Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 16:46, 14 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Iwonka, dziękuję Ci dużo mi to rozjaśniło.


Dziewczyny, a brzozy- są.tez fastigata- na zdjęciach wyglądają bardzo fajnie- ma któraś z Was? Jak wysokie rosną, system korzeniowy mają płytki czy głęboko raczej?
____________________
Magda W samym sloncu
mrokasia 16:50, 14 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
O, o brzozach fastigiata też chętnie poczytam .

Megi, to mogłoby fajnie wyglądać, na rabatach III i IV graby a na rabacie I brzozy, niekoniecznie fastigiaty.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 16:58, 14 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Megi, jeśli rabata ma 1,5 do płotu (dobrze rozumiem?) to ty możesz albo tuje posadzić albo coś innego. Oba elementy na raz nie wejdą chyba, że w formie wyrw/przerywników w żywopłocie lub z założeniem, że tuje będą cięte pod miejscem szczepienia drzew. Czy ty ew. mogłabyś zdjęcie zrobić tej części do obsadzenia czyli rabaty nr 3? Brzozy nawet fastigiaty są po czasie też dużo szersze i z tym ich cięciem to może być problem - fastigiata dorasta do 4 m szerokości - zerknij na katalog ZSzP - TU
tą tr4zeba by było na innych serwisach sprawdzić
http://www.e-katalogroslin.pl/plants/10066,brzoza-brodawkowata-fastigiata-joes-jolep1_betula-pendula-fastigiata-joes-jolep1
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
anna_t 17:00, 14 sie 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Graby FF też dochodzą do 2m srednicy, może amanogawy?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
sarenka 17:10, 14 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Muszę to wszystko przemyśleć....



Mam jedną brzozę, rośnie za rabata, ale korzenie wchodzą na rabatę i płytko o głęboko ( był problem z przekopywaniem i teraz nie mogę kancika tam zrobić bo korzeń jest na wierzchu- do tego jest tam zawsze sucho- wiadomo korona zatrzymuje deszcz)



Aniu- tak czy siak jak posadzę graby na rabacie nr 4 to z wizją ich cięcia ( żeby za wysokie nie rosły
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 17:14, 14 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
To chyba zatrzymam się narazie na tym by posadzić coś na rabatę z trawami...ta umbra i tak za mna chodzi, więc może jedną sztukę tylko na tą rabatę i taka wysoko szczepiona? Bliżej czy dalej od domu? Bo aktualnie bliżej domu rosną hortensje bukietowe sztuk 2.
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 21:26, 14 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jeśli szczepione drzewo to min na 2,20, a najlepiej 2,50m. Tak by głową nie zaczepiać o gałązki.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 17:51, 16 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 22:40, 16 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszka napisał(a)
Jeśli szczepione drzewo to min na 2,20, a najlepiej 2,50m. Tak by głową nie zaczepiać o gałązki.


No nie przewidziałam, że jednak 1,5m to za wąsko może być na Szmaragdy i na to by coś przed nimi posadzić ( a posadzić chciałam) i jakiś niższy plotek trzeba będzie kozikiem wystrugać i wtedy myślę, że bliżej od strony wjazdu posadzimy drzewko.
Muszę spisać jeszcze raz wielkości koron.no i wyższe takie by to właśnie było, może kanzan bo koronę ma do góry. Będę myślec

Na rabatę z Hameln dosadze 3-4 kulki Danica, popatrzę też jeszcze na trzmieline na pniu ( ta biało- zielona) i ona tam zamiast drzew ( to była chyba wersja nr 1 co Ewa pisała)

No i tak to chyba będzie
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 22:43, 16 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Co zimozielonego można byłoby posadzić na tą rabatę o szerokości 150 cm?
Narazie koncepcja ulega ciągłym modyfikacjom...teraz prócz drzewa myślę o dereniu ivory ( 2-3 sztuki) tylko nie wiem jaka on średnicę osiąga

Co posadzić można byłoby na obrzeże gdzie ziemia jest wzgledm podjazdu jakieś 7cm i zmniejsza się aż dochodzi do tego samego poziomu.

Musiałam o seslerii jesiennej- trochę kiepsko tam z podlewaniem byłoby bo woda będzie uciekać/ spływać z brzegu rabaty ( na części)
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies