Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Anda 18:50, 08 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Mi się szpalery przy podjazdach bardzo podobają. Porządkują przestrzeń i ogólnie wyglądają elegancko i swojsko zarazem
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mrokasia 19:15, 08 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Ja też byłabym za 3 amanogawami .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 20:45, 08 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
To muszę zobaczyć czy da się w równych odstępach odpowiednio duże doły wykopać
Tylko już Danica nie będzie już tak symetrycznie.czy w ogóle da się odmłodzić te tuje cięciem? Żałuję,że dopiero pierwszy raz w zeszłym roku je strzyglam
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 21:02, 08 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
) czyli jednak szpalerkowa jesteś, a ja tak usilnie próbowałam uniknąć symetrii
też jestem za 3 sztukami
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Misia 22:42, 08 paź 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
sarenka napisał(a)


Chyba online będę zamawiać,trochę ryzykowne, ale można wtedy kupić dwie za cenę jednego stacjonarnie
Jestem ciekawa co wybierzesz
Ja bym klona gdzieś posadziła u siebie na którejś z rabat, ale żeby to nie było wielgachne drzewo
Nie pamiętam jakie bierzesz drzewka pod uwagę?


Biorę pod uwagę Ambrowca albo Klona ścietolistnego. Ambrowca mogę stacjonarnie kupić już dość duże drzewko (jak na moje możliwości), a klona chyba tylko online.

Ja też bym dała 3 Amanogawy
____________________
Misia - Między brzozami
inka74 01:43, 09 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Na temat szpaleru z cisów jest na początku wątku opisane, fajne zdjęcia poglądowe na str. 7.
Lektura na dobranoc
https://www.ogrodowisko.pl/watek/483-cis-taxus
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 07:07, 09 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
) czyli jednak szpalerkowa jesteś, a ja tak usilnie próbowałam uniknąć symetrii
też jestem za 3 sztukami
Podoba mi się jak nie ma symetrii, ale u siebie nie umiem tak posadzić. Cholera, to chyba jakaś fobia czy coś bo mam wrażenie, że jak posadzę inaczej to rośliny nie urosną hahaha nawet jak to pisze to śmiać mi się chce
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 07:09, 09 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Misia napisał(a)


Biorę pod uwagę Ambrowca albo Klona ścietolistnego. Ambrowca mogę stacjonarnie kupić już dość duże drzewko (jak na moje możliwości), a klona chyba tylko online.

Ja też bym dała 3 Amanogawy

A którego Ambrowca? Ja chciałam tego Slender, ale stacjonarnie jednak nie ma. Ten klon to duży rośnie? Klony tak ładnie się przebarwiają, ale czy znajdę takiego który nie będzie kiedyś ogromnym drzewem na 1/4 działki poczytam
____________________
Magda W samym sloncu
Misia 09:08, 09 paź 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Ambrowca to odmiana Worplesdon, w szkółce dość wąsko wyglądał ale wszędzie piszą że w stożek rośnie. Klon i Ambrowiec mają do 10-15 m dorosnąć, ale czy ja tego doczekam
____________________
Misia - Między brzozami
sarenka 11:04, 09 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Misia napisał(a)
Ambrowca to odmiana Worplesdon, w szkółce dość wąsko wyglądał ale wszędzie piszą że w stożek rośnie. Klon i Ambrowiec mają do 10-15 m dorosnąć, ale czy ja tego doczekam

Może trafi się okazja by kupić szybciej niż myślisz

Ja chyba chciałam wszystko na raz i tym sposobem nie potrafiłam wybrać.

Teraz potrzebuje info jak Amanogawa przebarwia sie?

Dziś widziałam najprawdopodobniej Ambrowca, no chyba,że to klon jednak był, w każdym razie piękne żółte liście,niektóre jeszcze zielonkawe lub już czerwone. Najładniejsze drzewo w okolicy. Wysokie dosyć.
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies