Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 20:02, 10 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
asiak napisał(a)
Sarenko dziękuję za przepis na chlebek

Spróbuj,może wam posmakuje? Jakbyś robiła tylko z mąki żytniej to pamiętaj,że mąka ta nie lubi długiego mieszania w przeciwieństwie do pszennej. Wyślę ci na priv linki do tego chleba co piekłam.
Z tej strony piekłam też chleb z prażonymi ziarnami
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 20:05, 10 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
http://przepisnachleb.pl/prosty-chleb-razowy-na-zakwasie/

To chyba był ten chleb, tylko ja trochę go zmodyfikowałm. Chleba nie przykrywam żadna folia bo się przyklejał

Dziś późno chleb rozrobilam bo około 15-16 i 90% czasu stał w piekarniku w temperaturze 30stopni. Właśnie 10 min temu go wstawiłam
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 10:26, 12 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Czy taki układ byłby ok? Wtedy z tyłu wiśni półtora metra okienko i potem 2 m żywopłotu. Help


Tylko jak ja to wszystko tak dam pod linijkę to gdzie 1-2 miskanty posadzę? Choć nie musi on tam iść, ale wcześniej myślałam by tam gdzieś go dać chyba że za Amanogawa?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 21:46, 13 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Mam pytanie:czym się czyści narzędzia ogrodnicze?
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 21:51, 13 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Układ ok. Narzędzia możesz mydłem ogrodniczym. A sekator ja np. octaniseptem lub spirytusem dezynfekuję.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 06:32, 14 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Trzeba będzie w mydło się zaopatrzyć

Zastanawiam się czy do rabaty gdzie jest limelight,Red baron i żurawki,aż drugiej strony miskanty ML to czy pasowałby dereń ivory halo czy jednak drzewo (jakieś 2 m szerokości jest, więc i Ambrowiec slender by się zmieścił, jak już się uda go kiedyś kupić)
____________________
Magda W samym sloncu
Johanka77 07:38, 14 paź 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Próbuję coś mądrego doradzić, ale cofnęłam się 10 stron i ani jednego pogladowego zdjęcia tej planowanej rabaty nie widzę ...
Możesz przybliżyć?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
sarenka 07:57, 14 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Asiu, telefon mi się spsul i nie łapie w ogóle ostrości jeśli ma być to zdjęcie czegokolwiek innego niż kartki.


Glowe zaprząta mi jednak to gdzie posadzę 5 cisów baccata,które kupił na żywopłot, a który nie był dobrym wyborem. Wkurzona jestem bo nie mam gdzie ich dać. Chciał dobrze, a wyszło jak zawsze
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 12:56, 14 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zastanawiając się nad baccata, zaczęłam myśleć o rabacie, która miałaby powstać kiedyś. Ta jedna wzdłuż podjazdu to tam są hortensje, Rozplenice, Rozchodniki, jeżówki,baronessa, hakone aureola,dosadzilam dwa bukszpany ( obsadzilam już tulipanami i czosnkami)I myślę aby w przyszłym roku posadzic dęba błotnego green dwarf
Myślalam aby ta rabatę rozbudować i zrobić taką wzdłuż domu na szerokość #,5 m. Tam na rysunku źle zaznaczyłam bo od podjazdy do tarasu byłoby 10m. No i tam może ze 3 cisy byłoby można posadzićzeby kulki z nich robić, a dwa pozostałe do Rozplenic gdzieś posadzić- bardziej od strony trawnika czy może podjazdu?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 14:24, 14 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Cisy, jest ich 5
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies