Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 13:10, 11 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Czyli w tym miejscu jak już to lepiej grab, muszę zapamiętać.

Coraz intensywniej chodzi mi po głowie ta myśl, żeby posadzić te IH...byłoby 5 limelight,potem 2x miskant ML, potem te 3 derenie,znowu ML, drzewo i limelight...no jest to coś co muszę przemyśleć. Mi się podoba. Annabelki być może miałabym komu oddać bo sumie tam 5 sztuk rośnie,a w nowym miejscu miałyby mniej słońca, co byłoby dla nich korzystne.


Edit. Też nie jest tak,że tylko drzewa kolumnowe, ale inne też są ok
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 13:20, 11 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
sarenka napisał(a)
Czyli w tym miejscu jak już to lepiej grab, muszę zapamiętać.

Coraz intensywniej chodzi mi po głowie ta myśl, żeby posadzić te IH...byłoby 5 limelight,potem 2x miskant ML, potem te 3 derenie,znowu ML, drzewo i limelight...no jest to coś co muszę przemyśleć. Mi się podoba. Annabelki być może miałabym komu oddać bo sumie tam 5 sztuk rośnie,a w nowym miejscu miałyby mniej słońca, co byłoby dla nich korzystne.


Edit. Też nie jest tak,że tylko drzewa kolumnowe, ale inne też są ok


Myśl
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sarenka 13:27, 11 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wiola, jestem bliska zmianie tej rabaty- może nie zaszkodziłoby jej,a pewnie zyskałaby na urodzie??


A teraz pytanie techniczne- jakie wapno kupić na trawnik- na wierzchu ziemia jest ok, ale głębiej jest glina. Jaka dawka?
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 13:52, 11 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
sarenka napisał(a)
Wiola, jestem bliska zmianie tej rabaty- może nie zaszkodziłoby jej,a pewnie zyskałaby na urodzie??


A teraz pytanie techniczne- jakie wapno kupić na trawnik- na wierzchu ziemia jest ok, ale głębiej jest glina. Jaka dawka?


Musisz zdecydować....a jaką głębokość ma ta rabata,bo derenie rosną w szerz na 1,50 m

Z trawnikiem nie pomogę,bo go nie mam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sarenka 14:26, 11 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wiola, aktualnie od pnia szmaragdów do brzegu jest 210 cm.
Mąż teraz mówi,że podokienna to może jednak nie tak jak ja chcę i wtedy byłaby opaska,potem rabata o szerokości 50 cm i dopiero chodnik. Tylko co to jest te50 cm ja planowałam chodnik a potem rabata na150 cm szerokości
____________________
Magda W samym sloncu
Zana 14:29, 11 lis 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Co do drzewa to trudno mi doradzić, to poważna decyzja. Ale nad bukiem to bym się zastanowiła. To rośnie dość potężne drzewo jednak. Chyba, że takie chcesz.

A z innej beczki, to takie coś mi się nasunęło jak popatrzyłam na Twój plan:
wzdłuż domu ścieżka (brązowa plama), schody (niebieskie) na taras dwustronne -> możliwość wejścia ze ścieżki i z trawnika, zielone prostokąty to rabatki.


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
sarenka 14:38, 11 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anou- no właśnie ja tak myślałam by schody z tej strony zrobić, ale mąż to widzi inaczej, nie pasuje mi ten jego pomysł, bo wtedy chodnik kończy się na granicy domu i potem to nie wiem jak on to widzi,że zejście od dluzsEj strony tarasu czyli od południa.

Ja tam zapomnialam podpisać, ale właśnie chodnik miałby być gdzie kolorem zaznaczyłas. Tylko on wychodzi dosyć szeroki bo około 120 cm. Będę w tym roku obserwowac gdzie dokładnie spada śnieg i na granicy żeby właśnie kończył się chodnik, bo do tej pory śnieg niszczył mi tuje Danica właśnie
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 14:39, 11 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Aniu,a jakie drzewa? Jakie masz u siebie i możesz polecić
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 14:40, 11 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
coś takiego na nektarynce zauważyłam. Spróbuję zrobić jeszcze zdj
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 14:48, 11 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies