Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 15:15, 14 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zdjęcia nie moim telefonem
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 15:17, 14 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 22:48, 14 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
sarenka napisał(a)
Cisy, jest ich 5


Megi, strasznie umordowane i zagłodzone masz te cisy. Naszykuj starannie stanowisko do sadzenia. Kop szerzej i głębiej. Wzbogać dodatkami.
Przed sadzeniem namocz bryły korzeniowe i poluzuj delikatnie korzenie, bo prawdopodobnie są bardzo zbite. Sprawdź czy nie ma żadnych opuchlaków (tak na wszelki wypadek o tym piszę, bo były już takie przypadki. Pilnuj zimą podlewania i trzeba będzie je od stycznia cieniować. Strzyżeniem zajmiemy się potem, bo trzeba będzie wyprowadzić je na porządne cisy. A ciąć trzeba będzie mocno i z głową jesli mają być miśki gęste. Sadź co 70-80cm. Nie gęściej.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 10:13, 15 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Oj tak, dopiero obejrzałam wczoraj jakie te korzenie są biedne :/
Dziś mączka bazaltowa przyjedzie, do tego kompost dam bo jego nigdy dość no i pH tam sprawdzę
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 10:19, 15 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dodaj dolomitu bo to magnez. I kory sporo przekop.

Szerokie dołki porób, minimum na szerokość masy zielonej. Minimum...czym szerzej tym lepiej. I głęboko, na co najmniej podwójną wysokość doniczek. Korzenie trzeba zachęcić do penetracji
Tak jak starannie naszykujesz im stanowisko, tak szybko zaaklimatyzują się i zakorzenią.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 10:30, 15 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Niestety dolomitu i kory brak :/
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 12:13, 15 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dolomit możesz i zimą dać. Ale kora jest ważna.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
galgAsia 12:32, 15 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
sarenka napisał(a)
Niestety dolomitu i kory brak :/

Megi, zobacz tutaj. To jest fajna kora, ja ją kupuję.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
sarenka 06:57, 17 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Asiu, ja w Leroy kupowałam, ale w tym tygodniu nie będzie okazji by pojechać :/

Wczoraj wsadziłam część cisów, ale te korzenie- makabra nad makabrami! W jednym to jeszcze pędraki były nawet :/ palce bolały od rozluźniania tej bryły,która była jednym wielkim korzeniem...
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 08:32, 17 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Wiesz co, byłam tam gdzie kupowałaś cisy i takich okazów jak twoje - nie widziałam. Obok były hilli, i to ładne i tańsze. Rozumiem teraz twoje wątpliwości co do zasadności zakupu... Też bym miała.

Nie dawałabym ich na żywopłot. One są w większości wielopniowe bez jednego przewodnika. Mają doskonałe zadatki na kule. Ale po latach żywopłot z nich będzie u ciebie za gruby i będziesz kilka razy w roku biegała i go cięła coby innych roślin nie pochłonął a na to czasu potrzeba. Baccata po kilku latach dosyć szybko zaczyna przybierać na masie. Z naszych rozmów wynika, że ty potrzebujesz ogrodu małoobsługowego. Żywopłot z baccaty na tak długim kawałku taki nie będzie.
Posadź je gdzieś, gdzie nie będą przeszkadzać, odkarm a od następnego roku można zacząć formować. Ładne i tanie kulki wyjdą już za 2-3 lata. Teraz przed zimą i to cisy w takim stanie - ja bym nie cięła.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies