz czy uporządkowane, minimalistyczne nasadzenia? Bo wiesz - to Twój ogród .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Zakrecona 23:15, 17 sie 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Megi ja wklejałam takie kombinacje. Musisz pokombinować w programie Paint.

____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
sarenka 08:12, 18 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasia- lubię porządek, mam hopla na punkcie linii prostych, symetrii, ale kolory tez lubię w ogrodzie ( mam jeżówki różowe i białe, hortenjse i jedna różyczkę, mam Red barona i żurawki). Myślałam aby powtórzyć nasadzenia bylin na tą rabatę. Chciałabym żeby rosło tam coś ozdobnego zima choćby samymi gałązkami skoro na żywopłot mało miejsca ( z zimozielonych myślałam żeby coś małego dosadzic, ale nie znam nazw zbyt wiele poza Danica, cyprysik )
Choć miejsce posadzenia krzewu to wyznaczyłabym sprawdzając z którego miejsca najlepiej by przysłaniał.

Chyba,że do dębów jakiś inny krzew, a pod dęby gracki, skoro się okazało, że już je mam.

Kasiu, jakie inne krzewy znasz co można byłoby posadzić i by się zmieściło??

Madzia- dziękuję, to już wiem w jakim programie a jak "wycinasz" przykładowe rośliny??
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies